Haber : AK Parti Burdur İl Danışma Meclisi Toplantısı - Haberler

Haberi Paylaş

AK Parti Burdur İl Danışma Meclisi Toplantısı

AK Parti Burdur İl Danışma Meclisi Toplantısı

AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, seçimden önce Burdur'da dondan zarar gören vatandaşlara 5 milyon lira gönderildiğini belirterek, "Ama bu ödemeler seçimden sonra yapıldı.

AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, seçimden önce Burdur'da dondan zarar gören vatandaşlara 5 milyon lira gönderildiğini belirterek, "Ama bu ödemeler seçimden sonra yapıldı. Bürokrasi bu noktada yapabileceği ihaneti yaptı" dedi.

Petek, partisinin Burdur Öğretmenevi'nde düzenlediği İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarına duyulan güvenin çok yüksek bir noktada olduğunu, bütün kriz ortamına rağmen ekonomide büyük bir krize girilmediğini söyledi.

Terörle mücadelede yeni kurulmuş, güvenoyu almış bir hükümet gibi yollarına devam ettiklerini belirten Petek, bu konuda en kritik kararları aldıklarını ve uyguladıklarını bildirdi.

Son günlerde partilerinin içine nifak sokmak isteyenlerin olduğunu anlatan Petek, şunları kaydetti:

"Şimdi diyorlar ki 'Sayın Cumhurbaşkanı ile Başbakanın arası açık. Cumhurbaşkanı erken seçim istiyor, ama sayın Davutoğlu koalisyon kurmak istiyor'. Bunun için neymiş efendim, partide çatlak varmış, 'AK Parti yıkılış dönemine girmiş' diyorlar. Bu da tabi ki sandıkta AK Parti'yi dize getiremeyenlerin fitne sokma suretiyle partimiz içinde bölünme arzularının dışa vurulmasından ibaret. Sayın Cumhurbaşkanımız 'Ben hükümeti kurmakla AK Parti Genel Başkanını görevlendirdim, bundan sonra ki bütün görüşmeler sayın genel başkanın inisiyatifindedir, benim bunlara müdahalem yoktur' dedi."

-  "Bürokrasi yapabileceği ihaneti yaptı"

Petek, 7 Haziran seçimlerinde bürokraside bazı sıkıntılar yaşadıklarını kaydetti.

Bu sıkıntıların bazı olumsuz sonuçlar doğurduğunu ifade eden Petek, şöyle devam etti:

"Sayın Başbakanımız seçimden önce Burdur'da dondan zarar gören çiftçilere ödenmek üzere 5 milyon liranın Burdur Valiliği hesabına gönderildiğini belirtti. Bunun seçimden önce dağıtılması gerektiği talimatını verdi. Ama bu ödemeler seçimden sonra yapıldı. Biz Burdur'daki bürokraside bunun dağıtılmasını sağlayamadık. Çiftçimizin parası 9 veya 10 Haziran'da dağıtıldı. Bürokrasi bu noktada yapabileceği ihaneti yaptı. Buna ihanet diyorum çünkü para Burdur Valiliği'nin kasasında idi. Sorumluları kimse bunun da hesabını verecekler."

AK Parti İl Başkanı Ömer Bütüner de 7 Haziran seçimlerinde daha büyük hedefler koymalarına rağmen bu hedeflerin biraz altında kaldıklarını söyledi.

Parti içinde yaşadıkları ufak çekişmelerin faturasının Türkiye açısından ağır olduğunu anlatan Bütüner, "Gelinen noktada 13 yıllık AK Parti iktidarından sonra tek başına iktidar olamamanın vermiş olduğu üzüntüyü yaşarken, bu sonuçlar şer güçlerinin iştahını kabartmış olacak ki hemen düğmeye bastılar. Maalesef onlarca askerimizi polisimizi vatan için millet için kurban verdik" diye konuştu.

Toplantı basına kapalı devam etti.

AA / Yerel

Burdur Öğretmenevi Reşat Petek Ak Parti Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title