Yerel Seçimlere Doğru

Yerel Seçimlere Doğru
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

AK Parti Mardin İl Başkanı İbrahim Fide Yerel seçimlerde hedeflerinin 11'de 11 olduğunu ifade ederek,10 ilçe ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlıklarını kazanarak bir ilke imza atmak isted...

AK Parti Mardin İl Başkanı İbrahim Fide Yerel seçimlerde hedeflerinin 11'de 11 olduğunu ifade ederek,10 ilçe ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlıklarını kazanarak bir ilke imza atmak istediklerini kaydetti.

AK Parti Mardin İl Başkanı İbrahim Fide bir otelde düzenlediği basın toplantısında Mardin'de yapılan ve yatırım programına alınan çalışmaları anlattı.

Fide, hizmette herkese aynı mesafede olduklarını, hizmeti tüm kesimlere götürerek,herkese eşit hizmet götürdüklerini ve hiçbir şekilde vatandaşlar arasında  ayrım yapmadıklarını kaydetti.

AK Parti'de siyaset yapmanın gururunu yaşadıklarını belirten Fide şunları söyledi:

" Mardin'de nereye giderseniz gidin AK Partinin bir eserini görürsünüz.2003'ten bu yana kentte sağlık için 206 milyon lira harcama yapılmıştır. 4 devlet hastanesi olmak üzere toplam 31 sağlık tesisi hizmete açılmıştır. 2003-2012 yılları arasında ise eğitime 551 milyon lira yatırım yapıldı. 2 bin 509 dersliğin yapımı tamamlandı. Yol yapımında ise 605 milyon lira yatırım yapılmış, 216 kilometre bölünmüş yol yapıldı. Tarımda 1 milyar 131 milyon zirai destek verildi. 24 TOKİ projesi kapsamında 3 bin 331  konut inşa edilmiştir. Köydes projesi kapsamında ise 2005 yılı ile 2012 yılı arasında yaklaşık 119 bin lira ödenek temin edilmiştir. "

-Temayül yoklaması

Mardin'de çok güzel bir şekilde temayül yoklamasını gerçekleştirdiklerini belirten Fide şöyle dedi:

"Temayül yoklaması için katılımlarından dolayı öncelikle, hiç üşenmeden Mardin'in en ücra yerlerinden oyunu kullanmak için Mardin'e gelen partilileri ve yaptıkları istikrarlı ve bir o kadar da kararlı çabalarından dolayı teşekkür ederiz. 9'u büyük şehir için toplam 72 aday adayımız var. Partimize bir teveccüh var. Bütün aday adaylarımız bu işi yapabilecek kapasitede. 10 ilçe ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlıklarını kazanarak teşkilat olarak bir ilke imza atma arzusundayız. Hedefimiz 11'de 11'dir."

-Başbakan'ın Diyarbakır ziyareti

Fide, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ve Sanatçı Şivan Perver'in Diyarbakır ziyaretinin bir tarih olduğunu bu ziyaretin herkesi duygulandırdığını söyledi.

Verilen mesajların çok önemli olduğunu belirten Fide şunları söyledi:

"Bu ziyaret herkesi duygulandırdı. Başbakanımızın konuşmaları, Barzani'nin barış mesajları ve  38 yıl sürgün edilmiş Şivan Perver'in memleket ve anne özlemi.  Bu tabloda gözyaşı akmayan bir insan olamaz. Bu bölgeyi bilmeyen, baş örtüsü sorununu bilmeyen, boşaltılmış köyleri bilmeyen, faili meçhul cinayetleri bilemeyen ancak duygulanmamıştır. Bu günlerin kıymetini bilmemiz gerekir." - Diyarbakır

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title