'Yerel Seçimlerde En Büyük Yarış İzmir'de Olacak'

'Yerel Seçimlerde En Büyük Yarış İzmir'de Olacak'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (Müsiad) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Alagöz, Yerel Seçimlerde En Büyük Yarışın İzmir'de Olacağını Söyledi. Alagöz, Parti Liderlerinin Yerel Seçimlere "İzmir'i Alacağız" Diyerek Fanatik Taraftarlar Gibi Yaklaştığını İfade Etti.

'Yerel Seçimlerde En Büyük Yarış İzmir'de Olacak'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Alagöz, yerel seçimlerde en büyük yarışın İzmir'de olacağını söyledi. Alagöz, parti liderlerinin yerel seçimlere "İzmir'i alacağız" diyerek fanatik taraftarlar gibi yaklaştığını ifade etti.

Alagöz, düzenlediği basın toplantısında son dönemdeki ekonomik ve siyasi gelişmeleri değerlendirdi. Petrol ve gıda fiyatlarındaki artışların piyasalarda durgunluğa yol açtığına dikkat çeken İzzet Alagöz, öz kaynaklarla gerçekleştirilen sanayi yatırımlarında vergi indiriminin yapılması gerektiğini anlattı.

Yerel seçimlerde en büyük yarışın İzmir'de olacağına dikkat çeken Alagöz, bunun şimdiden verilen beyanlardan da anlaşıldığını ifade etti. Alagöz, "Parti liderleri yerel seçimlere 'İzmir'i alacağız' diye fanatik taraftarlar gibi yaklaşıyor. Biz yarışı fırsata dönüştürmeliyiz." dedi.

Alagöz, İzmir'de en büyük problemin su sorunu olduğunu kaydetti. İzmir'i susuz yaz mevsiminin beklediğini anlatan Alagöz, ekonomik durgunluğun özellikle inşaat sektöründe yaşandığına dikkat çekti.

Metro çalışmalarının neredeyse durma noktasına geldiğini belirten Alagöz, şunları söyledi: "İzmir durumu idare etme anlayışıyla yönetiliyor. Durumu idare etme yerine koşmak zorundayız. Gemi trafiğinde oldukça başarısız gidiyoruz. Limanımız ve liman yönetimi yetersiz. Bornova-Çiğli çevre yolu hala bitirilemedi. Çarpık şehirleşme, çevre kirliliği gibi sorunlar da giderek büyüyor"