AK Parti'nin 35 İlde İlçe Başkan Adayları Belli Oldu

AK Parti'nin 35 İlde İlçe Başkan Adayları Belli Oldu

AK Parti, ikisi büyükşehir olmak üzere 35 ildeki ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

AK Parti'nin 35 İlde İlçe Başkan Adayları Belli Oldu

AK Parti büyükşehirlerden Şanlıurfa ve Van olmak üzere Gümüşhane, Isparta, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Kırkareli, Kırşehir, Kütahya, Nevşehir, Osmaniye, Siirt, Sinop, Şırnak, Tokat, Uşak, Yalova ve Zonguldak illerinin ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

AK Parti'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçelerin belediye başkan adayları şöyle:

Gümüşhane:

Kelkit: Ünal Yılmaz

Köse: Şerif Aygün

Kürtün:  Ahmet Kanat

Şiran: Yavuz Altıparmak

Torul: Nidai Köroğlu

Isparta:

Aksu: Adnan Demir

Atabey: Tevfik Atasoy

Eğirdir: Veli Gök

Gelendost: Mehmet Sezgin

Gönen: Ahmet Doğan

Keçiborlu: Yusuf Murat Parlak

Senirkent: İbrahim Erol Durmuş

Sütçüler: Mustafa Üstün

Şarkikaraağaç: Bayram Aydemir

Uluborlu: Mehmet Ünverdi

Yalvaç: Tekin Bayram

Yenişarbademli: Yaşar Gençer

Karaman:

Ayrancı: Serhat Erkmen

Başyayla: Şerafettin Bulgurcu

Ermenek:  Uğur Sözkesen

Kazımkarabekir: Ali İhsan Alanlı

Sarıveliler: Halil Kulak

Kars:

Akyaka: Bulut Öztürk

Arpaçay: Erçetin Altay

Digor: Nebi Kerenciler

Kağızman: Fesih Altay

Sarıkamış: Göksal Toksoy

Selim: Coşkun Altun

Susuz: Murat Uray

Kastamonu:

Abana: Rıdvan Oyar

Ağlı: Soner Dur

Araç: Mustafa Ayanoğlu

Azdavay: Osman Nuri Civelek

Bozkurt: Engin Canbaz

Cide: Necdet Demir

Çatalzeytin: Musa İhsan Uğuz

Daday: Bekir Sami Kavuş

Devrekani: Neşet Kırıştı

Doğanyurt: Ahmet Kaya

Hanönü: Serkan Uçar

İhsangazi: Zühtü Danacı

İnebolu: Mustafa Huner Özay

Küre: Ayhan Suna

Pınarbaşı: Mehmet Yılmaz

Seydiler: Mehmet Şahin

Şenpazar: Cem Çınar

Taşköprü: Hüseyin Arslan

Tosya: Kazım Şahin

Kırıkkale:

Bahşili: İbrahim Uyar

Balışeyh: Ali Dedelioğlu

Çelebi: Süleyman Uluyol

Delice: Yüksel Yorulmaz

Karakeçili: Hüseyin Özçelik

Keskin: Esra Aksoy

Sulakyurt: Ali Şahin

Yahşihan:  Ahmet Sungur

Kırklareli:

Babaeski: Naci Yavaş

Demirköy: Kamer Tuna

Kofçaz: Nuri Çalışkan

Lüleburgaz: Mehmet Gürel Balkan

Pehlivanköy: Hüseyin Açıkel

Pınarhisar: Mehmet Kapılı

Vize: Aynur Serin

Kırşehir:

Akçakent: Yılmaz Kılıç

Akpınar: Mustafa Karahan

Boztepe: Ramazan Aydın

Çiçekdağı: Hasan Hakanoğlu

Kaman: Alpaslan Güzel

Mucur: Ömür Toker

Kütahya:

Altıntaş: Ferit Karabulut

Aslanapa: Asaf Akar

Çavdarhisar: Halil Başer

Domaniç: Yakup Yardımcı

Dumlupınar: Derviş Kavak

Emet: Mustafa Koca

Gediz: Mehmet Ali Saraoğlu

Hisarcık: Fatih Çalışkan

Pazarlar:  Bilal Demirci

Simav: Süleyman Özkan

Şaphani: Ramazan Yeşildeniz

Tavşanlı: Mustafa Güler

Nevşehir:

Acıgöl: Ercan Ertaş

Avanos: Mustafa Körükçü

Derinkuyu: Bülent Aksoy

Gülşehir: Mustafa Dursun

Hacıbektaş: Yusuf Koçak

Kozaklı: Erdoğan Çelik

Ürgüp:  Fahri Yıldız

Osmaniye:

Bahçe: İbrahim Baz

Düziçi: Ökkeş Namlı

Hasanbeyli: Mustafa Acar

Kadirli: Fatin Rüştü Özeser

Sumbas: Zeki Demiroğlu

Toprakkale: Ahmet Cavit

Siirt:

Baykan: Faruk Okulevi

Eruh: Cevher Çiftçi

Kurtalan: Nevzat Karaatay

Pervari: Tayyar Özcan

Şirvan: Necat Cellek

Tillo: Mehmet Mesut Memduhoğlu

Sinop:

Ayancık: Ayhan Ergün

Boyabat: Şerif Çakıcı

Dikmen: Murat Akça

Durağan: Ahmet Kılıçaslan

Erfelek: Ruhi Turan

Gerze: Hüseyin Güleryüz

Saraydüzü: Hasan Peker

Türkeli: Mustafa Özcan

Şanlıurfa:

Akçakale: Abdulhakim Ayhan

Birecik: Mehmet Faruk Pınarbaşı

Bozova: Hasan Arusoğlu

Ceylanpınar: Menderes Atilla

Eyyübiye: Mehmet Ekinci

Halfeti: Mehmet Erdoğan

Haliliye: Fevzi Demirkol

Harran: Mehmet Özyavuz

Hirvan: Aslan Ali Bayık

Karaköprü: Nihat Çiftçi

Siverek: Resul Yılmaz

Suruç: İbrahim Halil Yıldız

Viranşehir: İbrahim Gelin

Şırnak:

Beytüşşebap: Yavuz Ataman

Cizre: Cihan Güven

Güçlükonak: Bahattin Aktuğ

İdil: Murat Dalmış

Silopi: Abdulkadir Ökten

Uludere: Mehmet Paksoy

Tokat:

Almus: Hasn Hüseyin Arıkan

Artova: A. Lütfü Yalçın

Başçiftlik: Murat Tuncel

Erbaa: Hüseyin Yıldırım

Niksar: Özdilek Özcan

Pazar: Şerafettin Pervanlar

Reşadiye: Cemil Kılıç

Sulusaray: Halil Demirkol

Turhal: Yılmaz Bekler

Yeşilyurt: Kazım Misafir

Zile: Lütfi Vidinel

Uşak:

Banaz: Zafer Arpacı

Eşme: Hacı Mustafa Çetin

Karahallı: Ali Topçu

Sivaslı: Mahir Çatalgöl

Ulubey: Ragıp Bayraktar

Van:

Bahçesaray: Muhammed Affen Orhan

Başkale: Cüneyt Karabıyık

Çaldıran: Ferman Yıldırım

Çatak: Emin Babür

Edremit: İbrahim Koç

Erçiş: Abdulahat Arvas

Gevaş: Sinan Hakn

Gürpınar: Hayrullah Tanış

İpekyolu: Abdulmenaf Keyifli

Muradiye: İbrahim Vanlı

Özalp: Nedim Akanöz

Saray: Mehmet Şerif Çevik

Tuşba: Fevzi Özgökçe

Yalova:

Altınova: Metin Oral

Armutlu: Mehmet Birkan

Çınarcık: Murat Erdoğan

Çiftlikköy: Ali Murat Silpagar

Termal: İsmail Atik

Zonguldak:  

Alaplı: Nevzat Çimenoğlu

Çaycuma: Mithat Gülşen

Devrek: Mustafa Semerci

Ereğli: Hüseyin Uysal

Gökçebey: Vedat Öztürk

Kilimli: Seçkin Özdemir

Kozlu: Ertan Şahin