Yenikapı-güzelyalı Seferini Yapan Turgut Feribotu'na Rüzgar Engeli

Yenikapı-güzelyalı Seferini Yapan Turgut Feribotu'na Rüzgar Engeli

Yenikapı'dan Kalkan Turgut Özal Hızlı Feribotu, Şiddetli Lodos Nedeniyle Bursa'nın Güzelyalı İskelesi'ne Yanaşamadı. Bu Esnada İskeleye Çarpan Gemide Hasar Meydana Geldi.

Yenikapı-güzelyalı Seferini Yapan Turgut Feribotu'na Rüzgar Engeli

Yenikapı'dan kalkan Turgut Özal Hızlı Feribotu, şiddetli lodos nedeniyle Bursa'nın Güzelyalı İskelesi'ne yanaşamadı. Bu esnada iskeleye çarpan gemide hasar meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, saat 17.30'da Yenikapı'dan hareket eden ve Bursa'da yeni hizmete giren Güzelyalı İskelesi'ne giden Turgut Özal Feribotu, saat 19.00'da Bursa'ya ulaştı. Feribot yanaşmak üzereyken bir anda çıkan şiddetli lodos nedeniyle savrulan gemi ilk seferini pas geçmek zorunda kaldı. Kaptan bir süre açıkta bekledikten sonra bir kere daha iskeleye yanaşmayı denedi ancak bu esnada savrulan gemi sol tarafından iskeleye çarparak hasar gördü. Bunun üzerine dönme kararı alan kaptan, rotasını

Yalova'ya çevirdi. Akşam saat 21.15 sıralarında Yalova'ya ulaşan feribot sorunsuz bir şekilde iskeleye yanaşarak yolcularını boşalttı. Bu esnada Yalova Seyahat Firması'na ait 10 otobüs iskeleye getirilerek yolcular ücretsiz olarak Bursa'ya götürüldü. Olaya tepki gösteren vatandaşlar ise yolda adeta sersefil olduklarını söyledi.

(SÇ-SN-SN-Y)