Yenikapı'da Kaçak Mazot Operasyonu

Yenikapı'da Kaçak Mazot Operasyonu

Yenikapı'da Kıyıya Bağlı Bulunan Bir Tankere Düzenlenen Operasyonda Yaklaşık 15 Ton Kaçak Mazot Ele Geçirildi. "Kayar - 1" İsimli Tankerin Yaklaşık 3-4 Yıldır Kıyıya Bağlı Halde Olduğunun Belirlendiği Kaydedildi. Mali Şube Ekipleri, Yenikapı'da Terkedilmiş Bir Halde Bulunan Bir Gemiye Çıkarak Ara...

Yenikapı'da Kaçak Mazot Operasyonu

Yenikapı`da kıyıya bağlı bulunan bir tankere düzenlenen operasyonda yaklaşık 15 ton kaçak mazot ele geçirildi. ¨Kayar - 1¨ isimli tankerin yaklaşık 3-4 yıldır kıyıya bağlı halde olduğunun belirlendiği kaydedildi. Mali Şube ekipleri, Yenikapı`da terkedilmiş bir halde bulunan bir gemiye çıkarak araştırma yaptı. Yapılan inceleme ve araştırmada depolara ve makine dairesine gizlenen yaklaşık 15 ton kaçak mazot bulundu.

Geminin bir süredir akaryakıt kaçakçılarınca depo olarak kullanıldığının sanıldığını belirten yetkililer, kaçak akaryakıt ticareti yapan kişilerin yakalanmasına çalışıldığını bildirdi. Geminin depo olarak kullanıldığı anlaşılırken, olayla ilgili araştırma başlatıldı.
Bu arada, polisin operasyonunu takip etmek amacıyla kayıkla tankere çıkan gazetecilerden AA muhabiri Cumhur Karap, ip merdivenden kayarak omzunu incitti. Operasyonun ardından tankerden kıyıya dönen gazetecilerden bazıları da kayığın sallanması üzerine dengelerini kaybederek denize düştü.

Kaynak: DHA