Yenidoğan'da Rüzgar Enerjisi Atağı

Yenidoğan'da Rüzgar Enerjisi Atağı

Söke'ye Bağlı Yenidoğan Beldesi Rüzgar Enerjisi Üretimi İçin Harekete Geçti. Sökeli İş Adamlarından Barış Kocagöz'ün de Yer Aldığı Rüzgar Enerji Üretim Lisanslı Şirket Tarafından Üstleneceği Kaydedilen Yenidoğan Rüzgar Enerjisi Üretim Santrali Yenidoğan Beldesi ile Akçakonak Köyü Arasındaki Alana Kurulacak.

Yenidoğan'da Rüzgar Enerjisi Atağı

Söke’ye bağlı Yenidoğan Beldesi rüzgar enerjisi üretimi için harekete geçti. Sökeli iş adamlarından Barış Kocagöz’ün de yer aldığı rüzgar enerji üretim lisanslı şirket tarafından üstleneceği kaydedilen Yenidoğan rüzgar enerjisi üretim santrali Yenidoğan Beldesi ile Akçakonak Köyü arasındaki alana kurulacak.

Santrale 35 adet rüzgar gülü kurulması ve 60 megawatt gücünde elektrik üretilmesi hedefleniyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Yenidoğan Belediye Başkanı Ekrem Yılmaz; “Rüzgar geleceğin enerji kaynağı. Çevreye zararı yok ve Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığını ortadan kaldıracak. Rüzgar enerjisinden elektrik üretiminin, Yenidoğan Beldesi ve bölgemiz için önemli bir yatırım olduğunu düşünüyorum. Belediyemiz ham enerji üretiminden pay alacağı için önemli bir gelir kaynağı da olacak. Konuyla ilgili araştırma ve ön çalışmalar devam ediyor. Yaklaşık iki ay içinde santralin kurularak, elektrik üretimine geçeceğimizi umuyorum” diye konuştu.

(LT-İK)

07.02.2008 20:39 TSİ

Kaynak: İHA