(Yeniden) Semazenleri Taşıyan Minibüs Otomobille Çarpıştı: 7 Ölü, 5 Yaralı (2)
Haberler » Güncel » (Yeniden) Semazenleri Taşıyan Minibüs Otomobille Çarpıştı: 7 Ölü, 5 Yaralı (2) - Haber

(Yeniden) Semazenleri Taşıyan Minibüs Otomobille Çarpıştı: 7 Ölü, 5 Yaralı (2)

Ankara- Konya Karayolu'nda içinde düğünden gelenlerin bulunduğu otomobil ile gösteriden dönen semazenleri taşıyan minibüs çarpıştı.

(Yeniden) Semazenleri Taşıyan Minibüs Otomobille Çarpıştı: 7 Ölü, 5 Yaralı (2)

Ankara- Karayolu'nda içinde düğünden gelenlerin bulunduğu otomobil ile gösteriden dönen semazenleri taşıyan minibüs çarpıştı. Karayolunun kan gölüne döndüğü kazada otomobilde bulunan aynı aileden 6 kişi ile minibüsteki 1 semazen yaşamını yitirdi, 5 kişi yaralandı.

Kaza, saat 19.30 sıralarında Ankara-Konya Karayolu'nun 80'inci kilometresindeki Makas mevki'nde meydana geldi. Konya'da bir yakınlarının düğününe katılanların bulunduğu Yusuf Çevik yönetimindeki hafif ticari araç, Van'da gösteri yaptıktan sonra uçakla Ankara'ya gelen semazenleri taşıyan İsa Uğur yönetimindeki 42 CNZ 93 plakalı minibüsle çarpıştı. Aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu meydana gelen kazada karayolu kan gölüne döndü. Çarpışmanın şiddetiyle demir yığını haline dönüşen ticari araçta bulunan aynı aileden 6 kişi ile minibüste bulunan 1 semazen yaşamını yitirdi. Minibüste bulunan 5 kişi ise yaralandı.

Can pazarının yaşandığı kaza sonrası yaralılar ambulanslarla Ankara'daki hastanelere kaldırıldı. Kaza nedeniyle karayolu ulaşıma kapandı. Araçların çekilmesiyle trafik akışı normale dönerken, polis kaza ile ilgili soruşturma başlattı. - Ankara

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler