Yeniden)dha Yurt Bülteni-16

Yeniden)dha Yurt Bülteni-16

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ISPARTA'DA FABRİKA AÇTI (EK)1)DEMOKRASİ MEYDANI'NDA HALKA SESLENDİCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda halka seslendi ve ardından da toplamı 252 milyon TL olan yatırımların toplu açılışını gerçekleştirdi.

Yeniden)dha Yurt Bülteni-16

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ISPARTA'DA FABRİKA AÇTI (EK)

1)DEMOKRASİ MEYDANI'NDA HALKA SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda halka seslendi ve ardından da toplamı 252 milyon TL olan yatırımların toplu açılışını gerçekleştirdi. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı meydanın etrafı polis bariyerleriyle çevrilirken, alana giren herkes tek tek kontrolden geçti. Meydanda halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3.5 yıllık bir aranın yeniden Ispartalılarla birlikte olmanın mutluluk ve memnuniyeti içerisinde olduğunu söyledi.  "Biz bu milleti seviyoruz be" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz bu milleti Allah için seviyoruz. Bu öyle bir sevgi ki yılın 365 günü, günün 24 saati milletimizle birlikte olsak, hizmet etsek usanmayız. 40 yıllık siyasi hayatımda milletimle girdiğim hiçbir mücadeleden hamdolsun mağlup ayrılmadık. 15 Temmuz bu mücadelenin zirvesidir. Isparta'ya, tüm Ispartalılara 15 Temmuz gecesi özgürlüklerine, geleceklerine, ezanlarına, bayraklarına sahip çıktıkları için şükranlarımı sunuyorum" dedi.

İSTİKLAL VE İSTİKBAL MÜCADELESİ

İstiklal mücadelesi yıllarında Isparta'yı anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin yaklaşık bir asır sonra yeniden kazandığı bu istiklal ve istikbal mücadelesini asla unutmayacağını söyledi. Türkiye'nin bölücü terör örgütü PKK, DAEŞ, FETÖ ile ve diğer terör örgütleriyle yürüttüğü mücadelenin tamamının bu istiklal ve istikbal mücadelesinin sonuçları olduğunu dile getiren Erdoğan, Suriye ve Irak sınırı boyunca oluşturulmaya çalışılan terör devleti amaçlarıyla, Avrupa ülkelerinin bir kısmının Türkiye'ye yönelik ölçüsüz ve temelsiz ithamlarının, kızgınlıklarının, maruz kalınan örtülü ambargoların da sebebinin aynı olduğunu kaydetti.  

MEYDANI BIRAKIP KAÇMAK YAKIŞMAZ

Meydandakilere Köroğlu'nun dizeleriyle seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mert dayanır, namert kaçar, meydan gümbür gümbürlenir. Şahlar şahı divan açar, divan gümbür gümbürlenir. Ok atılır kalasından, hak saklasın belasından. Köroğlu'nun narasından, dağlar gümbür gümbürlenir. Kardeşlerim ecdadımızdan aldığımız ilhamla bizde sesimizin yettiği en yüksek tonla yüreğimizden gelerek diyoruz ki başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, ezanlarımızı susturamayacaksınız, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, hakkın ve hakikatin sesini boğamayacaksınız. Ümmetin son ümidini kıramayacaksınız. Özgürlüğü uğrunda nice kanlar dökmüş, nice canlar feda etmiş bir millet olarak bize meydanı bu çapulculara bırakıp kaçmak yakışmaz değil mi? Bize yakışan tek millet diyerek, 80 milyon tek bir Türkiye olmaktır" diye konuştu.

'İDAM İSTERİZ' SLOGANLARI

İkincinin tek bayrak olduğuna işaret eden Erdoğan, "Şu bayrağımız bakın, şehidimizin kanından rengini almış, hilal bağımsızlığımızın ifadesidir. Yıldız şehitlerimizin ta kendisi ve biz tek bayrak diyerek şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarına sahip çıktık. Üç, tek vatan diyerek 780 bin kilometrekarelik vatan topraklarımızda operasyon yaptırdık mı, yaptırmadık. Tendürek, Gabar, Cudi, hatta Kandil'de bunları gömdük mü, gömmeye de devam edeceğiz. Durmak yok. Milletimin huzurunu kaçıranlar bedelini ödeyecek" dedikten sonra mitingdeki vatandaşlar 'İdam isteriz' sloganları attı. Erdoğan ise, "Bu konu parlamentoya geldiğinde ben parlamentodan geçeceğine inanıyorum ve ardından bana onaya gelecek ve bana geldiğinde de ben bunu onaylarım. Şuna inanın, bu ne der, ben buna bakmam, Allah ne der ben buna bakarım" diye yanıtladı.

Dördüncü madde tek devleti de hatırlatan Erdoğan, "Bizim Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka bir devletimiz yok ve bu devletimize sahip çıkacağız. Öyle paralel devletmiş, yok PKK'nın bilmem nesiymiş asla. Tek devlet ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin hamdolsun güvencesi altında ülkemizi büyüteceğiz" dedi. 

'YENİ 15 TEMMUZLARA VAR MIYIZ'

"Yeni Çanakkalelere, yeni İstiklal harplerine, yeni 15 Temmuzlara var mıyız?" diye soran Erdoğan, meydandaki kalabalığın 'Varız' cevabı üzerine, "Bizi köşeye sıkıştırdıklarını sananları, köşeye sıkıştırmaya var mıyız? Bizim gücümüzü, kuvvetimizi kestiklerini sananların sırtını yere getirmeye var mıyız? Bizi silahlarıyla, teknolojileriyle alt edebileceklerini sananlara daha güçlü silahlarla, daha üstün teknolojilerle cevap vermeye var mıyız? Bizi ekonomiyle tehdit edenlere cevabımızı daha güçlü bir ekonomiyle, daha çok üretimle, daha çok ihracatla, daha çok istidamla vermeye var mıyız?" şeklinde konuştu.

AK PARTİ'DE KÖKLÜ DEĞİŞİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 yılının Mart ve Kasım aylarında yapılacak yerel ve cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili de konuştu. Çok gayret edilmesi ve kapı kapı dolaşılmasını isteyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"16 Nisan'da yürürlüğe giren yeni yönetim sistemi ülkemize çok önemli imkanlar getirmiştir. En azından aylar boyunca hükümet kurulamadığı için yeterli çoğunluk sağlanamadığı için karanlık ve kirli pazarlıklara girilmesine gerek kalmayan bir döneme giriyoruz. Cumhurbaşkanıyla, meclisiyle, yargısıyla daha güçlü bir Türkiye'nin temellerini 16 Nisan'da sizlerle birlikte attık. Şimdi bize ne düşüyor, 2019'a kadar yeni dönemin ruhuna uygun bir şekilde kendimizi yenilemek, tazelemek, güçlendirmek. Bunun için partimizde köklü bir değişimi gerçekleştirmekte kararlıyız. Ak Parti'nin değerlerinden uzaklaşmış olan herkes, bizim gözümüzde yorulmuştur, yolunu kaybetmiştir. Defolu hale gelmiştir bize ülkemizin, milletimizin, şehrinin geleceği için donanımı, projesi, heyecanı, enerjisi olan yol arkadaşları lazım. Esasen Ak Parti'de görev değişimi bir bayrak yarışıdır. Görevlerini yapan arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunacak, vefamızı gösterecek, yeni arkadaşlarımızla saflarımızı sıklaştırarak yola devam edeceğiz. Aynı şekilde tüm alanlarda mevcudu kat ve kat daha ileriye taşıyacak yeni yatırımları süratle yapmamız gerekiyor. 2019'a kadar hazırlıklarımızı tamamlayıp milletimizin önüne öyle çıkacağız. Biz asla '10 dönüm bostan yan gel yat Osman' anlayışı içinde olmadık. Biz asla milletimizin bize verdiği desteği bir mahkumiyet, bir mecburiyet olarak görmedik. Tam tersine milletimizin teveccühüne layık olabilmek için hep daha çok çalışmamız, terlememiz ve üretmemiz gerektiğinin bilinciyle hareket ettik. Şimdiden 2019 için işte böyle bir hazırlığın içindeyiz. Rabbim milletimize karşı bizi mahcup etmesin."

KILIÇDAROĞLU'NU HEDEF ALDI

Erdoğan konuşmasının sonunda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da hedef aldı. Bu yoldan dönmeyeceklerini belirten Erdoğan, "Varsın birileri terör örgütlerinin safında yer alsın. Beraber sözde adalet yürüyüşü yapsınlar. Bende diyorum siz önce İzmir Büyükşehir Belediyesi'ndeki işçilerin haklarını önce adaletle verin. Şişli Belediyesi'ndeki taşeron temizlik işçilerinin haklarını adaletle verin. Sen daha bunları halledemiyorsun kalkıp Türkiye'yi Almanya'ya şikayet ediyorsun. Daha bir defa 29 gün yürüdün Ankara- İstanbul. Sana bu yürüyüşü sağlayan kim? Bu imkanı veren kim? Bu hükümet. Polisiyle, her şeyiyle seni güvene, koruma altına alıyor. Sen hala bu ülkede güvenlik, özgürlük yok diyorsun. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar, bununki daha erken sönecek" şeklinde konuştu.

Erdoğan, konuşmasının onunda da Rabia işaretini yaparak, "Kılıçdaroğlu öğrenememiş bunu, bunu bir terör örgütünün işareti olarak ifade ediyor. Bak sana öğreteyim" dedi ve Rabia işaretiyle tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet sözlerini tekrarladı ve sonrasında da "İnşallah dersine çalışır. Bunun içinde karşı olacak bir şey var mı, yok" diye konuştu.

Görüntü Dökümü

----------------

Miting detay görüntü

Haber: Mehmet ÇINAR- Mehmet ERÇAKIR- Ali ÇEVİKBAŞ- Kamera: Emrah GÜL/ISPARTA,

===========================================================

2)ŞEHİT UĞURLAMA TÖRENİNDE YÜREK BURKAN SORU: ANNE, BENİM BABAM HANGİSİ?

BATMAN'ın Sason İlçesi kırsalında teröristlerin yola tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesiyle şehit olan 2 asker için düzenlenen uğurlama töreninde duygu yüklü anlar yaşandı. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Gürcan Kepekçi'nin 3 yaşındaki oğlu Efe, annesi Yasemin Kepekçi'ye, "Anne babam hangisi" diye bağırması, törene katılanları gözyaşına boğdu. Sason İlçesi'nde devam eden operasyon sürdüren güvenlik güçlerinin geçişi esnasında PKK'lı teröristler tarafından daha önce tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilat ettirilmesiye şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Gürcan Kepekçi ile Jandarma Uzman Onbaşı Şahan Sezer için Batman Alay Komutanlığı'nda uğurlama töreni düzenlendi. Törene; Batman Valisi Ahmet Deniz, Belediye Başkanvekili Ertuğ Şevket Aksoy, Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Bahçepınar, şehit askerlerin yakınları ve askeri erkan ile vatandaşlar katıldı. 

Tören alanına, şehit cenazelerinin gelmesiyle şehit Jandarma Uzman Çavuş Gürcan Kepekçi'nin 7 aylık hamile eşi annesi Yasemin Kepekçi ve 3 yaşındaki oğlu Efe ile geldi. İki şehit cenazesinin alana gelemsiyle küçük Efe annesine, "Anne benim babam hangisi?" diye seslenmesi, yakın çevresindekileri gözyaşlarına boğdu. 

Batman Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Bahçepınar, burada yaptığı konuşmada terörle mücadelede kararlılık mesajı vererek, "Bugün saat 7.45 sıralarında Kozluk İlçesi Gümüşörgü Köyü sorumluluk alanında icra edilen Şehit Uz Çavuş Ali Gülnar Operasyonu kapsamında bölücü terör örgütleri tarafından yerleştirilen mayın el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Gürcan Kepekci ve Jandarma Uzman Onbaşı Şahan Sezer'i son yolculuğuna uğurluyuyoruz. Aziz şehitlerimizin, milletimizin birlik ve beraberliğe, vatanımızın bölünmez bütülüğü uğruna verdiği binlerce şehidimizin saflarına katılmak üzere bugün aramızdan ayrılıyor. Ancak, bu ayrılış sadece bedenin bir ayrılmadır. Al kanlarını bayrağına verilen, vatan toprağı karış karış sulayan bu kahramanlar aslında aramızdan hiç ayrılmadılar. Onlar daime türk milletinin kalbinde yaşıyor, yaşayacaklar. Hatıra ve ruhları heran bizlerle beraber olacaktır. Bölücü terör örgütünün amaçlarına ulaşması engellemek ve kanun hakimiyeti sağlamak maksadıyla görevlerimize daha da artan inanç azim ve kararlıkla devam edeceğiz. Aziz şehitlerim sizleri kaybetmenin acısı sonsuzdur. Şimdi sizde tüm şehitlerimiz gibi bu vatanın yıkılmaz temelinin harcı oldunuz.uğruna can verdiğiniz emanetlerin bekçisiyiz. Rahat uyuyun, bizler ülkesini milletini vatanımızı canımızı pahasına korumaya yemin etmiş silah arkadaşların olarak hakkımızı size helal ediyoruz" dedi. 

Daha sonra Şehit Jandarma Uzman Çavuş Gürcan Kepekçi'nin naaşı Kahramanmaraş'a, şehit Jandarma Uzman Onbaşı Şahan Sezer'in naaşı da toprağa verilmek üzere Samsun'un Bafra İlçesi'ne uğurlandı

Görüntü dökümü

Alandan törüntü

Şehitlerin gelmesi

Protokol görüntüsü

Şehit eşi ve oğlu görüntüsü

Albayın konuşması

Genel ve detay görüntüler

Haber-Kamera: Arif ARSLAN-Reşat YİĞİZ/BATMAN, - 

===================================================

3)CARETTA CARETTA YİNE SALDIRDI

MUĞLA'nın Bodrum ilçesine 12 mil uzaklıktaki Orak Adası'nda günübirlik turlarla yolculuk yapan yerli ve yabancı turistlere denizde yüzerken saldıran caretta caretta, bu kez kendisini yakalamak isteyen Bodrum Denizciler Derneği Başkanı ve 45 yıllık kaptan Mustafa Demiröz'e saldırdı.

Bodrum Denizciler Derneği Başkanı, evli ve iki çocuk babası 57 yaşındaki Mustafa Demiröz, Orak Adası'nda turistlere saldıran caratte carettayı yakalamak için bugün Bodrum'dan tekne ile denize açıldı. Demiröz, yaklaşık 4 saat süren aramanın ardından ortalama 100 kilo ağırlığındaki caretta carettayı görüntülemeyi başardı. Yanında götürdüğü ağ ile carettayı tekneye almaya çalışan Demiröz de carettanın saldırısına uğradı. Demiröz, carettanın ağzına elindeki fotoğraf makinesini sokarak ve boynundan tutup itekleyerek kurtulabildiğini anlattı. Saldırı anı denizdeki başka bir tekneden görüntülendi. Dev carettadan nasıl kurtulduğunu DHA muhabiriyle paylaşan Demiröz, "45 yıldır denizcilik yapıyorum. Carettanın bir insana saldırabileceği aklımın ucundan bile geçmezdi. Çünkü Bodrum ve Gökova'da yüzlerce caretta caretta var. Bugüne kadar böyle bir saldırı yaşanmadı. Ancak bu caretta caretta tam üç yıldır Orak Adası'nda çok insana saldırmış. Yakalamak isteyince bana da saldırdı, usta denizci olmasam beni de yaralayabilir yada boğabilirdi" diye konuştu.

"BU CARETTANIN PSİKOLOJİ BOZULMUŞ"

Orak Adası'nda denize girenlerin tehlike altında olduğunu söyleyen Demiröz, "Oraya gitmeden önce Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi (DEKAMER) yetkilileri ile görüştüm. Bana 'biz alamayız ama siz yakalarsanız gelir alırız' dediler. Ben de bir ağ ile oraya gittim, ancak caretta caretta bana 15 dakika boyunca saldırdı. Tutamayacağımı anlayınca bırakmak zorunda kaldım. Bu carettanın psikoloji bozulmuş, ben hayatımda böyle bir şey görmedim. Bir an önce oradan 5-6 kişilik bir ekip ile alınarak DEKAMER'e götürülmesi gerekir. Carettanın fotoğraflarını çektim, kaymakamlık ve valilik ile paylaştım. Çok hızlı hareket edilmeli, başka birinin başına bir olay gelmeden caretta oradan alınmalı" diye konuştu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-Mustafa Demiröz ile röp.

-Orak Adası'ndan görüntü,

-Carettanın saldırması ve Demiröz ile boğuşmasından görüntü.

 Haber-Kamera: Yaşar ANTER/ BODRUM, (Muğla),

===================================================

4)KİRALIK ARAÇLI 2 KAMPÇI, YETKİLİLERİ HAREKETE GEÇİRDİ

MANİSA'nın Şehzadeler İlçesi'ndeki ormanlık alan yakınında kiralık bir otomobilin terk edildiğinin sanılması üzerine jandarma ve diğer ekipler harekete geçti. Yapılan aramalar sonunda, aracı kiralayan Hollanda uyruklu Frank Ettema ile yanındaki Türk kadın arkadaşı S.G.'nin bölgede kamp yaptığı anlaşıldı. Spil Milli Parkı'nın Atalanı Mevkii yakınlarında dün (cuma) saat 20.00'de terk edilmiş bir araç ihbarı alan jandarma ekipleri, otomobilin çevresinde arama çalışmalarına başladı. Gece geç saatlere kadar süren çalışmalardan sonuç alınamadı. Çalışmalar sabaha ertelendi. Bu sırada yapılan plaka sorgulamasında, aracın İzmir'den Hollanda uyruklu Frank Ettema (45) tarafından yanında Türk kadın arkadaşı ile kiralandığı belirlendi. Ettema'nın bildirdiği iletişim numaralarına jandarma ulaşılamayınca, bölgeye İzmir ve Manisa AFAD ekipleri, AKUT Manisa ile Radyo Amatörleri ve Arama Kurtarma Derneği (Manisa MAT) ekipleri sevk edildi.

Milli Parklar görevlilerine haber vermeden aracı bıraktıkları yerden yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki bir alanda kamp çadırı kurdukları tespit edilen Hollandalı Frank Ettema ile kadın arkadaşı S.G., yaklaşık 20 saat sonra ormanda gezerken bulundu. Ekipleri karşısında gören çift, Milli Park'a kamp yapmak için geldiklerini, kaybolmadıklarını ifade etti. Çift, kamp yerinde jandarma ekiplerine ifade verdikten sonra alandan ayrıldı.

Arama çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan AKUT Manisa İl Temsilcisi Hakan Özcan, jandarmadan gelen ihbar üzerine buraya geldiklerini ve çalışmalarına yaklaşık 30 kişinin katıldığını ifade etti. Özcan, "AKUT, AFAD, Manisa Amatör Telsizciler Derneği ile ortak çalışma kapsamında aramaya başladığımız şahıslara sağlıklı bir şekilde ulaştık. Kamp yapmak için buraya geldikleri ve haber vermedikleri ortaya çıkınca biz de rahat bir nefes aldık" dedi.

Manisa Amatör Telsizcileri Derneği Başkanı Bahattin Özer ise "Haberi alır almaz ekiplerimiz ile birlikte arama çalışmalarına katıldık. 18 saat sonra iki vatandaşı bulduk. Kiraladıkları otomobili Milli Park'taki orman köşklerinin otoparkına bırakıp, ormanlık alana doğru kamp yapmaya gitmişler. Kendilerine sağlıklı bir şekilde ulaştık" diye konuştu.

Görüntü Dökümü

-------------------------

Ekiplerin arama çalışmaları sırasındaki görüntü

Haber- Kamera: İlker KILIÇASLAN/ MANİSA,

==============================================================

5)KAMYONETİNDE SIKIŞAN SÜRÜCÜYÜ CANKUR KURTARDI

ADANA'da seyir halinde uyuya kalan kamyonet şöförü 36 yaşındaki Semih Atasever, önünde giden TIR'a arkadan çarptı. Sıkışan sürücüyü CANKUR ekibi kurtardı. Kaza, Kaza, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nda meydana geldi.  Yönetimindeki 80 GJ 941 plakalı kamyonetliyle Mersin yönüne giden Semih Atasever, direksiyon başında uyuyunca, Hanifi Acar yönetimindeki 01 YK 272 plakalı TIR'a arkadan çarptı. Kazada Semih Atasever kamyonette sıkıştı. Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı CANKUR ekibi Atasever'i demir kesme makinesiyle kamyonetin ön kasasındaki parçaların keserek kurtardı. Kanlar içinde kalan sürücü ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Görüntü Dökümü

------------------------

Araçta sıkışan şöförü itfaiye ekiplerinin kurtarmaya çalışması

Sıkıştığı yerden kurtarılan şöförün sedyeye konması

Kamyonun genel görüntüsü

Sağlık ekiplerinin müdahalesi 

Ambulansa bindirilmesi 

SÜRE: 03'07"    BOYUT: 190 MB 

Haber: Çağlar ÖZTÜRK -Kamera: ADANA,

=====================================================

6)GAZİANTEP'TE 200 POLİSLE PKK OPERASYONU: 11 GÖZALTI

GAZİANTEP'te, terör örgütü PKK adına kentte kanunsuz gösteri eylemi yapmaya hazırlanan, sosyal medyada Cumhurbaşkanı ve devlet büyüklerine hakaret eden kişilere insansız hava aracı destekli 200 polisin katılımıyla düzenlenen operasyonda 11 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK terör örgütü yapılanmalarından PYD/YPG ve YPJ adına faaliyetlerde bulunup, Gaziantep'te kanunsuz gösteri eylemi gerçekleştirecek olanlar ile sosyal medyada terör propagandası yapıp, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve devlet büyüklerine hakaret eden kişilere yönelik çalışma başlattı. Polisin yaptığı çalışma sonunda terör örgütü yandaşı 11 kişi ve adresi belirlendi.

Cumhuriyet Savcılığı'ndan alınan iznin ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde istihbarat, özel harekat, çevik kuvvet ve bomba imha uzmanlarından oluşan 200 polisin katılımıyla, insansız hava aracı desteğiyle çeşitli adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan baskınlarda gözaltına alınan 11 şüphelinin adreslerinde yapılan aramalarda 2 terör örgütü PKK içerikli yasaklı yayın, 1 kuru sıkı tabanca, 7 terör örgütü içerikli doküman ile çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Gözaltına alınarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülen şüpheliler, sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilecek.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

---------------------------------

Operasyona katılan ekipler

İHA ile ekiplerin gidiş görüntüsü

Zırhlı araçtan inen özel harekatçılar

Özel harekatçıların baskını

Koçbaşı ile kapısı kırılan evlere girilmesi

Evlerde yapılan arama

Evde bulunan tabanca ve suç unsurları

Ele geçirilen malzemeler

Genel ve detay görüntüler

( Haber-Kamera: Hasan KIRMIZITAŞ -GAZİANTEP-DHA)

GÖRÜNTÜ BOYUTU: 54 MB

================================================

7)GAZİANTEP'TE, UĞUR ORTAOKULU AÇILDI

GAZİANTEP'te yeni açılan Özel Uğur Ortaokulu'nun tanıtımı yapıldı. Uğur Okulları Gaziantep Kurucu Temsilcisi Nezir Tamimi, Türkiye genelinde bu yıl 28 yeni okul açacaklarını söyledi.

Eğitim sektörüne 49 yıl önce dershane hizmetiyle giren Uğur Okulları yeni eğitim-öğretim sezonunda 28 yeni okul yatırımı ile başlıyor. Toplam 133 okulla sektörün önde gelen isimlerinden birisi haline gelen Uğur Okulları'nın, Gaziantep'te açılacak Uğur Ortaokulu'nun tanıtımı bugün yapılan toplantıyla yapıldı. Bir otelde yapılan tanıtıma Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Adil Kurt, İdari İslerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çakır, Kurumsal iletişimden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Müzeyyen Bedel Yalçın, Gaziantep Uğur Ortaokulu Kurucu Temsilcisi Nezir Tamimi, Serkan Albayram, Gaziantep Uğur Ortaokulu Müdürü Kasım Ateş, okulun öğretmenleri ile veliler ve  öğrenciler katıldı. Lansmanın açılış konuşmasını yapan Nezir Tamimi, Gaziantep'te eğitim alanında öncü adımlar atmaya hazırlandıklarını belirterek, şöyle dedi:

"Ortaokul öğrencilerimize hem fiziki şartları hem de eğitim kadrosu ile mükemmel bir eğitim-öğretim hizmeti sunacağız. Gaziantep'e 2000 metrekarelik alanda 20 dersliği ve 1200 metrekarelik geniş bahçesi olan çok güzel bir okul kazandırıyoruz. Velilerin Uğur'a emanet ettiği çocuklarımıza kendi çocuğu gibi eğitim verecek olan öğretmenlerle çalışacağız. Güçlü bir kadro kurduk."

Okul Müdürü Kasım Ateş ise, Uğur Okulları'nın Türkiye'de eğitimde hizmet vererek başarılı işler yaptığını belirterek şunları dedi:

"Uğur okulları eğitim alanında Türkiye'de her zaman başarılı hizmetler vermiştir. Türkiye'de eğitimin duayeni olmuş bir kurumdur. Bu kurumun bir parçası olmaktan onur duyuyorum. Her şeyi yerinde ve zamanında sunan bir ekiple, Gaziantep'te hizmet vermek benim için büyük bir gurur kaynağı olacaktır. Uğurun geçmişteki deneyimi ve sürekli araştırmacı oluşu, dünyada yenilikleri yakalayışı ve bu yenilikleri bünyesine katması çok güzel bir şeydir. Bu Türkiye'de de farklılık oluşturuyor. Bende bu çalışmaları Gaziantep'te ekibimle birlikte uygulamaktan büyük mutluluk duyacağım."

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

----------------------------------------------

Toplantının yapıldığı salon

Toplantıya katılanlar

Nezir Tamimi'nin konuşması

Sunumların yapılması

Okul Müdürü Kasım Ateş'in konuşması

Genel ve detay görüntüler 

( Habe - Kamera: Eyyüp BURUN- GAZİANTEP-

GÖRÜNTÜ BOYUTU: 311 MB