Yenibosna'da Bir Halk Otobüsü Alev Alev Yandı

Yenibosna'da Bir Halk Otobüsü Alev Alev Yandı

İstanbul Bahçelievler'de Kuleli Otobüs Durağından Hareket Eden Bir Halk Otobüsü, E-5 Karayolunun Ortasında Alev Alev Yandı.

Yenibosna'da Bir Halk Otobüsü Alev Alev Yandı

İstanbul Bahçelievler'de Kuleli otobüs durağından hareket eden bir halk otobüsü, E-5 karayolunun ortasında alev alev yandı.

Olay, saat 19.30 sıralarında Yenibosna E-5 karayolunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Kuleli otobüs durağından yolcu aldıktan sonra Silivri'ye doğru hareket eden 34 ZCH 45 plakalı 25 kişi kapasiteli özel halk otobüsü, yolun ortasında yanmaya başladı. Şase arızası nedeniyle çıktığı sanılan yangın, bir anda otobüsü alevler arasında bıraktı. Çobançeşme üst geçidinin altında alev alev yanan otobüse, itfaiye ekipleri anında müdahale etti. İtfaiyenin müdahalesi sırasında E-5 karayolu tek yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Yaklaşık 10 dakika süren müdahalenin ardından yangın söndürülürken, otobüs kullanılamaz hale geldi.

Facianın eşiğinden dönülen olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatılırken, emniyet ve itfaiye yetkilileri de olay yerinde inceleme yaptı.

(CİN-OK-Y)