Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin

Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin

Grubun kurucu ortaklarından ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza olan Ali Nihat Gökyiğit, Başkanlık görevini ve Murahhas Azalık sıfatını Yönetim Kurulu üyelerinden Murat Gigin'e devretti.

Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin

Yönetim Kurulu, 60 yıla yakın değerli çalışmalarından dolayı kendisine şükranlarını sunarak, "Kurucu ve Onursal Başkan" sıfatının takdim edilmesine karar verdi. Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve devam edecek olan Gökyiğit, yaptığı teşekkür konuşmasında, yaşamında çok farklı unvan ve görevler taşıdığını ancak bu sıfatın kendisi için hayatı boyunca eriştiği en önemli sıfat olduğunu ve görevini gönül rahatlığıyla Murat Gigin'e devrettiğini belirterek, kendisine başarılar diledi.

Tekfen İnşaat'taki kariyerine 1977 yılında başlayan, 1988-1998 yılları arasında Genel Müdürlük görevini yürütmüş olan Gigin, 1998'den bu yana Tekfen Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmüştür.

1956 yılında Feyyaz Berker, Ali Nihat Gökyiğit ve rahmetli Necati Akçağlılar tarafından kurulmuş olan Tekfen Grubu, günümüzde 39 şirket, 9 iştiraki bünyesinde bulunduran ve 2014 yılı sonu itibariyle 14 bine yakın kişiye istihdam sağlayan halka açık bir şirketler topluluğudur. Grup faaliyetlerini taahhüt, tarımsal sanayi, emlak geliştirme ve diğer faaliyetler olmak üzere 4 ana başlık altında sürdürmektedir. 2014 yılında 4.475 milyon TL ciro elde etmiş ve varlıkları 4.955 milyon TL'ye ulaşmıştır.