Yeni Yıl Seks ve Kırmızı!

Yeni Yıl Seks ve Kırmızı!

Yeni Yıla Girerken İnsanların Birbirlerine Kırmızı İç Çamaşırı Hediye Etmesi Adettendir. Peki Nerden Geliyor Bu Gelenek ve Ne Anlam Taşıyor?

Yeni Yıl Seks ve Kırmızı!

YENİ YILA GİRERKEN İNSANLARIN BİRBİRLERİNE KIRMIZI İÇ ÇAMAŞIRI HEDİYE ETMESİ ADETTENDİR. PEKİ NERDEN GELİYOR BU GELENEK VE NE ANLAM TAŞIYOR?

Eğer bütün bir sene boyunca mutlu ve huzurlu olmak istiyorsanız gece sakın kırmızı iç çamaşırınızı giymeyi unutmayın! Sadece bayanlar değil, baylar siz de giyin!

Gelelim bu kırmızının ne anlam taşıdığına?

Kırmızı erkeksiliğin rengi olarak nitelendirilir. Ateşin rengi, mutluluk, bayram, cinsel tahriği, verimlilik, doğurğanlığı ve damarlardaki akan kanı temsil ediyor. Hamile kadın doğurduğunda, anneye ve bebeğe kırmızı renk kurdele hediye edilir ki sağlık ve verimlilik devam etsin diye.

Simyada kırmızı; erkeği, güneşi, kükürtü ve altını temsil eder. Seks açısından kırmızı ihtirası, orgazma ulaşma isteğini gösterir. Genelevlerde duvarlar kırmızı renge boyanır kızlarda kırmızı renkte iç çamaşırları giyer ki müşterilerin heyecanını daha fazla arttırsın. Kırmızı renkte rujun özelliği de burdan geliyor, öpüşmek için davetiye. Kırmızı renkte iç çamaşırı giymenin ise şans getirdiğine inanılıyor. Büyücülere göre kırmızı pozitiv bir renk: Kırmızı, şansızlığı, büyüyü uzaklaştırıp taşıyanı daha güçlü ve başarılı kılıyor. Psikolojide ise kırmızı; sıcaklık ve enerji verir. Genelde melakonlik ve depresyonda bulunanlara tavsiye edilir. Bilimsel olarak kırmızı renk adrenalinin salgılanmasını çoğaltır.