'Yeni Napolyon' Ribery

Galatasaray'ın Eski Futbolcusu Franck Ribery, Sakatlığının Ardından Sahalara Muhteşem Bir Dönüş Yapınca, Almanya'da "Yeni Napolyon" Başlıklarıyla Selamlanmaya Başladı.

'Yeni Napolyon' Ribery

Galatasaray'ın eski futbolcusu Franck Ribery, sakatlığının ardından sahalara muhteşem bir dönüş yapınca, Almanya'da "Yeni Napolyon" başlıklarıyla selamlanmaya başladı.

Geçtiğimiz yaz Olimpik Marsilya'dan Bayern Münih'e transfer olan Fransız yıldız, takımında çok mutlu olduğunu ve hiçbir zaman ayrılmak istemediğini söyledi.

Fransa'da yayınlanan L'Equipe gazetesine konuşan Ribery, her yıl dünyanın en iyi futbolcusuna verilen Altın Top ödülünü kazanmak isteyip istemediği konusunda, "İstiyorum. Altın top bir rüya. Elde etmek isteyeceğim bir şey. Bir gün onu kazanmak için elimden geleni yapacağım. Ben, mümkünse herşeyi kazanmak isteyen bir oyuncuyum. Altın Top da buna dahil. Zaten çoktandır istiyordum; şimdi giderek daha da çok istiyorum" şeklinde konuştu.

YAŞAM TARZINI DEĞİŞTİRMEDİ

Futbolunun Almanya'da bu denli büyük bir yankı uyandıracağını öngöremediğini belirten Ribery, Olimpik Marsilya'da da büyük ilgi gördüğünü; ancak Bayern Münih'teki durumun hiçbir yerle karşılaştırılamayacak kadar müthiş olduğunu dile getirdi. Buna karşın "Hayatımı her zamanki gibi sürdürmeye çalışıyorum" diyen Ribery, bir gün Zidane gibi olup olmama konusundaysa, "Öyle umuyorum. Özellikle de onunkisi gibi bir kariyer yapabilirsem..." ifadesini kullandı.

Bayern Münih'te ve Almanya'da olmaktan duyduğu memnuniyeti, "Diğer Fransız futbolculara da Bundesliga'ya gelmelerini tavsiye ediyorum" sözleriyle dile getiren Galataaray'ın eski yıldızı, "Burada çok mutlu ve rahatım. Almanca da öğreniyorum. Biraz zor ama konuşmak istiyorum" diye konuştu.

2008 Avrupa Şampiyonası'nda Fransa milli takımı formasını giyecek olan Ribery, başlamasına artık çok kısa bir süre kalan bu turnuva için de konuştu. Euro 2008'e şimdiden hazırlandığını anlatan Franck Ribery, "Bugün burada yaptığımı, Euro 2008'de de yapmalıyım. (Euro 2008) Benim için en az lig kadar önemli. Kazanmak istediğim bir turnuva" dedi.

PLATİNİ, CANTONA, ZİDANE, HENRY... RİBERY?

Son günlerde Ribery'nin Almanya'da gördüğü ilgiye geniş yer ayıran Fransız basınında Franck Ribery, daha önce yabancı kulüplere transfer olarak o kulüplerin bayrak futbolcusu haline gelen dünyaca ünlü yıldızlarla karşılaştırılıyor. Haber ve yorumlarda sık sık Juventus'un Michel Platini'si, Manchester United'ın Eric Cantona'sı, Real Madrid'in Zinedine Zidane'ı ve Arsenal'in Thierry Henry'si neyse, Bayern Münih'in Franck Ribery'sinin de o olacağı düşüncesi dile getiriliyor.