Yeni Malatyaspor, Balıkesir'den Galibiyetle Dönmeyi Hedefliyor

Yeni Malatyaspor, Balıkesir'den Galibiyetle Dönmeyi Hedefliyor

Spor Toto 2.Lig Beyaz Grup takımlarından Yeni Malatyaspor, Pazar günü karşılaşacağı Balıkesirspor'u yenerek üst sıralara tırmanmak istiyor.

Yeni Malatyaspor, Balıkesir'den Galibiyetle Dönmeyi Hedefliyor

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Yeni Malatyaspor, Pazar günü karşılaşacağı Balıkesirspor'u yenerek üst sıralara tırmanmak istiyor.

Teknik direktör Mehmet Altıparmak, zorlu Balıkesirspor maçından 3 puanla ayrılmayı hedeflediklerini söyledi. Lideri sahalarında yenerek, iyi bir çıkış yakalamak istediklerine vurgulayan tecrübeli teknik adam, Balıkesirspor maçına iyi hazırlandıklarını, takımın yakaladığı olumlu hava ile maçtan galip ayrılmayı düşündüklerini ifade etti.

Zorlu deplasman maçı öncesi futbolcuların moral-motivasyon durumunun üst düzeyde olduğuna dikkat çeken Altıparmak, "Takım olarak herkes her şeyin bilincinde. Bu anlamda iyi bir hava var. Hem moral hem motivasyon hem de antrenman düzeyi olarak iyi bir seviyedeyiz. Biz her şeyimizle kendimizi Balıkesirspor maçına hazırlıyoruz. Büyük taraftarımızla birlikte birleşeceğiz hem de sahadaki gücümüzle, kalitemizi de ortaya koyarak, bu mücadeleyi kazanacağız." dedi.

Kulüp İdari Menajeri Selçuk Günaydın da zorlu karşılaşmadan 3 puanla ayrılacaklarına inandıklarını dile getirdi. Takımda sakatlığı süren Muhammed Şeker dışında tüm oyuncuların iyi durumda olduğunu anlatan Günaydın, karşılaşmaya hem fiziksel hem de psikolojik olarak iyi hazırlandıklarını kaydetti.

Maç içindeki skor değişikliklerine karşın taraftarın sürekli desteklerine ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Günaydın, "Çok fazla kendimizi strese sokmadan, taraftarlarımızın da bizi sonuna kadar destekleyecekleri bir maç oynayacağız. Çünkü kısa sürede bitecek bir karşılaşma değil. Gol yiyip, gol atabiliriz ama taraftarlarımızın maçın sonuna kadar bizi desteklemesini bekliyoruz. Bu maçta takımımızın şehrin desteğine ihtiyacı var. Şehir olarak da bizim bu galibiyete ihtiyacımız var." şeklinde konuştu.