Yeni Kabinede Tüm Gözler Mehmet Şimşek ve Yalçın Akdoğan'da
Haberler » Güncel » Yeni Kabinede Tüm Gözler Mehmet Şimşek ve Yalçın Akdoğan'da - Haber

Yeni Kabinede Tüm Gözler Mehmet Şimşek ve Yalçın Akdoğan'da

AK Parti'nin önceki günkü olağanüstü kongresinde genel başkan seçilen Binali Yıldırım, kabinesiyle birlikte hükümet programını da bugün açıklayarak hızlı bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor.

Yeni Kabinede Tüm Gözler Mehmet Şimşek ve Yalçın Akdoğan'da

Sürpriz değişiklikler içerebileceği belirtilen kabine listesinde ise gözler Başbakan Yardımcıları ve 'a çevrildi. En büyük sürprizi bu iki ismin liste dışı kalmasının oluşturabileceği belirtilirken, Numan Kurtulmuş, Tuğrul Türkeş, Bekir Bozdağ, , Süleyman Soylu, Faruk Çelik, Mehmet Müezzinoğlu, Efkan Ala, Volkan Bozkır, Fikri Işık, Veysel Eroğlu, , Akif Çağatay Kılıç, Cevdet Yılmaz ve Naci Ağbal'ın bakan olarak kalmalarına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak İsmet Yılmaz'ın Milli Savunma'dan Ulaştırma Bakanlığı'na kaydırılması, onun yerine de Meclis Savunma Komisyonu'nun Savunma Sanayi Müsteşarlığı kökenli Başkanı Faruk Özlü'nün getirilebileceğinden söz ediliyor.

Ekonominin kaptanlığı için Nurettin Canikli ile Berat Albayrak'ın adı geçerken, kulislerde Şimşek'in yerinde kalması halinde Canikli'nin Gümrük Bakanı olacağı, Albayrak'ın ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda kalabileceği konuşuluyor. Kayseri kontenjanının Mustafa Elitaş'tan mı yoksa Mehmet Özhaseki'den yana mı kullanılacağı da merak konusu oldu. (Kaynak: Hürriyet)

Kaynak: Haberler.Com

Manşet

Haberler