Yeni Doğan Bebeğin Karnından 1 Kilo 300 Gram Kitle Çıkarıldı

Yeni Doğan Bebeğin Karnından 1 Kilo 300 Gram Kitle Çıkarıldı

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde konteyner kentte yaşayan Suriye uyruklu çiftin 3 kilo doğan bebeklerinin karnından, neredeyse ağırlığının yarısı kadar kitle çıkarıldı.

Yeni Doğan Bebeğin Karnından 1 Kilo 300 Gram Kitle Çıkarıldı

Şanlıurfa'nın Harran ilçesindeki konteyner kentte yaşayan Suriye uyruklu çiftin yeni doğan bebeklerinin karnından 1 kilo 300 gram kitle çıkarıldı.

ANNE FARK ETTİ

Harran ilçesindeki Harran Konteyner Kentte kalan Suriye uyruklu Meryem ile Ramazan Hac Halaf çiftinin 5 gün önce bir erkek bebekleri dünyaya geldi. Doğum sonrası hastaneden taburcu olan anne, gittikleri konteyner kentte bebeklerinin karnının normalinden çok fazla şişkin olduğunu gördü. Bunun üzerine özel bir hastanede tedavi altına alınan bebeğin çekilen filmlerini inceleyen doktorlar, çok nadir görülen büyüklükte bir kitle tespit etti.


1 KİLO 300 GRAM KİTLE ÇIKARILDI

Doğduğunda 3 kilogram ağırlığında olan 5 günlük Hac Halaf bebek, özel hastanede Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ali Suat Erkoç tarafından ameliyata alındı. 2 buçuk saat süren operasyonla bebeğin karnından alınan kitlenin 1 kilo 300 gram ağırlığında olduğu tespit edildi. Bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.


Kaynak: İHA