Yeni Dizi Geliyor...

Yeni Dizi Geliyor...

Philipa Gregory'nin Yazdığı 'Boleyn Kızı' ile Jane Austen'in Klasik Romanı 'Kül ve Ateş'ten Harmanlanacak Yeni Dizide Yeşilçay, Aynı Erkeğe Âşık Kardeşlerden Birini Oynayacak.

Yeni Dizi Geliyor...

PHİLİPA GREGORY'NİN YAZDIĞI 'BOLEYN KIZI' İLE JANE AUSTEN'İN KLASİK ROMANI 'KÜL VE ATEŞ'TEN HARMANLANACAK YENİ DİZİDE YEŞİLÇAY, AYNI ERKEĞE ÂŞIK KARDEŞLERDEN BİRİNİ OYNAYACAK.

'Ezo Gelin' dizisinden sonra Pastel Film ile yeni bir diziye imza atan Nurgül Yeşilçay, Philipa Gregory'nin yazdığı 'Boleyn Kızı' ve Jane Austen'in klasik romanı 'Kül ve Ateş'ten uyarlanan bir dizide oynayacak. Çekimleri kasım ayında başlayacak olan dizide Yeşilçay, aynı erkeğe âşık kız kardeşlerden birini canlandıracak.

Filmi de çekilen "Boleyn Kızı"nda Natalie Portman ve Scarlett Johansson başrolleri paylaşıyor. On dört yaşında İngiliz kraliyet sarayına gelen Mary Boleyn VIII. Henry'nin gözlerini kamaştırıyor. Daha sonra ise karşısında kardeşi Anne'i rakip olarak buluyor.

İki kız kardeş, bir erkeğe âşık olacak

Nurgül Yeşilçay, 'Boleyn Kızı' ile 'Kül ve Ateş' kitaplarından uyarlanan dizide, aynı erkeğe âşık bir kız kardeşi canlandıracak. Diğer kız kardeş belli değil.

Ezogelin dizisinden sonra Pastel Film'le yeni bir diziye imza atan Nurgül Yeşilçay hayranlarının karşısına çok farklı rolle çıkmaya hazırlanıyor. Philipa Gregory'in yazdığı 'Boleyn Kızı' ve Jane Austen'in 'Kül ve Ateş' adlı kitaplarından uyarlanan dizide Yeşilçay aynı erkeğe âşık kız kardeşlerden birini canlandıracak. Dizinin çekimleri kasım ayında başlayacak. Yeşilçay'ın kız kadeşini ve âşık olduğu erkeği kimin canlandıracağı ise henüz belli değil. Cast çalışmalarının devam ettiği dizinin aralık ya da ocak ayında yayına girmesi planlanıyor.

Philipa Gregory'nin yazdığı 'Boleyn Kızı' romanından sinemaya uyarlanan filmde Natalie Portman ve Scarlett Johansson başrolleri paylaşıyor. Âşık oldukları erkeği ise Eric Bana canlandırıyor. Boleyn Kızı, İngiltere sarayında geçiyor. On dört yaşında masum bir kız olarak kraliyet sarayına gelen Mary Boleyn (Scarlett Johansson canlandırıyor) VIII. Henry'nin gözlerini kamaştırıyor. Prense ve gayrı resmi kraliçe olarak her geçen gün artan rolüne âşık olan Mary Boleyn, Kral'ın kendisine olan ilgisi sönmeye başladığında, kız kardeşi Anne ile rekabet etmeye zorlanıyor.

Jane Austen'in ilk romanı 'Kül ve Ateş' (Sense and Sensibility) ise iki kız kardeşin aşk ve evlenme süreçlerini anlatıyor. Kül ve Ateş'de duygularını başıboş bırakmayı seçen Romantik Çağ kişisi Marienne ile duygularını aklıyla dengelemeyi seçen ablası Elinor'un aşkları var.

Kaynak: Gecce