Yeni Delhi'de hava kalitesi düştü - Haberler
Haberi Paylaş

Yeni Delhi'de hava kalitesi düştü

İhlas Haber Ajansı / Abid Mazhar - Haberler | Güncel

- Yeni Delhi'de hava kalitesi düştü Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de hava kirliliği seviyesi yükseldi.

- Yeni Delhi'de hava kalitesi düştü

YENİ DELHİ - Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de hava kirliliği seviyesi yükseldi. Vatandaşlar hava kalitesinin düşmesinden şikayet ediyor.

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de hava kirliliğinin seviyesi yükselmeye başladı. Hava kalitesinin de düşmesiyle görüş mesafesi düştü. Hava Kalitesi İzleme Kurumu tarafından yapılan açıklamada Pencap, Haryana, Racastan, Uttar Pradeş bölgelerinde yapılan anız yakma nedeniyle hava kalitesinin kritik seviyelere geldiğini açıkladı. Hava Kalitesi İzleme Kurumu, anız yakma ve kışın gelmesiyle birlikte kirlilik seviyesinin yüzde 42'ye ulaştığını da aktardı.

Kentte hakim olan sisli hava ve çevre kirliliği Yeni Delhi halkını da olumsuz etkiliyor. Yeni Delhi'de yaşayanlar boğulmuş gibi hissettiklerini ifade ederken yerel kaynaklar, Yeni Delhi'de her kış hava değişiklikleri nedeniyle kentte seyahat etmenin de neredeyse imkansız hale geldiğini dile getirdi.

Yeni Delhi'de hava kalitesi düştü

Yeni Delhi'de hava kalitesi düştü

Yeni Delhi'de hava kalitesi düştü

İhlas Haber Ajansı / Abid Mazhar - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title