Yeni Açılacak Kanuni Bulvarı Trabzon'un İnci Gerdanlığı Olacak

Yeni Açılacak Kanuni Bulvarı Trabzon'un İnci Gerdanlığı Olacak

Trabzon Belediyesi ile Karayolları'nın ortaklaşa gerçekleştirdikleri Kanuni Bulvarı'nda yapım çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor.

Yeni Açılacak Kanuni Bulvarı Trabzon'un İnci Gerdanlığı Olacak

Trabzon Belediyesi ile Karayolları'nın ortaklaşa gerçekleştirdikleri Kanuni Bulvarı'nda yapım çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Ahi Evren Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesinin batı tarafından yapımına başlanan 20 km'lik uzunluğundaki Kanuni Bulvarı'nın tamamlanması ile birlikte Trabzon'a bir Trabzon daha kazandırılmış olacak. Güzergahında 10 adet köprülü kavşak, 4 adet hemzemin kavşak, 3 adet tünel, bir adet viyadük ve üç adet köprüyü de bünyesinde bulunduran Kanuni Bulvarı, üç gidiş, üç geliş olarak planlandı. Trabzon'un doğu batı kuşaklamasında önemli arterlerinden biri olacak Kanuni Bulvarı, Beşirli, Toklu, Karşıyaka, Aydınlıkevler, Soğuksu, Erdoğdu, Bahçecik, Yeni Cuma, Boztepe, Çömlekçi, Esentepe, Çukurçayır, Kireçhane, Gölçayır, Düzyurt ve Gözalan mevkilerindeki imar yollarına bağlantı sağlayıp şehrin gelişimini rahatlatarak, ana ulaşım omurgasını oluşturacak.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu tamamlandığında Trabzon'un ulaşımına büyük bir katkı sağlayacak Kanuni Bulvarı'nda çalışmalırn hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydederek, "Trabzon'un adeta inci bir gerdanlığı olacak ve Trabzon'u bir Trabzon daha yapacak Kanuni Bulvarı önemli dev bir projedir.19.5-20 km'lik uzunluğunda ve üç gidiş geliş olarak Ahi Evren Kalp ve Damar hastalıkları hastanesinin batı tarafından başlattığımız çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Yapım çalışmaları etap etap sürdürülecek Kanuni Bulvarı tamamlandığında kentimiz önemli bir yola kavuşacaktır. Söz verdiğimiz gibi Trabzon'a ve Trabzonlulara en güzel hizmeti vermeye gayret gösteriyoruz." diye konuştu.