Yeminli Mali Müşavirle Sözleşme Yapacak Mükellefe 31 Ocak Uyarısı

Yeminli Mali Müşavirle Sözleşme Yapacak Mükellefe 31 Ocak Uyarısı

Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası, Yıllık Gelir Eya Kurumlar Vergisi Beyanlarının Tasdikini Yeminli Mali Müşavirlere Yaptırmak İsteyen Mükelleflerin En Geç 31 Ocak'a Kadar Sözleşme Yapması Gerektiğini Bildirdi. Oda, Bu Tarihe Kadar Sözleşme Yapacak Mükelleflerin, Çeşitli İşlemlerde, Daha Sonra Sözleşme Yapanlara Göre Daha Ayrıcalıklı Olacağı Uyarısında Bulundu.

Yeminli Mali Müşavirle Sözleşme Yapacak Mükellefe 31 Ocak Uyarısı

Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası, yıllık gelir veya kurumlar vergisi beyanlarının tasdikini yeminli mali müşavirlere yaptırmak isteyen mükelleflerin en geç 31 Ocak 2008 tarihine kadar bu meslek erbabıyla sözleşme yapmaları gerektiğini bildirdi.

Odası'dan yapılan açıklamada, bu tarihe kadar sözleşme yapacak mükelleflerin, çeşitli işlemlerde, daha sonra sözleşme yapanlara göre daha ayrıcalıklı ve bazı avantajlara sahip olacağı uyarısında bulundu.

Açıklamada şöyle denildi:

"Her ne kadar, sonraki tarihlerde de bu amaçla sözleşme yapılabilecek ise de Maliye Bakanlığı'nca çıkartılan tebliğlere göre, 31 Ocak 2008 tarihine kadar yapılan sözleşmelerin resmi kabul görmesi ve vergi iadelerinden yararlanma gibi konular da daha sonraki tarihlerde yapılan sözleşmelere göre yararlı ayrıcalıklar bulunmaktadır."

Bu arada Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası'na bağlı 394 Yeminli Mali Müşavirin, 2007 yılı içinde 4 bin 259 adet yıllık gelir ve kurumlar vergisi beyannamesinin tasdikini gerçekleştirdiği ve bunlara ait yıllık raporların en geç Mayıs ve Haziran aylarında ilgili vergi dairelerine verileceği bildirildi. (ANKA)

(AS/NB/ZG)

Kaynak: ANKA