Yemek Yarışmasına Görkemli Final - Haberler
Haberi Paylaş

Yemek Yarışmasına Görkemli Final

Yemek Yarışmasına Görkemli Final
Bültenler - Haberler | Güncel

Gebze Belediyesi tarafından düzenlenen Gebze Yöresel Yemek Yarışması'nda dereceye girenler; düzenlenen renkli final töreninde ödüllerine kavuştu.

Yöresel tatlarda kıyasıya mücadele

30 yarışmacının dereceye girmek için yarıştığı Yöresel Yemek Yarışması'nda birincilik ödülünün sahibi Zümrüt Yumuşak oldu.

GENİŞ KATILIM

Gebze Belediyesi'nden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde farklı bir etkinlik. Gebze Belediyesi tarafından düzenlenen sosyal kültürel etkinlikler devam ediyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Gebze Yöresel Yemek Yarışması finaline katılan Gebzeli kadınlar gönüllerince eğlendi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in ev sahipliğinde Gebze Kültür Merkezi'nde düzenlenen yemek yarışmasına belediye başkan yardımcısı Nilay Ayran, İlçe Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur'un eşi Nurten Okur, Başkan Köşker'in eşi Ragibe Köşker ve salonu hınca hınç dolduran kadınlar birlikte katıldı.

BAŞYAYLA COŞTURDU

Gebzeli 30 kadının hünerli ellerinden çıkan yemeklerle dereceye girmek için mücadele ettiği yemek yarışmasının seçici kurulu ise Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu'nun dereceli aşçılarından oluştu. Gebzelilerin ekranlardan tanıdığı Turgay Başyayla'nın sunumu ve seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla renklenen yarışmanın finalinde kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, "8 Mart Kadınlar Günü'ne özel olarak düzenlediğimiz Yöresel Yemek ve Tatlı Yarışması'na hoş geldiniz diyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. İnci Çiçeği Kadın Evi, Aile Danışma Merkezi, Mutlu Aile Mutlu Çocuk Projesi, şiddet mağduru bayanlarımız için açılan Kadın Konukevi, az önce açılışını yaptığımız El Sanatları Satış Merkezi ve GESMEK, kadınlarımıza yönelik önemli projeler arasındadır.

GELECEK KUŞAKLARA

Çok değerli Gebzeliler; Yöresel Yemek ve Tatlı Yarışması da, Belediye olarak kadınlara yönelik projelerimizin, hizmetlerimizin bir parçasıdır. Ama bu yarışma aynı zamanda, milletimizin sahip olduğu en önemli kıymetlerden biri olan geleneksel yemek ve mutfak kültürümüzün yaşatılmasını da amaçlayan bir etkinliktir. Yemek kültürü ile birlikte, sosyal ve psikolojik davranışlarınızı değiştirmeleri, hatta sağlığınızla oynamaları mümkündür. Hiç kuşkusuz, yüzyılların birikimi tecrübe ve maharetli ustalarla günümüze kadar ulaşan ve mükemmelleşen yemek geleneğimizi yaşatacak ve gelecek kuşaklara aktaracak olan en fazla sizlersiniz.

MUTFAK KÜLTÜRÜ

Bizler, mutfak kültürümüzün yaşatılmasında yerel yönetimlere ve yöresel derneklerimize de büyük görev düştüğüne inanarak, sizleri teşvik etmek amacıyla bu yarışmayı düzenledik. Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediğimiz yarışmaya katılan tüm aşçılarımıza şükranlarımı sunuyorum. Finale kalan hanımlarımıza başarılar ve bol şanslar diliyorum" dedi. Konuşmaların ardından jüri tarafından açıklanan final sonuçlarına göre Maklube yemeğiyle Zümrüt Yumuşak birinci; Perde Pilavı yemeğiyle Tülin Kaplan ikinci; Hünkar Beğendi yemeğiyle ise Füsun Özkan üçüncü oldu. Dereceye giren yarışmacılara ödülleri protokol tarafından takdim edildi.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Dünya Kadınlar Günü, Adnan Köşker, Gebze, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title