Yeliz Ne Zaman Tanındı?

Yeliz Ne Zaman Tanındı?

Bir Dilek Tut Yarışması Cahillik Tartışmasına Sahne Oluyor. Şenay Düdek ve Cenk Eren Birbirine Girdi

Yeliz Ne Zaman Tanındı?

BİR DİLEK TUT YARIŞMASI CAHİLLİK TARTIŞMASINA SAHNE OLUYOR. ŞENAY DÜDEK VE CENK EREN BİRBİRİNE GİRDİ

Bir Dilek Tut yarışması Cenk Eren ile Şenay Düdek'in 'Cahillik' tartışmasına sahne oluyor. Yarışmaya konuk olan Yeliz'in hangi yıl hangi parça ile meşhur olduğu Cenk Eren ile Şenay Düdek arasında tartışmaya neden oldu. Cenk Eren Yeliz'in 1977 yılında 'Yalan' isimli parça ile meşhur olduğunu iddia ederken Şenay Düdek Yeliz'in 1975 yılında 'Bu Ne Dünya Kardeşim' parçası ile meşhur olduğunu iddia etti.

Şenay Düdek, Cenk Eren'e kendisine gıcıklık yapmakla suçladı. Şenay Düdek ile Cenk Eren'in arası Fox Tv'de birlikte sundukları 'Dobra Dobra' programında Şenay Düdek'in ortaya attığı bir iddiaya kızan Cenk Eren'in sinirlenerek programı terk etmesi ile başlamıştı.

Peki Yeliz hangi parça ile ne zaman meşhur oldu. Gecce.com açıklıyor:

Yeliz'in müzik hayatı nasıl başladı?

Müziğe 1974 yılında ilk plağı olan "Hoş geldin Bahar" adlı plakla başladı. Ardından 1975 yılında "Hayalimdeki Adam" adlı parçayla Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Elemelerine girdi ve 2. oldu. "Sen ve Ben" ve "Bahar Yağmuru" plaklarının ardından, 1977 yılında "Bu Ne Dünya Kardeşim" ve "Yalan" parçalarının yer aldığı plağını çıkardı ve bu plaklarla sanat hayatının en popüler günlerini yaşadı.

Kaynak: Gecce