Yeleğen Haberleri

Yeleğen haber, Yeleğen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yeleğen - 15.8.2020
Uşak'ta 3 projeye hibe desteği
Projelerin hayata geçmesi ile toplamda 3 milyon 700 bin lira destek alınacağını aktaran Kocabıyık, şu bilgileri verdi: "Karahallı Üretim Köyü projesi ile ilçede atıl bir kamu binası üretim atölyesine dönüştürülecek, burada Karahallı kaputundan ürünler ile çocukların el ve zihin becerilerini geliştirmek üzere tasarlanan ahşap oyuncaklar üretilecek. Bu atölyede ilk etapta 31 kişinin doğrudan istihdamı sağlanacak. Tohumdan Sofraya Gurme Lezzetler projesi ile Yeleğen beldemizde atıl durumdaki kamu binası tadilatı yapıldıktan sonra turşu ve sirke üretim tesisine dönüştürülecek.
Yeleğen - 15.8.2020
Son dakika haberleri... Uşak'tan 3 proje, SOGEP'den hibe desteği almaya hak kazandı
Projelerle hakkında bilgiler veren Funda Kocabıyık, "Karahallı Üretim Köyü projesi ile ilçede atıl bir kamu binası üretim atölyesine dönüştürülecek, burada Karahallı kaputundan ürünler ile çocukların el ve zihin becerilerini geliştirmek üzere tasarlanan ahşap oyuncaklar üretilecek. Bu atölyede ilk etapta 31 kişinin doğrudan istihdamı sağlanacak. Tohumdan Sofraya Gurme Lezzetler projesi ile Yeleğen beldemizde atıl durumdaki kamu binası tadilatı yapıldıktan sonra turşu ve sirke üretim tesisine dönüştürülecek.
Yeleğen - 29.6.2020
Uşak'ta iki motosiklet çarpıştı: 2 ölü, 1 yaralı
Mustafa Kızılçay (21) idaresindeki motosiklet, Yeleğen Beldesi Dereli köyü yakınlarında karşı yönden gelen Efe Gürsoy'un (15) kullandığı motosikletle çarpıştı.
Yeleğen - 18.8.2019
Eşme'de anız yangını
Yeleğen beldesi Çataltepe mevkinde belirlenemeyen nedenden anız yangını çıktı.
Yeleğen - 31.3.2019
2019 Yerel Seçim Sonuçları
Resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Çakın, Uşak'ın yeni belediye başkanı oldu. İlçe ve beldelerde resmi olmayan sonuçlara göre Eşme ilçesinde AK Parti adayı Hacı Mustafa Çetin, Banaz ilçesinde AK Parti adayı Zafer Arpacı, Ulubey ilçesinde AK Parti adayı Veli Koçlu, Karahallı ilçesinde AK Parti adayı Ali Topçu, Sivaslı ilçesinde CHP adayı Hürriyet Şafak, Kızılcasöğüt beldesinde AK Parti adayı Güngör Oral, Yeleğen beldesinde AK Parti adayı Süleyman Sarı, Selçikler beldesinde AK Parti adayı Osman Çakar, Tatar Beldesi'ni AK Parti adayı Zafer Gün, Pınarbaşı Beldesi'ni Mehmet İncekara kazandı.
Yeleğen - 3.9.2018
Eşme'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun Yıl Dönümü Kutlandı
Etkinliklere Eşme Kaymakamı Murat Özdemir Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, Yeleğen Belediye Başkanı Fevzi Kaya, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Yeleğen - 20.8.2018
Uşak'ta Traktör Devrildi: 1 Ölü
Mehmet Baber yönetimindeki 64 AC 899 plakalı traktör, Yeleğen köyü girişinde şarampole devrildi.
Yeleğen - 27.9.2017
Uşak'ta 55 Yaşındaki Çiftin İkiz Mutluluğu
Yeleğen köyünde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan 55 yaşındaki Halil Çınar, tek çocukları astsubay Hüseyin Çınar'ın 2 yıl önce yaşamını yitirdiğini söyledi.
Yeleğen - 16.8.2017
Astronot Besini "Kinoa" Uşak'ta Satışa Çıktı
Yeleğen kasabasında çiftçilik yapan Mehmet Tunç ve Ramazan Taç'ın 10 dekarlık alandan elde ettikleri 1 ton 700 kilogram kinoa ürününü satışa sundu.
Yeleğen - 23.6.2017
Sarıkaya'da İftar
Elazığ'a tayini çıkan Sarıkaya'da İlçe Jandarma Komutanı Adem Yeleğen'e için ilçede iftar yemeği verildi.
Yeleğen - 15.2.2017
Sarıkaya'da İlçe Güvenlik Toplantısı
Namık Kemal İlk ve Ortaokulunda yapılan toplantıya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Adem Yeleğen, kurum müdürleri ile mahalle muhtarları katıldı.
Yeleğen - 20.1.2017
Okullarda Karne Heyecanı
Programın sonunda Kaymakam Yasin Özcan, Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Adem Yeleğen tarafından öğrencilere karneleri ve başarı belgeleri verildi.
Yeleğen - 20.1.2017
Şehit Polis Devrilmez İçin Mevlit Okutuldu
Mevlit programına, Kaymakam Yasin Özcan, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Adem Yeleğen, Sarıkaya İlçe Emniyet Müdürlüğü Başkomiseri Serkan Mercan, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Yeleğen - 11.12.2016
Dha Yurt Bülteni - 7
Terör saldırısında şehit düşen polis memuru Mustafa Kemal Devrilmez'in bir yıldır ilk görev yeri olan İstanbul'da bulunduğu öğrenildi. Şedih polisin babası Özbay ile annesi Şerife Devrilmez, çocuklarını görmek için gittikleri İstanbul'da acı haberini aldılar. Şehit haberinin Yozgat'a ulaşmasının ardından yakınları Köprücek Köyü'nde bulunan baba evine giderek taziye ziyaretinde bulundular. Sarıkaya Belediyesi tarafından şehit evine taziye çadırı kurulup, çevresi Türk Bayrağı ile donatıldı. Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Adem Yeleğen ile birlikte şehidin baba evini ziyaret eden Belediye Başkanı Ömer Açıkel, aileye başsağlığı diledi.
Yeleğen - 25.8.2016
Eşme Kur'an Kursları Arası Bilgi Yarışması Düzenlendi
Erkek öğrenciler arasında düzenlenen yarışmada, birinciliği Merkez Ulu Camisi, ikinciliği Hellimli Köyü Camisi, üçüncülüğü Yeleğen Hacıkıran Camisi kazanırken, kız öğrenciler arasında düzenlenen yarışmada ise Ulu Cami Kız Kur'an Kursu birinci, İstasyon Kız Kur'an Kursu ikinci, Ahmetler Kız Kur'an Kursu üçüncülüğü elde etti.
Yeleğen - 22.7.2016
Kaza Yapan Tır Yandı
Alınan bilgiye göre, Alaşehir'den Eşme istikametine gitmekte olan Hasan Ali Uçan (44) yönetimindeki 64 LH 852 plakalı tahıl yüklü tır, Yeleğen kasabası Ziyanlar Mahallesi yakınlarında şarampole devrildi.
Yeleğen - 6.7.2016
Kaymakam Özcan'dan Gazi Astubaya Ziyaret
Kaymakam Özcan'a ziyarette Belediye Başkanı Ömer Açıkel, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen ve İlçe Emniyet Müdürü Fatih Çetin eşlik etti.
Yeleğen - 14.6.2016
Uşak'ta Trafik Kazası: 1 Ölü
Alınan bilgiye göre, Eşme - Alaşehir karayolunun Yeleğen Deresi Söğütler mevkisinde, Bülent Çakal (35) idaresindeki 64 EC 532 plakalı Yeleğen Belediyesine ait kamyon ile Yunus Ahmet Erken (48) idaresindeki 64 EK 572 plakalı ticari minibüs çarpıştı.
Yeleğen - 27.5.2016
Sarıkaya'da Tübitak Destekli Bilim Fuarı Açıldı
TÜBİTAK'ın desteğiyle bu yıl okullarında fen bilgisi öğretmeni Recep Şengül koordinatörlüğü ve diğer danışman öğretmenlerin desteğiyle, birincisini düzenledikleri "4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı"nın açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içinde olduklarını anlatan Şanlı, şunları söyledi: "Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile üreticiliğin birleşimidir. Fuarımızda, fen bilimleri alanında 15, teknoloji tasarım alanında 15 ve matematik alanında 14 olmak üzere toplamda 44 proje, 50 öğrencimiz ve 3 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmaları ortaya koydular." Konuşmaların ardından bilim şenliğine katılan Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Belediye Başkanı Ömer Açıkel, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Mermi, stantlarda sergilenen projeleri inceleyerek, öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldı.
Yeleğen - 17.5.2016
Yozgat'da Tübitak Destekli Bilim Fuarı Açıldı
Öğrencilerin dönem boyu emeklerini ortaya koyduklarını ve öğretmenlerin de bu şenlikte büyük bir özveri ile çalıştıklarını ifade eden Arkan, "Bilimsel süreçte öğrencilerimizin yaratıcı fikirleri eleştirilmeden ve kıyaslanmadan projelerde yerini buldu. Derste öğrenilen konuların günlük hayatta da bize fayda sağlayacağını görmüş olduk. Bu çalışmalarımızın gerçekleşmesinde projelerde baştan sona kadar heyecanını ortaya koyan Okul Müdür Yardımcımız Hasan Aşiret'e, proje yürütücülüğünde koordinasyonu sağlayan fen bilimleri projelerine danışmanlık yapan Doğan Duman'a, matematik projelerinde de danışmanlık yapan Murat İdil'e de, özellikle pano taslaklarının düzenlenmesi, ses sistemlerinin ayarlanması, projelere de danışmanlığını esirgemeyen Bilim Teknik Öğretmeni Hüseyin Polat'a teşekkürlerimi sunuyorum." Ayrıca, TÜBİTAK'a okul tarihinde ilk defa bir proje sunularak, proje karşılığında 5 bin lira hibe desteği aldıklarını aktaran Arkan, "Bu parayı da tamamen bilim fuarımızın masraflarına, yeme, içme, öğrencilerin kıyafetleri, matbuu evraklar, öğrencilerimizin proje giderlerine harcadık. Bizleri kırmayıp davetimize teşrif eden başta Sayın Kaymakamımız Yasin Özcan Bey'e, Sarıkaya Belediye Başkanımız Ömer Açıkel Bey'e, Cumhuriyet Savcımız Musa Erdem Altınhalka Bey'e, Garnizon Komutanımız Adem Yeleğen Bey'e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Mermi Bey'e, siyasi partilerimizin temsilcilerine, protokolün değerli üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.
Yeleğen - 25.12.2015
Mevlana'nın 742. Vuslat Yıl Dönümü
Etkinliğe, Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Belediye Başkanı Ömer Açıkel, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Mermi, okul müdürleri, daire amirleri ve öğrenci velileri katıldı.
Yeleğen - 10.11.2015
Yozgat'ta Büyük Önder Atatürk'ü Anma Töreni
Sarıkaya Hükümet Konağı bahçesinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 77. yıl dönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi.  Program, çelenk sunma, 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sonlandı.  Programa, Kaymakam Yasin Özcan, Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Garnizon Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Yeleğen - 21.8.2015
Rize'de Astsubayın Boğulması
Rize'de denizde boğulan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden astsubay Hüseyin Çınar'ın cenazesi, Eşme ilçesinde toprağa verildi.  Rize'de 8 Ağustos'ta serinlemek için girdiği denizde boğulan ve 11 gündür tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Çınar'ın cenazesi, memleketi Uşak'ın Eşme ilçesi Yeleğen kasabasındaki baba evine getirildi.
Yeleğen - 5.7.2015
Uşak'ta, Devrilen Traktörün Sürücüsü Yaralandı
Eşme ilçesinde devrilen traktörün sürücüsü ağır yaralandı.  Alınan bilgiye göre, Balabancı köyünden Yeleğen kasabasına giden Halil Gülmez'in (71) kullandığı 64 EF 978 plakalı traktör tavuk çiftliği yakınlarında şarampole devrildi.
Yeleğen - 17.6.2015
Yozgat'tan Kısa Kısa
Şimşek, Belediyede düzenlediği basın toplantısında, Ramazan ayının tüm İslam alemine huzur ve barış getirmesi diledi.  Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı boyunca 500 kişiye iftar yemeği vereceklerini aktaran Şimşek, şunları kaydetti: "Ramazan ayı bu akşam kılınacak teravih namazıyla başlıyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda Belediye Sergi Salonu'nda ilk iftarımızı yarın vereceğiz. Her gün 500 kişilik iftar yemeği hazırlayacağız. Bu ay manevi duyguların en yoğun yaşandığı rahmet ve bereket ayıdır. Onun için bizlerin bu ayı iyi değerlendirmesi gerekir. Halkımızın ibadetini en iyi şekilde yapabilmesi için belediye olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Amacımız evinde aşı olmayan bir vatandaşımız kalmasın. İftarını rahatlıkla yapabilsin. İftarlık vermek için hayırsever iş adamlarımız ve esnaflarımız şimdiden bize müracaat ederek katkı sağlamak istediklerini belirtiyor." Sarıkaya'da Halk Eğitim Merkezi sergisi açıldı Sarıkaya ilçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslara katılan kursiyerler, yıl boyunca yaptıkları ürünleri sergiledi.  Sarıkaya Kız Teknik Meslek Lisesi'nde gerçekleşen törenin açılış konuşmasını yapan Sarıkaya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cüneyt Yoldaş, sergideki ürünlerin yaklaşık 8 ay gibi bir süre içerisinde hazırlandığını ve tamamen kadınların el emeklerinden oluştuğunu belirtti.  Halk Eğitim Merkezi olarak bu yıl 39 farklı alanda kurs açtıklarını dile getiren Yoldaş, şunları kaydetti:  "Bu kurslarda 200'e yakın kursiyere sertifika verdik. Eski askerlik şubesinin Milli Eğitim Müdürlüğü'ne geçmesiyle ve burada da Halk Eğitim Merkezi kurslarının faaliyete geçmesiyle ilçedeki hanımlara istihdama yönelik eğitimler verildi. Buradaki sergimizde, el işlemelei seramik, dikiş-nakış ürünleri, çeşitli kıyafetler, tablolar, gümüş işlemeleri olan tablolar, süs eşyaları ve bunlara benzer ürünler yer almaktadır. Seneye de inşallah bu kurslarımızı daha kapsamlı ve daha profesyonel şekilde yapmayı hedefliyoruz. Kurslarımız sayesinde ilçedeki hanımlarımız zamanlarını faydalı bir şekilde değerlendiriyor ve ürünlerini satışa sunuyorlar. Sarıkayalıların kurslarımıza olan ilgilerinden memnunuz ama bu çıtayı daha da artırmayı hedefliyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl daha deneyimli öğreticilerle kurslarımız faaliyetlerini sürdürecektir." Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesini Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Mermi ve Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen kesti.
Yeleğen - 23.4.2015
Yozgat'ta 23 Nisan Törenleri Düzenlendi
Şiirlerin okunduğu ve çeşitli oyunların oynandığı programda, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Yasin Özcan, Belediye Başkanı Ömer Açıkel ve ilçe Jandarma Komutanı Adem Yeleğen tarafından ödülleri verildi.
Yeleğen - 20.4.2015
Sarıkaya'da İhtiyaç Sahibi Kadınlar İçin Kermes
Belediye Düğün Salonundaki kermesin açılışını, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel ve İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen gerçekleştirdi.
Yeleğen - 20.4.2015
Kutlu Doğum Haftası
Programın açılışında konuşan Sarıkaya İlçe Müftüsü Necmettin Kayar, Kutlu Doğum Haftası'nın ilçede dolu bir şekilde geçtiğini ifade ederek, ilçede yaşayan vatandaşların da haftaya büyük bir önem gösterdiğini ifade etti.  Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Karacabey'in konferansının ardından kendisine günün anısına İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen tarafından plaket takdim edildi.
Yeleğen - 14.1.2015
Jandarma, Köy Muhtarlarını Hırsızlık ve Dolandırıcılık Konusunda Uyardı
Sarıkaya Anadolu Öğretmen Lisesi Salonunda düzenlenen toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen, İlçe Müftüsü Necmettin kayar, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Çetin ve köy muhtarları katıldı.
Yeleğen - 7.1.2015
Uşak'ta Şüpheli Ölüm
Alınan bilgiye göre, Yeleğen beldesindeki evinden dün akşam saatlerinde ayrıldıktan sonra haber alınamayan 53 yaşındaki Halil Kaya (53), evinin yaklaşık 400 metre uzağındaki Taşlı Tarla mevkisindeki arazide ölü bulundu.
Yeleğen - 8.11.2014
Sarıkaya'da Mahkumlara Aşure Dağıtıldı
Göreve başladıklarından beri cezaevindeki mahkumlara yönelik bir çok etkinlik düzenlediklerini belirten Kayar, şunları kaydetti: "İlçemizde bulunan cezaevindeki mahkumları unutmayarak onlar için aşure programı düzenledik. İçerisinde bulunduğumuz muharrem ayı aslında özellikle sıkıntıda olan insanların sıkıntılarından kurtulduğu dönemleri temsil eder. Bu dönemde yapılan etkinlikler de bu amaçla yapılmaktadır." Etkinliğe Sarıkaya Cumhuriyet Savcısı Musa Erdem Altınhalka, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen ve İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Tarkan Şahin katıldı.
Yeleğen - 3.6.2014
Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nden Sergi
Sergi açılışına, Sarıkaya Kaymakamı Yaşar Dönmez'in yanı sıra  Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Cumhuriyet Başsavcısı Necip Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Demir, Garnizon Komutanı Adem Yeleğen, İlçe Müftüsü Necmettin Kayar ve Sarıkaya İlçe Emniyet Müdürü Vekili Ferdi Kavak ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Yeleğen - 21.5.2014
Motosikletle Kaza Yapan Babasını Görünce Ağladı
Bursa'nın Orhangazi İlçesi'nde, ehliyetsiz sürücünün kullandığı kamyonete yönetimindeki motosikletle arkadan çarpan 52 yaşındaki Şaban Şen yaralandı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yeleğen Haberleri | Yeleğen Haber - Haberler - Yeleğen haberleri, son dakika yeleğen haber ve gelişmeleri burada. Uşak'ta 3 projeye hibe desteği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 22:43:04. #1.15#
title