YEKTA KOPAN HABERLERİ

Yekta Kopan haber, Yekta Kopan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yekta Kopan - 20.07.2015
KIAMore Yazarı Aylin Aslım'dan "Yol Şarkıları"
Ayhan Sicimoğlu, Yekta Kopan ve Vedat Milor'la birlikte KIAMore okuyucularıyla müzik yazılarını paylaşan Aylin Aslım, Ramazan Bayramı öncesinde okurlarıyla tatil yolculuğunda kendisine eşlik eden "bayram tatili yol şarkılarını" paylaştı.
Yekta Kopan - 18.05.2015
Karadeniz Kitap Fuarı 2015 - Samsun Açıldı
18 - 24 Mayıs 2015 tarihleri arasında fuarda Ayşe Kulin, Can Dündar, Mustafa Armağan, Altan Öymen, Füruzan, Muzaffer İzgü, Canan Tan, Senai Demirci, Yekta Kopan, Yavuz Bahadıroğlu, Enver Aysever, Deniz Kavukçuoğlu, İlker Başbuğ, Vehbi Vakkasoğlu, Nedim Şener, Ataol Behramoğlu, Behiç Ak, Yunus Emre Özsaray, Ahmet Telli, Yüksel Pazarkaya, Sevgi Özel, Aret Vartanyan, Kahraman Tazeoğlu ve pek çok değerli yazar okurlarıyla buluşacak.
Yekta Kopan - 06.05.2015
Tüyap Karadeniz'de İlk Kitap Fuarını Samsun'da Açacak
Fuarda Ayşe Kulin, Can Dündar, Altan Öymen, Füruzan, Muzaffer İzgü, Canan Tan, Yekta Kopan, Enver Aysever, Deniz Kavukçuoğlu, İlker Başbuğ, Nedim Şener, Ataol Behramoğlu, Behiç Ak, Ahmet Telli, Yüksel Pazarkaya, Sevgi Özel, Aret Vartanyan, Kahraman Tazeoğlu ve pek çok değerli yazar okurlarıyla buluşacak.
Yekta Kopan - 06.05.2015
Karadeniz'in İlk Kitap Fuarı Samsun'da Açılıyor
Karadeniz bölgesinin ilk kitap fuarı; 150 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu, 50 kültür etkinliği ve imza günlerinde 500 yazarı konuk etmeye hazırlanıyor. 24 Mayıs Pazar akşamı sona erecek fuarda Ayşe Kulin, Can Dündar, Altan Öymen, Füruzan, Muzaffer İzgü, Canan Tan, Yekta Kopan, Enver Aysever, Deniz Kavukçuoğlu, İlker Başbuğ, Nedim Şener, Ataol Behramoğlu, Behiç Ak, Ahmet Telli, Yüksel Pazarkaya, Sevgi Özel, Aret Vartanyan, Kahraman Tazeoğlu ve pek çok değerli yazar okurlarıyla buluşacak.
Yekta Kopan - 08.04.2015
İPEKLİ MENDİL Kütüphanesi Antakya'da Açıldı
Öğrenciler ve Yekta Kopan ile halay çeken Ayçin İnci Antakya da güzel bir gün geçirdiklerini belirterek; "Yazarları arasında bulunduğum İpekli Mendil öykü sözlüğü adına, tüm ekip elele vererek öğrencilerimiz için İpekli Mendil kütüphanesini açtık.
Yekta Kopan - 24.03.2015
Türk Sinemasının 100. Yılı
Türk sinemasının 100. yılı, Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikle kutlandı.  Park Bosphorus Hotel'de düzenlenen etkinlikte, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın yanı sıra İlyas Salman'dan Cem Yılmaz'a, Ayşen Gruda'dan Melisa Sözen'e kadar Türk sinemasının birçok oyuncusu buluştu.  Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, etkinlikte yaptığı konuşmada, Ayastefanos'taki Rus Abidesinin Yıkılışı filminden başlayarak sinemaya can katanları tebrik etti.  Sinemanın toplum hayatındaki dönüştürücü etkisine vurgu yapan Demircan, "Bizler sadece anne babalarımızın, ilkokul öğretmenlerimizin, hocalarımızın biçimlendirdiği insanlar değiliz. Biraz da sanatın ve özellikle sinemanın eserleriyiz. Susuz Yaz, Hababam Sınıfı, Karaoğlan, Malkoçoğlu, Selvi Boylum Al Yazmalım, Muhsin Bey, Kibar Feyzo, Eşkıya, İnek Şaban, Umut ve yüzlerce efsane film, bize biçim verdi" dedi.  Türk sinemasının bir kültür ve sanat endüstrisi olarak kendisini geliştirmesi gerektiğini ifade eden Demircan, "Yeşilçam Ödülleri, sinema konusunda Beyoğlu Belediyesi adına kurduğumuz çok önemli bir cümleydi. Sinema endüstrisinin bu cümleye sahip çıkması gerektiğini, geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Aramızda bulunan siz değerli sinema emektarlarını ve endüstrinin bütün paydaşlarını, Yeşilçam Ödülleri'ne sahip çıkmaya davet ediyorum. Bilmenizi isterim ki siz varsanız, sektör varsa biz varız. Her zaman yanınızdayız" diye konuştu.  Gecede halk oylamasıyla belirlenen "En iyi film" ödülü, 1977 yapımı "Selvi Boylum Al Yazmalım"a verildi. Ödülü, filmin yapımcısı Arif Keskiner aldı.  Cüneyt Arkın, Ediz Hun, İzzet Günay, Memduh Ün, Münir Özkul, Safa Önal, Yılmaz Atadeniz, Türker İnanoğlu ile vefat eden Ekrem Bora, Erol Günaydın, Erol Taş, Öztürk Serengil ve Ömer Kavur'a "Saygı ödülü" verildi.  Ceyda Düvenci ve Yekta Kopan'ın sunuculuğunu üstlendiği gecede, Enbe Orkestrası eşliğinde, Serenay Sarıkaya, Zafer Algöz ve Bergüzar Korel sahne aldı.
Yekta Kopan - 23.03.2015
Bursa 13. Kitap Fuarı 302 Bin Ziyaretçi Ağırladı
Dokuz gün boyunca düzenlenen imza günlerinde, okurlar, aralarında İlber Ortaylı, Gülten Dayıoğlu, Can Dündar, Doğan Hızlan, Ahmet Şık, Yalvaç Ural, Yekta Kopan, Hakan Akdoğan, Üstün Dökmen ve Rasim Özdenören'in de bulunduğu pek çok yazar ile buluşma fırsatı yakaladı.
Yekta Kopan - 20.03.2015
Bursa Kitap Fuarı'nı 6 Günde 185 Bin Kişi Ziyaret Etti
Kitap fuarının son üç günü boyunca, aralarında Gülten Dayıoğlu, Behiç Ak, Yekta Kopan, Metin Feyzioğlu, Zeynep Oral, Can Dündar, Üstün Dökmen, Canan Karatay, İhsan Eliaçık, Sinan Meydan ve Ali Kırca’nın da bulunduğu pek çok yazar, şair ve bilim insanı okurlarıyla buluşacak.
Yekta Kopan - 20.03.2015
Doğa Koleji Kitap Fuarı Başladı
Açılış kokteyliyle başlayan fuar etkinliğinde, Sakarya Doğa Koleji öğrencileri tango gösterisiyle davetlileri selamlarken, jimnastik kulübü öğrencileri de izleyenlere görsel ziyafet yaşattı. Kitap Fuarının ilk gün etkinliğine edebiyat dünyasının tanınmış yazarlarından Ataol Behramoğlu, Gülgün Feyman, Yekta Kopan, İsmail Bilgin, Yasmin Korkut, Abdurrahman Tümer ve Türkiye'nin en genç yazarı Rana Demiriz katıldı.
Yekta Kopan - 14.03.2015
Bursa 13. Kitap Fuarı Açılış Törenine Davet
Bu yıl onüçüncü kez kapılarını açmaya hazırlanan Bursa Kitap Fuarı dolu dolu bir programla kitapseverleri konuk edecek. Aralarında İlber Ortaylı, Gülten Dayıoğlu, Can Dündar, Doğan Hızlan, İnci Enginün, Deniz Kavukçuoğlu, Hakan Bıçakçı, Doğu Yücel, Zeynep Oral, Ahmet Şık, Buket Uzuner, Yalvaç Ural, Bengi Semerci, Yekta Kopan, Hakan Akdoğan ve Üstün Dökmen gibi pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı fuar süresince okurlarıyla buluşacak.
Yekta Kopan - 12.03.2015
Bursa Kitap Fuarı Açılıyor
300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleştirilecek Bursa Kitap Fuarı'nda dokuz gün süresince İlber Ortaylı, Gülten Dayıoğlu, Can Dündar, Doğan Hızlan, İnci Enginün, Deniz Kavukçuoğlu, Hakan Bıçakçı, Doğu Yücel, Zeynep Oral, Ahmet Şık, Buket Uzuner, Yalvaç Ural, Bengi Semerci, Yekta Kopan, Hakan Akdoğan ve Üstün Dökmen'in de bulunduğu pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı fuar süresince okurlarıyla buluşacak.
Yekta Kopan - 09.03.2015
Bursa 13. Kitap Fuarı, 14-22 Mart'ta Kitap Severleri Ağırlayacak
Aralarında İlber Ortaylı, Gülten Dayıoğlu, Can Dündar, Doğan Hızlan, İnci Enginün, Deniz Kavukçuoğlu, Hakan Bıçakçı, Doğu Yücel, Zeynep Oral, Ahmet Şık, Buket Uzuner, Yalvaç Ural, Bengi Semerci, Yekta Kopan, Hakan Akdoğan ve Üstün Dökmen'in de bulunduğu pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı fuar süresince okurlarıyla buluşacak.
Yekta Kopan - 09.03.2015
Bursa 13. Kitap Fuarı Açılıyor
TÜYAP tarafından düzenlenen Bursa 13. Kitap Fuarı, 14-22 Mart tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılacak. 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleştirilecek Bursa Kitap Fuarı’nda; dokuz gün süresince söyleşi, panel, şiir dinletisi ve çocuk etkinlikleriyle birlikte 80 kültür etkinliği düzenlenecek. Fuar süresince İlber Ortaylı, Gülten Dayıoğlu, Can Dündar, Doğan Hızlan, İnci Enginün, Deniz Kavukçuoğlu, Hakan Bıçakçı, Doğu Yücel, Zeynep Oral, Ahmet Şık, Buket Uzuner, Yalvaç Ural, Bengi Semerci, Yekta Kopan, Hakan Akdoğan ve Üstün Dökmen’in de aralarında bulunduğu yazar, şair ve bilim insanı okurlarıyla buluşacak.
Yekta Kopan - 02.03.2015
Bursa 13. Kitap Fuarı Etkinlik Programı Açıklandı
Aralarında İlber Ortaylı, Gülten Dayıoğlu, Can Dündar, Doğan Hızlan, İnci Enginün, Deniz Kavukçuoğlu, Hakan Bıçakçı, Doğu Yücel, Zeynep Oral, Ahmet Şık, Buket Uzuner, Yalvaç Ural, Bengi Semerci, Yekta Kopan, Hakan Akdoğan ve Üstün Dökmen'in de bulunduğu pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı fuar süresince okurlarıyla buluşacak.
Yekta Kopan - 26.02.2015
Bursa 13. Kitap Fuarı Etkinlik Programı Açıklandı
Aralarında İlber Ortaylı, Gülten Dayıoğlu, Can Dündar, Doğan Hızlan, İnci Enginün, Deniz Kavukçuoğlu, Hakan Bıçakçı, Doğu Yücel, Zeynep Oral, Ahmet Şık, Buket Uzuner, Yalvaç Ural, Bengi Semerci, Yekta Kopan, Hakan Akdoğan ve Üstün Dökmen'in de bulunduğu pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı fuar süresince okurlarıyla buluşacak.
Yekta Kopan - 26.02.2015
Başkentte Kültür Sanat
CSO Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), bugün ve yarın, şef Adrian Prabava yönetiminde konser verecek. Konserde orkestraya viyolonsel sanatçısı Raphael Wallfish eşlik edecek. Programda, Sergey Prokofief'in "Senfoni Konçertant Op.125 mi minör" ile "2. Senfoni Op.27 mi minör" eseri icra edilecek.  -CerModern Nuri Bilge Ceylan'ın 2003'ten bugüne çektiği 49 fotoğraftan oluşan "Panoramik Bakış" sergisi, 26 Mart'a kadar gezilebilecek.  CerEdebiyat söyleşilerine 1 Mart Pazar günü Yekta Kopan konuk olacak.
Yekta Kopan - 05.02.2015
"Çekmeceler" Ezber Bozacak!
Çekimleri toplam 9 hafta süren ve Temmuz 2014'te sona eren "ÇEKMECELER"in başrollerinde; Ece Dizdar, Taner Birsel, Tilbe Saran, Nilüfer Açıkalın ve Hakan Çimenser var. Cesaret ve sabır gerektiren dramatik başrollerin yanı sıra kalabalık bir oyuncu kadrosuna sahip olan filmde ayrıca; Pınar Töre, Tuğrul Tülek, Burak Altay, Gizem Erdem, Yekta Kopan ve Cengiz Coşkun rol alıyor.
Yekta Kopan - 30.01.2015
İstanbul Kısakes'ti!
Açılışını Saint Benoit Lisesi, etkinliklerini Bahçeşehir Üniversitesi, kapanışını ise Ortaköy Feriye Sineması'nda gerçekleştiren KısaKes'e sanat ve sinema dünyasından ilgi yoğundu. Jüri üyelerinden yapımcı Zeynep Özbatur Atakan, Venedik Film Festivali Direktörü Paolo Bertolin, Guerrilla Films'in kurucusu David Wilkinson ve oyuncu Özge Özpirinçci'nin yanı sıra yönetmen Sinan Çetin, Mustafa Altıoklar, İmre Azem ve Erol Mintaş, oyuncu Meltem Cumbul, Sarp Levendoğlu ve Birce Akalay, yazar Yekta Kopan, İstanbul Kısa Film Festivali Direktörü Hilmi Etikan, Fransız Kültür Ataşesi Marie – Christine Jung, ünlü model Özge Ulusoy ve sanat camiasının katılımı ile gerçekleşen festivalin ödül töreninde 13 uluslararası yönetmen arasından 6 finalist ödüllerine kavuştu.
Yekta Kopan - 17.01.2015
Yılın İlk Kitap Fuarı Okuyucuları Bekliyor
Bu yıl 250 üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşecek Çukurova Kitap Fuarı'n da söyleşi, şiir dinletisi, panel ve çocuklara yönelik programlarla birlikte 60 etkinlik gerçekleştirilecek. Ayrıca düzenlenecek imza günlerinde onlarca yazar okurlarıyla bir araya gelecek. Çukurova Kitap Fuarı'na, 6 gün süresince Atillâ Dorsay, İpek Ongun, Senai Demirci, Yekta Kopan, Doğan Cüceloğlu, Talha Uğurluel, Enver Aysever, Ataol Behramoğlu, Can Dündar, Yavuz Bahadıroğlu, Ali Kırca, gibi konuşmacı ve yazarlar da katılacak.
Yekta Kopan - 12.01.2015
Yılın İlk Kitap Fuarı Yarın Kapılarını Açıyor
Yılın ilk kitap fuarı 13 Ocak'da TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde kitapseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. TÜYAP Adana Fuarcılık AŞ, Türkiye Yayıncılar Birliği, Çufaş Çukurova Fuarcılık AŞ, Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlenen Çukurova 8. Kitap Fuarı'na, bu yıl 250 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılıyor. 60 kültür etkinliğinin de düzenleneceği fuar, 6 gün boyunca onlarca yazarı da ağırlayacak. Çukurova Kitap Fuarı'nda söyleşi, şiir dinletisi, panel ve çocuklara yönelik programlarla birlikte imza günlerinde de yazarlar okurlarıyla bir araya gelecek. Fuara, Atillâ Dorsay, İpek Ongun, Senai Demirci, Yekta Kopan, Doğan Cüceloğlu, Talha Uğurluel, Enver Aysever, Ataol Behramoğlu, Can Dündar, Yavuz Bahadıroğlu, Ali Kırca gibi isimler katılacak.
Yekta Kopan - 12.01.2015
Yılın İlk Kitap Fuarı Okuyucuları Bekliyor
Bu yıl 250 üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşecek Çukurova Kitap Fuarı'n da söyleşi, şiir dinletisi, panel ve çocuklara yönelik programlarla birlikte 60 etkinlik gerçekleştirilecek. Ayrıca düzenlenecek imza günlerinde onlarca yazar okurlarıyla bir araya gelecek. Çukurova Kitap Fuarı'na, 6 gün süresince Atillâ Dorsay, İpek Ongun, Senai Demirci, Yekta Kopan, Doğan Cüceloğlu, Talha Uğurluel, Enver Aysever, Ataol Behramoğlu, Can Dündar, Yavuz Bahadıroğlu, Ali Kırca, gibi konuşmacı ve yazarlar da katılacak.
Yekta Kopan - 06.01.2015
Çukurova 8. Kitap Fuarı Yaklaşıyor
Çukurova 8. Kitap Fuarı, aralarında Atillâ Dorsay, Gülten Dayıoğlu, Nuri Pakdil, Behiç Ak, İpek Ongun, Can Dündar, Yekta Kopan, Doğan Cüceloğlu, Ataol Behramoğlu, Mavisel Yener, Enver Aysever, İhsan Eliaçık, Ali Kırca, Canan Tan, Hakan Günday, Aytül Akal, Rasim Özdenören, Hikmet Anıl Öztekin, Aslı Tohumcu ve Penguen Çizerleri'nin de bulunduğu pek çok değerli yazarı, şairi ve çizeri konuk ediyor.
Yekta Kopan - 02.01.2015
12. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışmasına Başvurular Başladı
Yarışmanın düzenlendiği tarihten bu yana Türkiye’nin farklı illerinden ve kültürlerinden 800’ü aşkın kısa film katıldı. Yarışmanın önceki jürileri arasında Zeki Demirkubuz, Onur Ünlü, Hasibe Eren, Erkan Can, Atilla Dorsay, Yekta Kopan gibi pek çok alanında yetkin yönetmen, oyuncu ve sinema yazarı bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yekta Kopan Haberleri | Yekta Kopan Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Yekta Kopan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yekta Kopan kimdir, hayatı ve biyografisi. Tomris İncer kimdir ? İncer hayatını kaybetti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.10.2021 12:55:30. #1.16#

title