Yeditepe Üniversitesi Sosyal Medya Eğitimi Verecek - Haberler
Haberi Paylaş

Yeditepe Üniversitesi Sosyal Medya Eğitimi Verecek

AA - Haberler | Güncel
Yeditepe Üniversitesi Sosyal Medya Eğitimi Verecek

Yeditepe Üniversitesi, Türkiye'de bir ilke imza atarak bilgi teknolojileri ve sosyal medyayı bir araya getiren yeni bir yüksek lisans programı açtı.

Yeditepe Üniversitesi, Türkiye'de bir ilke imza atarak bilgi teknolojileri ve sosyal medyayı bir araya getiren yeni bir yüksek lisans programı açtı.

Yeditepe Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, üniversitenin Eğitim Bilimleri Enstitüsü Bilgi Teknolojileri ve Sosyal Medya Eğitimi Yüksek Lisans Programı'na katılan bireylerin eğitim, bilgisayar teknolojileri ve sosyal-dijital medya alanlarında mevcut bilgi-bilişim ve eğitim teknolojileri hizmetlerini etkili ve verimli bir şekilde kullanabilmeleri için gerekli teknik donanım ve eğitim becerileri kazanmaları hedefleniyor.

Bilgisayar teknolojileri eğitimi gibi teknik donanım ağırlıklı bölümlerden mezun olanların yanında, sosyoloji gibi sosyal içerik ağırlıklı bölümlerden mezun olacakların da tercih edebileceği bu programın mezunları, görev aldıkları kurumlarda çalışan diğer bireylere bu tür teknolojileri daha etkin ve verimli kullanabilmeleri yönünde rehberlik edebilecek.

Programın mezunları, eğitim ve öğretim kurumları dışında, etkileşimli bilişim teknolojisi, dijital-sosyal medya, eğitim yazılımı, web tasarımı, öğretim materyali geliştirme gibi alanlarda faaliyet gösteren özel sektör kurumlarının eğitimle ilgili bölümlerinde de çalışabilecek.

Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Bilgi Teknolojileri ve Sosyal Medya Eğitimi Yüksek Lisans Programı, eğitim bilimleri, bilgisayar ve öğretim teknolojileri eğitimi ve sosyoloji gibi bilim dallarıyla doğrudan; antropoloji, halkla ilişkiler, psikoloji, iletişim ve grafik tasarım gibi alanlarla da dolaylı yönden ilişkili yeni disiplinlerarası bir alan olarak değerlendirilecek.

Dünyanın saygın üniversiteleri arasında yer alan University of California-Berkeley, University College-London, Indiana University of Pennsylvania, New York University-Steinhardt, Stanford, Columbia ve Harvard gibi üniversitelerde de sosyal medya programları, bilgi teknolojileriyle birlikte veriliyor.

Program, "İnsan-Bilgisayar Etkileşimi ve Dijital Medya", "Bilgisayar ve Sosyal Medya Okuryazarlığı", "Eğitselde Sosyal Medya Yönetimi", "Mobil Öğrenme", "Bilişsel Bilim ve Sosyal Öğrenmede Medya", "Eğitimde Yapay Zeka" ve "Semantik (Anlamsal) Web Uygulamaları" gibi pek çok dersi içeriyor. Eğitim dilinin İngilizce olduğu program tezli yapılacak.

Ayrıntılı bilgiye "www.yeditepe.edu.tr/enstituler/egitim-bilimleri-enstitusu" linkinden erişilebilecek.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım