Yazıcıoğlu: Sinek Tankla Vurulmaz Parmakla Ezilir

Yazıcıoğlu: Sinek Tankla Vurulmaz Parmakla Ezilir

Yazıcıoğlu, teröristle mücadele için özel terör timleri oluşturulması gerektiğini belirtti, 'Terörist ile mücadele düzenli ordu ile yapılamaz, sinek tankla vurulmaz parmakla ezilir' dedi.

Yazıcıoğlu: Sinek Tankla Vurulmaz Parmakla Ezilir

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, terörist ile mücadele için Türkiye'nin acilen özel terör timleri oluşturması gerektiğini belirterek, "Terörist ile mücadele düzenli ordu ile yapılamaz, sinek tankla vurulmaz parmakla ezilir. Sinek üzerine tank göndermek hatalı olur." dedi.

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, Ordu'da Balıktaşı Otel'de basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Türkiye'nin terörist ile mücadele için acilen anti terör timleri oluşturması gerektiğini belirten Yazıcıoğlu, "Terörist ile mücadele düzenli ordu ile yapılamaz, sinek tankla vurulmaz parmakla ezilir. Sinek üzerine tank göndermek hatalı olur. Orasının coğrafyasının şartlarına uyumlu özel birlikler ile terörist ile mücadele yapılır. Türkiye zaman geçirmeden terör timleri oluşturmalı." dedi.

Türk sınırı geçilerek yapılan saldırıyı da anlamakta güçlük çektiğini dile getiren Yazıcıoğlu, "Google'den girip evimizin önündeki arabayı görebiliyoruz da nasıl oluyor da sınırı geçen teröristleri göremiyoruz. Böyle şey olur mu, bu kabul edilebilir mi, gereken ne ise yapılarak sınırların güvenliği herhangi bir olaya mahal vermeyecek şekilde sağlanmalı. Teröre kim destek veriyorsa sınır içinde dışında bulunup etkisiz hala getirilmeli. Bölgede bazı noktalarda su şişirilerek terör örgütünün geçişinin engellenebileceği noktalar var. Bunu cumhurbaşkanına bir rapor olarak sundum, şimdi ödenek çıkmış yapılacak." diye konuştu.

Terör ile mücadeleyi sadece askere havale eden bir anlayış içinde olmadığını, bunu da doğru bulmadığını dile getiren Yazıcıoğlu, şöyle devam etti: "Fakat terör örgütü ile topyekun mücadele etmeyi doğru buluyorum. Terör örgütünün sigara kaçırarak, insan kaçırarak o maddenin bu maddenin kaçakçılığını yapıp para sağlamasına göz yuman kim? El Kaide için birisi New York'ta bir banka havalesi yapabilir mi? Yapsa bile o banka yaşayabilir mi, yaşatırlar mı? Bin Ladin'in posteri ile birisi Manhattan'da yürüyebilir mi? Türkiye'de de buna benzer şeyler olmamalı, olmasına imkan verilmemeli."

Yazıcıoğlu, Dağlıca'da 12 askerin şehit düşmesi ile sonuçlanan saldırının sınır ötesine izin veren tezkerenin geçmesinden hemen sonra gerçekleştiğine işaret ederek, şunları söyledi: "Bu çapta bir saldırı bir büyük devletin desteği olmadan gerçekleştirilemez. Çünkü bizim uydu haberleşmesi engellendi. Benim kendi haber kaynaklarımdan da aldığım bilgi etkisi ile edindiğim kanat bu işin arkasında dış güçlerin olduğudur. Biz orada saldıran grup içinde yabancılar olduğunu söylemiştik, dediğimiz gibi daha sonra Avrupa'da toplantılar yapıp o saldırıyı nasıl yaptıklarını anlatan yabancı uyruklu insanlar oldu."

Geçen zaman içinde Çekiç Güç vasıtası ile Amerika'nın ve sonrasında da İsrail'in bölgede birtakım insanlara eğitim verdiğini dile getirdiklerini aktaran Yazıcıoğlu, "Dağlıca basit bir olay değil, en azından Meclis'ten geçen tezkerenin hemen sonrasında gerçekleştirilen zamanlaması ile bile diğerlerinden farklı bir olay. Birileri Çuval Olayı'nda olduğu gibi 'bu coğrafyada benden izinsiz bir şey yapamazsın' mesajı vermek istiyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: CHA