Yazıcıoğlu'nun Dosyası Özel Yetkili Savcıda

Yazıcıoğlu'nun Dosyası Özel Yetkili Savcıda

Yazıcıoğlu'nun Dosyası Özel Yetkili Savcıda
CHA - Haberler | Güncel

Büyük Birlik Partisi (Bbp) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Hayatını Kaybettiği Helikopter Kazası ile İlgili İddialar, Özel Yetkili Savcı Tarafından Araştırılacak.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazası ile ilgili iddialar, özel yetkili savcı tarafından araştırılacak.

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu ile Yazıcıoğlu ailesinin, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı özel yetkili savcı talebine, olumlu cevap geldi. Başsavcılık, talebi görüşerek, dosyayı Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı'na gönderdi. Dosya bugün savcıya ulaştı. Suikast olup olmadığı aylardır tartışılan kaza artık özel yetkili savcı tarafından araştırılacak.

Dosyanın özel yetkili savcıya gönderilmesinde, Devlet Denetleme Kurumu tarafından hazırlanan 'Yazıcıoğlu'nun helikopter kazası' raporunun da etkili olduğu öğrenildi. 24 Ocak'ta açıklanan raporda, özellikle enkaz arama çalışmaları sırasındaki zafiyete dikkat çekilirken, "Enkazın bulunduğu en muhtemel yer olan Karayakup tepesinin hiç aranmadığı, amatör bir TRAC görevlisinin internet üzerinde 'muhtemel enkaz yeri' diye işaretlediği bölgenin dokuz kez aranmış olduğu, Ilıca, Hacıbudak, Kurucaova ile Sisne mezrasının güney bölgelerinde yüzlerce kilometre alanın gereksiz yere aranmış olduğu ve sonuçta enkazın 'kendiliklerinden aramaya çıkan 17 köylü vatandaş' tarafından bulunduğu anlaşılmıştır." denilmişti.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu ile helikopter kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu'nun ailesi, 16 Şubat'ta Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak özel yetkili savcı talep etmişti. - MALATYA

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title