Yazıcıoğlu, Müslüman Türklerin Katledildiği Akdamar Kilesi'nin Yeniden Açılmasını Eleştirdi
Haberler » Politika » Yazıcıoğlu, Müslüman Türklerin Katledildiği Akdamar Kilesi'nin Yeniden Açılmasını Eleştirdi - Haberler

Yazıcıoğlu, Müslüman Türklerin Katledildiği Akdamar Kilesi'nin Yeniden Açılmasını Eleştirdi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Akdamer Kilisesi'nin Açılışını Eleştirerek, "Kiliseyi Açın Ama Ermeniler Tarafından Katledilen 201 Bin Müslüman Türkün Adını Kazıyın" Dedi.

Yazıcıoğlu, Müslüman Türklerin Katledildiği Akdamar Kilesi'nin Yeniden Açılmasını Eleştirdi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Akdamer Kilisesi'nin açılışını eleştirerek, "Kiliseyi açın ama Ermeniler tarafından katledilen 201 bin müslüman Türkün adını kazıyın" dedi.


BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, Sürmeli Otel'de partiye yeni katılanların rozet takma törenine katıldı. Tören öncesinde bir konuşma yapan Yazıcıoğlu, yeni katılımlar ile BBP'nin iktidarı zorladığını belirterek, 15 Nisan'da gerçekleştirilecekleri olağanüstü kurultayın iktidar kurultayı olacağını kaydetti. Yazıcıoğlu, Büyük Birlik Partisi'nin milletin toplanma yeri olduğunu söyledi. Yazıcıoğlu, dünyaya açık duran ancak yerel düşen bir politika içinde olduklarını belirterek, "Hıristiyan Siyonist emperyalistlerin bölgede yürüttükleri operasyonlara karşı duracak yegane milli duruş harekatı Büyük Birlik Partisi'dir" dedi. AK Parti iktidarının da önceki iktidarlar gibi IMF ve AB güdümlü olduğunu belirten Yazıcıoğlu, 365 milletvekili ile iktidara gelen AK Parti iktidarının Anayasayı değiştirmediğini, yoksulluk ve yolsuzlukla mücadele etmediğini, siyasi partiler yasası ve cumhurbaşkanın halk tarafından seçilmesini sağlayacak yasal düzenlemeleri çıkarmadığını, dokunulmazlıkları kaldırmadığını hatırlattı.


"201 BİN MÜSLÜMAN TÜRK'ÜN KATLEDİLDİĞİ AKDAMAR KİLESİ'Nİ BÜYÜK BİR HEVESLE AÇTILAR"


BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ve Ermenistan Hükümeti'nin temsilcilerinin katılımıyla açılan Van'daki Akdamar Kilesi'nin açılmasına tepki göstererek, "Akdamar kilisesi açıldı. Ben de Van'a gittim Ermenistan'ın malı gibi Ermenilerle birlikte kiliseyi açacağınıza harabeye dönen Ulu Camiyi ve şehit abidesinin üzerindeki yazıyı düzeltin çağrısı yaptım. Beni inançlara saygısızlıkla suçladılar. Ben kiliseyi restore etmeyin demiyorum ki kiliseyi kullanıma açın ama üzerine de 201 bin Müslüman Türk'ün adını da kiliseninin üstüne yazın diyorum" diye konuştu.


Türk milletinin tarih boyunca ne ırk ne din ayrımı yapmadığını dikkat çeken Yazıcıoğlu, ancak tüm dünyada Müslüman Türkler öldürüldüğünde hiçkimsenin umursamadığını, buna karşılık diğerlerinin kıllarına bir zarar gelse tüm dünyanın ayağa kaldığını kaydetti. Avrupa'nın bugün 15 yıl önce yapılan soykırımları bile inkar ettiğini hatırlatan Yazıcıoğlu, "Bizim 201 bin toplu mezarımızı yok sayacaksınız ama başkalarının kanlı tarihlerini yeniden yazacaksınız, yok böyle bir şey" şeklinde konuştu.


BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, kendisini inanç özgürlüğüne tahammülsüz diyenlerin Piyale Paşa Kuran Kursu'nu yıktığını hatırlatarak, ruhsatsızsa yasalara aykırıysa yıkılması gerektiğini ancak yıkım biçiminin çok çirkin olduğunu söyledi.


Yazıcıoğlu, konuşmasının ardından partiye katılan 50 kişinin rozetini vererek başarılar diledi.


(SC-ÖK-ÖK-Y)

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler