Yazıcıoğlu: "Bbp Üzerinde Kampanya Başlatıldı"

Yazıcıoğlu: "Bbp Üzerinde Kampanya Başlatıldı"

Bbp Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Son Dönemde Partisine Yönelik "Yıpratma" Politikası İzlendiğini Öne Sürerek, "Anadolu'da Bir Bbp'ye Yönelim Başlamıştır. Dolayısıyla Bbp'nin Önünü Kesmek ve Bizim Üzerimizde Bir Takım Şüphe ve Kaygılar Oluşturmak İçin Kampanya Başlatıldığını Görüyorum" Dedi.

Yazıcıoğlu:

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, son dönemde partisine yönelik bir yıpratma politikası ve kampanya başlatıldığını öne sürdü.

Yazıcıoğlu, ANKA'nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Türkiye'de her eğilimden siyasi partinin iktidara geldiğini ve millete vaad ettiklerini yapamadan gittiğini ileri süren Yazıcıoğlu, "Dolayısıyla yıpranmış hareketler, yıpranmış siyasi partiler alternatif oluşturamamıştır. BBP şu ana kadar istikrarlı, tutarlı milli bir çizgiyi temsil etmiştir ve bugün milletin ihtiyaç duyduğu büyük birliği gerçekleştirmek üzere atılım yapma safhasına gelmiştir" dedi.

DEMOKRASİ İÇİNDE MÜCADELE EDECEĞİZ

Anadolu'da partisine yönelim başladığını kaydeden Yazıcıoğlu, şunları söyledi:

"Dolayısıyla BBP'nin önünü kesmek ve bizim üzerimizde bir takım şüphe ve kaygılar oluşturmak için kampanya başlatıldığını görüyorum. Ama bu tutmaz, tutturamayacaklar, kesinlikle başaramayacaklar. BBP, meşruiyet çizgisinden ayrılmadan, demokratik hukuk kuralları içerisinde kalarak, mücadeleyi sürdürecek."

Yazıcıoğlu, Hrant Dink cinayeti sonrası gözaltına alınan ve tutuklanan kişilerle ilgili olarak da, "Adı geçenler üye de değil, görevli de değil. O gençler arasında bulunmuş kişiler. Bunlar olabilir. Yargının sonucuna bakmak lazım. Yargının vereceği karar önemlidir" diye konuştu.(ANKA)