Yazıcı: 53 Yeni Üniversite Kurduk

Yazıcı: 53 Yeni Üniversite Kurduk

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, 'Mevcut İmkanları En Verimli Şekilde Kullanarak Hizmetleri Bir Sıralama İçinde Gerçekleştirmeye Gayret Ediyoruz' Dedi.

Yazıcı: 53 Yeni Üniversite Kurduk

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, ''Mevcut imkanları en verimli şekilde kullanarak hizmetleri bir sıralama içinde gerçekleştirmeye gayret ediyoruz'' dedi.

Yazıcı, ''iktidarımızın 6. yılını tamamladık. 10 bin kilometreye yakın duble yol yapmışız. Bunu söylediğimizde 'bunlar hayal kuruyor' diyorlardı. Ama bu hedefin 10 bin kilometresini gerçekleştirmiş durumdayız'' dedi.

Yolu, suyu olmayan köy bırakmayacaklarını söylediklerini belirten Hayati Yazıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu projeyi yüzde 95 oranında gerçekleştirdik. Bolumuzun yolu, suyu olmayan köyü yok. Sadece su kalitesi düşükse daha kaliteli su götürmenin peşindeyiz. Eğitim önemli. 120 binin üzerinde derslik kazandırdık. 40'ı devlet üniversitesi olmak üzere 53 yeni üniversite kurduk. Eğitime kim katkı veriyorsa, sessiz yığınlara kim soluk aldırıyorsa, kim taşın altına elini sokuyorsa ona minnet duygumuz var. Biz gocunmayız. Onun hakkını teslim etmek bizim görevimiz. Türkiye'de 1998-2002 yıllarında onarımı yapılan vakıf eser sayısı 46'dır. 2003'ten 2008'e kadar Türkiye genelinde onarımı ve restorasyonunu yaptığımız vakıf eseri sayısı, Kültür ve Turizm Bakanlığının yaptıkları hariç 3 bin 364'tür. İşte bu, milleti sevmenin farkıdır.''

Bakan Yazıcı, milletten aldıkları güçle hizmetleri yürüttüklerini belirterek, ''Bizim zamanımızda farlı yerden imkan gelmedi, gökten para yağmadı, yerden benzin fışkırmadı. Ama biz mevcut imkanları en verimli şekilde kullanarak hizmetleri sıralama içinde gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Bu çalışmamızı sürdüreceğiz'' diye konuştu.

Kaynak: AA