Yazıbaşı Meydan Projesi Dualarla Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

Yazıbaşı Meydan Projesi Dualarla Başladı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Yazıbaşı Meydan Projesi Dualarla Başladı

“Her mahalleye bir meydan” sloganıyla yola çıkan ve ilçenin altı ayrı mahallesi için kent meydanı tasarlayan Torbalı Belediyesi, Yazıbaşı Meydanı’nın inşaat çalışmasına başladı.

"Her mahalleye bir meydan" sloganıyla yola çıkan ve ilçenin altı ayrı mahallesi için kent meydanı tasarlayan Torbalı Belediyesi, Yazıbaşı Meydanı'nın inşaat çalışmasına başladı.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Yazıbaşı Mahallesine giderek inşaatına başlanan Yazıbaşı Meydanı hakkında yetkililerden ve yüklenici firmadan detaylı bilgi aldı. Meydan projesinin başlaması vesilesiyle kurban kesildi, dualar edildi.

"Söz verdiğimiz bütün projeleri hayata geçireceğiz"

Sade bir törenin ardından civardaki vatandaşlarla sohbet eden Başkan Görmez'e Yazıbaşı sakinleri de yoğun ilgi gösterdi. Tasarlanan meydan projesinin Yazıbaşı Mahallesi için önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "Tüm mahallelerimizde olduğu gibi Yazıbaşı'nda da önemli çalışmalara imza atıyoruz. Halı sahamızı tamamladık. Yazıbaşı'nın en işlek caddesi olan 2 kilometre uzunluğundaki Atatürk Bulvarını yeni baştan düzenledik. Çok modern ve kullanışlı bir yol oldu. Şimdi de sil baştan düzenlediğimiz bu caddemiz ile inşaatına başladığımız meydanı birleştireceğiz. Yazıbaşı'nın merkezi yeni baştan şekilleniyor. Kent meydanı Yazıbaşı'ya ayrı bir güzellik ve canlılık getirecek. Buradaki sosyal hayata ivme kazandıracak. Söz verdiğimiz bütün projeleri birer birer hayata geçiriyoruz. İlçemiz çok hızlı gelişiyor büyüyor. Bu hıza bağlı olarak biz de kentleşme, sanayileşme, tarım politikalarımızı, stratejilerimizi belirliyoruz. Özellikle ilçemizde yatırım yapmak isteyen projesi, öngörüsü olan herkese kapımız açık. Bunu sağlıyoruz ancak havayı, suyu, çevreyi, toprağı kirleten hiçbir girişime müsaade edemeyiz. Özellikle bu konudaki duyarlılığımızın bilinmesini istiyoruz. Tarım,toprak en büyük önceliğimiz" diye konuştu. Yazıbaşı Meydan Projesi, 3400 metre karelik bir alanı kapsıyor. Projede, 1600 metrekarelik yeşil alan, 500 metrekarelik süs havuzu, iki ahşap süs köprüsü yer alıyor. - İZMİR

Yazıbaşı Meydan Projesi Dualarla Başladı

Yazıbaşı Meydan Projesi Dualarla Başladı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title