Mert Çuhadaroğlu - Hayatınızı nasıl geçirmek istersiniz? - Haberler.com

Hayatınızı nasıl geçirmek istersiniz?

Hayatınızı nasıl geçirmek istersiniz?

Biraz teorik bir soru olduğunun farkındayım, yine de zaman zaman bu tip soruların cevapları üzerinde düşünmek yararlı ve keyifli olabilir düşüncesindeyim. Sorumuz basit ama bir o kadar da zor aslında, tamamen seçim özgürlüğünüz olsaydı hayatınızı nasıl yaşamak isterdiniz? Biliyorum hepimizin bazı sorumlulukları var, maddi şartlar da önemli bir etken olabilir, yine de bugün bu konuyu düşünmenizi rica ediyorum.

Ben doğada daha çok zaman geçirebilmek isterdim, evime yakın konumda olan bir parkta bu özlemimi belli ölçülerde gideriyorum. Pandemi başlamadan hemen önceki yaz yaptığımız Karadeniz gezisinin tadı ise hala damağımda, doğa ile iç içe olmanın ve yaşamanın ne olduğunu orada görmüş ve anlamıştım.

Deniz kıyısında zaman geçirmeyi de seviyorum, çok kalabalık olmasın, yuvarlak taşları denizde sektirmekten tutun da serin sularda kulaç atmaya kadar pek çok aktivite olabilir, bazen sadece seyretmek ve dalga seslerini dinlemek bile iyi geliyor.

Okumayı ve yazmayı da seviyorum, her yazı, her kitap farklı bir hayata açılan bir pencere gibi benim için.

Çocuklarla zaman geçirmek de sevdiğim şeylerden, oyunlarla onların saf ve masum dünyalarına konuk olabilmek, çocukluğumu tekrar hatırlayabilmek.

Ailemle, arkadaşlarımla birlikte daha fazla zaman geçirmek ve güzel şeyler yapmak isterim. Bir öğleden sonra yaşlı bir ağacın gölgesi altına kurulmuş olan bir sofrada şen kahkahaların eşlik ettiği kalabalık bir sohbet güzel olur.

Aynı zamanda yardım etmeyi ve vicdanlı olmayı da önemsiyorum, akşam yastığa başımızı yerleştirdiğimizde bugün güzel şeyler yaptım diyebilmek önemli.

Ruhumuzu beslemenin de önemini unutmamak lazım, en çok edebiyat ve sanat besler insanın ruhunu, güzel bir manzara, iyi bir fotoğraf veya resim ya da güzel bir şarkı.

Akşamları yatmadan önce günün genel bir değerlendirmesini yapmak yararlı olabilir belki de, bugün nelerden keyif aldım şeklinde. Her gün çok farklı ve değişik şeyler yapmak mümkün olmayabilir, bazen de küçük, benzer şeyler içindeki güzelliği keşfetmektir mutluluk.

Yorumlar
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title