Mert Çuhadaroğlu - Beyaz bir sayfa açın - Haberler.com

Haberler
Haberler
Mert Çuhadaroğlu

Mert Çuhadaroğlu

Yazar
03.05.2022 05:32

Beyaz bir sayfa açın

Beyaz bir sayfa açın ve size umut verdiğini düşündüğünüz bir cümle ile başlayın. Siz umut dolu olmayı başarırsanız hayat da size yardımcı olacaktır. Ramazan bayramının son günündeyiz, Mayıs ayı yeni başladı, baharın habercisi sayılan Hıdrellez ise 5-6 Mayıs tarihlerinde kutlanıyor. Bu kadar umut verici tarih üst üste denk gelince bir şeylere yeniden başlamak için harika bir dönem diye düşünüyorum.

Hayatımızda güzel şeyler olması için her şeyi hayatın kendisine bırakmayalım, biz de bir iki adım atalım. Emek verdiğimizde isteklerimizin gerçekleşmesi bizi daha fazla mutlu eder her zaman. Bakın ilk ortaya çıktığı zaman hiç bitmeyecekmiş gibi görünen salgın büyük ölçüde kontrol altına alında, bu nedenle umutsuz olmamak lazım şu hayatta hiçbir zaman.

Bir kapı kapanır başka bir kapı açılır derim her zaman, hayat umutsuzlukla fazla zaman geçirmek için gerçekten çok kısa. Eğer hayattaysak pek çok şeyin hala mümkün olduğuna inanırım hep.

Güzel sürprizlerle karşılaşacağımız bir dönem olsun, insan şanslı olduğuna inanırsa bu tip fırsatları fark etmek konusunda ustalaşır zaman içinde. Gelin şu hayatı şanslı olduğumuza inanarak yaşayalım.

Planlanmadık güzel sürprizlere yer açalım hayatımızda, bunun için bize yararı olmayan eski kalıplaşmış düşünce alışkanlıklarımız ile vedalaşalım. Kendimize ve hayatın bize getireceği güzel geleceğe biraz daha fazla güvenelim. Başarının yarısı doğru eylemler ise yarısı da kendine güvenmek ve inanmak.

İçimizdeki motivasyonu canlı tutmaya ihtiyacımız var, okulda öğretilmiyor belki her şey ama eskisiyle kıyaslandığında güzel bilgilere ulaşmak artık çok daha kolay. Neler araştırıyorsunuz, okuyorsunuz ve izliyorsunuz, bunun motivasyonunuz üzerindeki etkisini unutmayın lütfen. Ruhunuzu besleyecek, size iyi gelecek konulara ağırlık verin. İnsanlarla neler konuştuğunuza da dikkat edin, bunlar farkında olmadan enerji seviyemizi etkiler.

Şikayet etmek yerine bu şartlar altında neler yapabiliriz diye bakmak lazım biraz da. Hep söylerim neden olmasın diye, hayal kurarken neden olmasın diye başlayıp sonra olasılıkları değerlendirelim.

Kendinize, hayallerinize ve hayatınızı iyileştirmeye biraz zaman ayırmanın size iyi geleceği güzel bir dönemin başındasınız, lütfen bu dönemi iyi değerlendirmeye çalışın.

Hayat devam ettiği sürece pek çok şey mümkündür.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title