Gizem Kösoğlu Yılmaz - Ürün önerisi verirken ve alırken dikkat - Haberler.com

Ürün önerisi verirken ve alırken dikkat

Ürün önerisi verirken ve alırken dikkat

Herkese yeniden merhaba. Bu yazımda "kesinlikle tavsiye ederim" "mutlaka kullan" gibi cümlelere bebek ürünü seçerken çok dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim.

Çünkü bebek ürünü seçimi her ailenin ihtiyaç ve yaşam stiline göre yapılması gereken bir süreç.

Bu süreçte aile yapınız, genetik yapı, iş ve sosyal hayat, yaşanılan ev, seyahat alışkanlıkları, otomobil bagaj kapasitesi, oda metrekaresi gibi detaylar incelenerek ürünler seçilmeli. Böyle düzgün yapılmış bir seçim ile yanlış ürün alımını da fazla ürün alımını da engellerken sağlıklı ve güvenli olanı seçiyorsunuz.

Hadi şimdi bilinçsiz yapılan ürün önerilerinin örneklerini vermeye başlıyorum.

"Bu bebek bezi çok iyi mutlaka onu kullan"

Her cildin bu tarz bakım ürünlerine tepkisi farklı olur. Size iyi gelen bir ürün bir yakınınızda ileri derecede alerjik reaksiyona neden olabilir.Onun için kesin ve net önerileri bu kategori için lütfen rafa kaldırın.

Diğer bir ürün grubu kozmetik.

"Biz çok memnun kaldık. Al mutlaka hiç pişik olmadı."

Benim %100 doğal ürünleri önerdiğimi biliyorsunuz. Hem uzun dönemde sağlık problemleri yaratmaması hem de alerjik reaksiyon olmaması için. Fakat her seferinde hatırlattığım bir nokta var ki onu hiçbir zaman unutmamamız gerekir. Bitkiler de zaman zaman bünyelerde alerjiye neden olabilir. Eğer hassas bir yapıya sahipseniz mutlaka bu konuya da dikkat etmelisiniz.

"Sterilizatör alma ben ocakta kaynattım"

Ben de birkaç yıl öncesine kadar bütçe sorunu olan danışanlarıma sterilizatör almayabilirsiniz derdim. Ancak kaynatma yapmayı hiç önermedim. Kaynamış altı kapatılmış suyun içinde birkaç dakika bekletmeyi ürünün yapısının şeklinin bozulmaması için öneriyordum.Ancak pandemi ile birlikte temizlik ve hijyen çok önem kazandı.

Sterilizatörler özellikle son yıllarda olmazsa olmazlarımızdan.Tam temizlik için bu ürün önemli ancak her sterilizatör değil. Benim önerim tam kurutma yapanlar. Eğer birine sterilizatör öneriyorsanız kurutma yapıp yapmadığını bilerek ve eğer bir eksikliği var ise de kurutmanın sağlıkla yapılması gerektiğini anlatarak önerebilirsiniz.

En çok duyduğum sosyal medyada en çok sorulan en çok da yorum yapılan konulardan biri de hastane çantası. Bir önceki yazımda anlattım ayrıntıları. Ancak hastane çantası önerisi verirken ya da alırken kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanması gerektiğini unutmayın.

Çoğu hastane için bir kol çantanız bile yeterli olacaktır. Emin olabilirsiniz. Onun için doğumu yapacağınız hastaneden doğum paketi hakkında mutlaka ayrıntılı bilgi isteyin ve 3 aylık iş seyahatine çıkıyormuşçasına bir bavul hazırlamayın.

Ve gelelim bebek arabalarına. "Ben hiç memnun kalmadım" "Zaten ilerde hafif bir şeye ihtiyacın olacak, onun için sen direk baston puset al" gibi yanlış yönlendirmeler hem bütçesel hem de bebeğin sağlığı için olumsuz olacaktır.

Doğru bebek alışverişiniz için doğru bir mağaza ve gerçekten bu işi özveri ile yapan bir satış danışmanına denk gelmenizi diliyorum. Ya da dilerseniz ben buralardayım ;)

Yorumlar
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title