Yazar Özer, Van'da Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Yazar Özer, Van'da Öğrencilerle Bir Araya Geldi

'Hizmetkar Kim' serisinin yazarı Cenk Enes Özer, Van Özel Serhat Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Yazar Özer, Van'da Öğrencilerle Bir Araya Geldi

'Hizmetkar Kim' serisinin yazarı Cenk Enes Özer, Van Özel Serhat Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Çok renkli ve samimi bir atmosfer içinde geçen söyleşide Özer kendisi ve kitapları hakkında öğrencilere çeşitli bilgiler verdi. Öğrencilerin büyük bir ilgiyle dinledikleri program sonunda yazar Cenk Enes Özer kitaplarını öğrenciler imzaladı.

Kaleme aldığı 'Hizmetkar Kim' serisiyle inanç ve kültür dünyasına ait meseleleri fantastik kurguyla harmanlayıp hikmetle yoğuran yazar Cenk Enes Özer, Özel Serhat Lisesi'nin davetlisi olarak Van'a geldi. Serhat Lisesinin Cep Sinema Salonu'nda öğrencilerle söyleşi yapan yazar Özer, büyük ilgi gördü. Öğrencilere hitap etmeden yanındaki koltukta kimin oturduğunu soran yazar Özer'e, öğrenciler 'Kimse yok ki o koltukta!' cevabını verdi. Bunun üzerine Özer, "Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?" sorusuyla konuşmasına devam etti.

Sohbet üslubu içinde konuşmasını sürdüren Özer, "Bizim çevredeki varlıklarla alakalı bilgimizin 5 duyu organımızın bize bildirdikleriyle doğru orantılıdır. Ama bu duyu organların getirebileceği bilgi de sınırlıdır. Örneğin kulağımız belirli frekanslar arasındaki sesleri duyabilir, göz tüm renkleri ve yansımaları göremeyebilir. Uzun ve aydınlık bir koridorun ortasına kalın bir cam duvar yapılsa, bilmeyen çok kişi saydamlığı nedeniyle göremeyebilir ve bu cama çarpabilir. Peki 5 duyu organı ile algılayamadığımız varlıklardan haberdar olmanın başka yolu yok mu? Bu ancak 'inanma' duyusuyla mümkün olabilir. Harrry Potter, Yüzüklerin Efendisi, Alacakaranlık veya Vampir hikayeleri gibi kitap ve filmler, aynı sebepten çok okunuyor veya seyrediliyor. Çünkü inanma önemli bir ihtiyaçtır. Görmediğine inanmanın mükafatı, inandığını görmektir." dedi.

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan yazar Özer, imzalı kitaplarını dağıttı.