Gözaltına Alınan Emine Şenlikoğlu Serbest Bırakıldı

Gözaltına Alınan Emine Şenlikoğlu Serbest Bırakıldı

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel

Emine Şenlikoğlu, Adnan Oktar'ın şikayeti üzerine açılan bir dava kapsamında Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı; savunmasının ardından serbest bırakıldı.

Yazar Emine Şenlikoğlu, Adnan Oktar'ın şikayeti üzerine açılan bir dava kapsamında Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı.

Twitter hesabından gözaltına alındığını duyuran Şenlikoğlu, "Adnan Oktarı'ın gözü aydın, açtığı dava sonucu Atatürk Havalimanı'nda şuanda gözaltına alındım. Benim dava bilincim olmasaydı bunu sorardım!" dedi.

Şenlikoğlu, savunmasının alınmasının ardından serbest bırakıldı.

POLİS EŞLİĞİNDE ADLİYEYE GETİRİLDİ

Fas'ın Kazablanka kentine gitmek üzere geldiği Atatürk Havalimanı'nda, pasaport kontrolü sırasında gözaltına alınan Şenlikoğlu, polis eşliğinde Anadolu Adalet Sarayı'na getirildi.

HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Şenlikoğlu, burada Adnan Oktar'a Twitter üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı 56. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

"GÖRÜNTÜLERLE DİNİME ZARAR VERİYOR"

Duruşmada savunmasını yapan Şenlikoğlu, "Dinimizi kötü temsil ettiği ve bunları din adına yaptığı için dini vazifem olarak bu mesajları gönderdiğime inanıyorum. Çünkü görüntülerle dinime zarar vermektedir. Buna karşı çıktığım için bu ifadeleri yazdım. Öncelikle beraatimi talep ederim" ifadelerini kullandı.

SERBEST BIRAKILDI

Hakim, Şenlikoğlu'nun savunması alındığı için serbest bırakılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Şenlikoğlu'nun sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden Adnan Oktar'a "hakaret" içerikli paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle cezalandırılması talep edilmişti.

Şenlikoğlu, duruşmanın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "(Adnan Oktar) Hakaret ettiğim iddiasıyla dava açmış. Bütün davalarını geri çekmiş, sadece beni çekmemiş. Herhalde onun için çok önemliydi" diye konuştu.

Yazar Emine Şenlikoğlu, Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındığını Twitter adresinden şöyle duyurmuştu:

"Adnan Oktarı'ın gözü aydın,açtığı dava sonucu Atatürk hava limanı'nda şu anda gözaltına alındım. Benim dava bilincim olmasaydı bunu sorardım!"

"Allah'tan hava limanı modern hücresi karanlık degil, üzüldüm çünkü gideceğim yerde çok önemli işim vardı. Vayyy Müslüman Adnan Oktar İlahlı"

"hiçe sayıp seni eleştirenin bedeli bu ha. Sen kadın oynatacaksın ve bunu "dinde izin var" diyerek yapacak, bende susacağım ha. Sen beni ne"

"haramlarda mezhebi geniş mi sanıyorsun? Birde senden özür dilersemmiş Diri diri mezara gömseler bu konuda senden özür dilemiyeceğim asla!"

"Şunusa da söyliyeyim gözün mertlik görsün.Avukatım:"Onun davaları akli konuda problemi dersen .." vs. dedi. Asla onu yapmam, dedim, niye"

"biliyor musun Adnan Oktar? Seni benden gördüğüm, yani bizden olduğun dönemlerde sana o raporu,dindarsın,diye verdiler,çünkü sen o zamanlar"

"bizimdin.O zamanlar henüz sapıtmamıştın. Davama çok hizmetin oldu,işte onun için sana verilen o roporu kullanmayacağım 'Allah izin verirse+"

"Sana son sözüm Adnan Oktar Bey! Herkesin bir dönem inişleri çıkışları olabilir Allah'a dön. Bak yaptığın belgeseller de çığır açıyor. Senin"

"evet senin de, hizmet için kadın tenine ihtiyacın yok. Zikir yap biraz, şüpelerinden arınırsın, kızların eteğinden mehti şarkısı bestelenmez."

"Dinine dön Adnan Oktar. En büyük rutbe Müslüman olabilmektir. Hurafesiz İslamı tanımaya çalış, senden gayrıyı da sapık görme, sen de öleceksin"

"sen de hesap vereceksin, altmışına geldin yada az kaldı, o halde ömrün sonu çok yaklaşmış oluyor, bırak modernlik ayaklarını, Hiç bir sistem"

"Pois çok güzel davrandı, eski günler aklıma geldi. Nerdeeen nere."

Gözaltına Alınan Emine Şenlikoğlu Serbest Bırakıldı

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title