Yaz Panayırları Devam Ediyor

Yaz Panayırları Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Düzenlediği 'Mahallede Şenlik Var' Panayırları, 3

Yaz Panayırları Devam Ediyor
14.07.2010 12:22 | Son Güncelleme: 14.07.2010 12:22

AnkarA Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 'Mahallede Şenlik Var' panayırları, 3. Büyük Ankara Festivali'nin ardından mahalleleri ve ilçeleri gezmeye devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Haber Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 'Mahallede Şenlik Var' panayırlarının özellikle çocukların yaz eğlencesi olduğu belirtildi.

Mayıs ayından itibaren etkinliklerini sürdüren yaz panayırları, Büyük Ankara Festivali'nin ardından, 12 Temmuz'da Sincan Semt Pazarı ve 14 Temmuz'da Kazan ilçe merkezine kuruldu.

Panayırın, 17 Temmuz'da Ayaş ilçe merkezine, 19 Temmuz'da Mamak Kıbrıs Köyüne taşınacağı ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Gençlik Parkı'nda düzenlenecek Ramazan ayı etkinlikleri öncesinde 22 Temmuz'da Sincan Hürriyet Caddesi Semt Pazarı ve 24 Temmuz'da Elmadağ'da olacağı bildirildi.

- YAZ PANAYIRINDA YENİ OYUNCAKLAR-

Her yıl daha da büyüyen 'Mahallede Şenlik Var' panayırında oluşturulan oyun alanlarına çocuklar yoğun ilgi gösteriyor.

Panayırlarda özellikle çocukların ilgisini çeken tiyatro gösterileri, midilli atlar, trenler, akülü arabalar, şişme oyuncakların yer alıyor. Kent merkezindeki mahalle ve semtlerin yanı sıra Büyükşehir sınırlarına dahil olan ilçe ve mahallelerde kurulan panayırlardan Ankaralılar ücretsiz yararlanıyor.

Panayırların yaz aylarında tatile gidemeyen vatandaşlar için düzenlendiğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 'Panayırımız, ilçe ilçe dolaşıyor. Her ilçede 4 gün kalıyor. Büyük Ankara Festivali boyunca Hipodrom'a kurulan panayır oyuncakları, Ramazan ayı boyunca da Gençlik Parkı'nda olacak' diye konuştu.

(STJ-TOL) - ANKARA

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title