Yaylak Haberleri

Yaylak haber, Yaylak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yaylak 18.8.2015
Kahramanmaraş'ta Meralar İçin Svat Dağıtıldı
Emiralioğlu, amaçlarının kent genelindeki tüm mera, yaylak, ve kışlaklarda otlayan hayvanların su ihtiyacını hijyenik ortamda sağlamak olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: "Önemi her geçen gün artan içme suyunun daha ekonomik kullanılması, hayvan yetiştiricilerimizin işlerini kolaylaştırılarak zamanda tasarruf sağlanması, dengeli beslenmenin elzem unsurlarından olan hayvansal ürünlerin artırılarak daha ucuz ve kaliteli hale getirilmesi gerekir.
Yaylak 17.8.2015
Diyarbakır'da Bazı Alanlar Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Silvan ilçesi sınırlarında bulunan Taşköprü Vadisi, Toklar, Kazandağı-Demirkuyu, Hatuni Deresi, Sarınç ve Fiğtarlası, Üçbasamak bölgeleri, Lice ilçesi sınırlarındaki Kayacık Kuzeyi, Balasi-Koca Tepe, Kuşlu Tepe, Toprak Tepe, Mizagüldağı Tepe, Dolapdere-Kerpiçören, Harabe Tepeleri, Horozivan  Dağı ve Kıllıboğan Tepesi ve Kulp ilçesindeki Oberkan-Davderal, Simetok-Gülhermi, Yaylak Durşin bölgeleri ile Dicle ilçesi sınırlarındaki Kurşunlu ve Tir Sırtları bölgesi, 20 Ağustos - 5 Eylül'de 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi can ve mal güvenliklerinin korunması amacıyla yasaklanmıştır.
Yaylak 17.8.2015
Diyarbakır Valiliği 4 İlçedeki 20 Bölgede Özel Güvenlik Bölgesi İlan Etti
Diyarbakır'ın Silvan, Lice, Dicle ve Kulp ilçelerine bağlı 20 bölge, Özel Güvenlik Bölgesi ilan edildi.
Yaylak 17.8.2015
Diyarbakır'da Bazı Bölgeler Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi
Diyarbakır Valiliği, son dönemlerde artan terör olayları nedeniyle Silvan, Lice, Kulp ile Dicle İlçesi'ndeki bazı bölgelerin Özel Güvenlik Bölgesi ilan edildiğini açıkladı.
Yaylak 17.8.2015
Diyarbakır'da 4 İlçede 20 Bölge Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi
Konuya ilişkin Valilikten yazılı açıklama yapıldı. Diyarbakır ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemlerinin ilin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başladığının belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Diyarbakır Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır." Bu tedbirler kapsamında, 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince, bazı bölgelerin özel güvenlik bölgesi ilan edildiğine dikkat çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Silvan'a bağlı Taşköprü Vadisi, Toklar bölgesi, Kazandağı-Demirkuyu bölgesi, Hatuni Deresi bölgesi, Sarınç ve Fiğtarlası bölgesi, Üçbasamak bölgesi, Lice'ye bağlı, Kayacık Kuzeyi bölgesi, Balasi-Koca Tepe bölgesi, Kuşlu Tepe bölgesi, Toprak Tepe bölgesi, Mizagüldağı Tepe bölgesi, Dolapdere-Kerpiçören bölgesi, Harabe Tepeleri bölgesi, Horozivan Dağı bölgesi, Kıllıboğan Tepe bölgesi, Kulp'a bağlı, Oberkan-Davderal bölgesi, Simetok-Gülhermi bölgesi, Yaylak Durşin bölgesi, Dicle'ye bağlı, Kurşunlu bölgesi, Tir Sırtları bölgesi, 20 Ağustos - 05 Eylül 2015 tarihleri arasında 'özel güvenlik bölgesi' ilan edilmiş olup vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi yasaklanmıştır.
Yaylak 11.8.2015
Teröristler Kamyon Yaktı, Köprü Patlattı
Teröristler, Diyarbakır'ın Kulp ilçesi Yaylak köyü bölgesindeki hidroelektrik santralin regülatörüne el yapımı patlayıcı yerleştirdi.
Yaylak 29.7.2015
Grafikli - "Çözüm" ile Gelen Refaha Örgüt Engeli
Tarım ve hayvancılık gelişti Türkiye'nin toplam 14,6 milyon hektar mera varlığının yaklaşık yarısına yakınının yer aldığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 3 milyon 500 bin hektarlık mera, yaylak ve kışlak alan etap etap kullanıma açıldı.
Yaylak: Aski Engel TanımadıYaylak 17.7.2015
Yaylak 29.5.2015
Kore Gazisi Son Yolculuğuna Uğurlandı
Cenazeye, Kumru Kaymakamı Ahmet Oğuz Aslan, Kumru Belediye Başkanı Murat Hatipoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Doğan Bozkurt, AK Parti İlçe Başkanı Murat Yaylak, CHP İlçe Başkanı Cevat Köstek, MHP İlçe Başkanı Vasıf Kınalı, Kumru Esnaf Odası Başkanı Namık Evin, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Yaylak 29.5.2015
Tunceli'de Meralar Kiralanacak
Tunceli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, ihtiyaç fazlası mera, yaylak ve kışlakların 5 Haziran Cuma günü saat 10.
Yaylak 28.5.2015
Genel Seçimlere Doğru
Şener'e ziyaretlerinde Kumru Belediye Başkanı Günan Murat Hatipoğlu ve ilçe Başkanı Murat Yaylak eşlik etti.
Yaylak 3.5.2015
Kumrulular "4. Birlik ve Beraberlik Gecesi'nde" Buluştu
Kumrulu Yönetici ve İş Adamları Derneği (KUYİAD) tarafından Maslak'ta bulunan Steingerberger Hotel'de "4. Birlik ve Beraberlik Gecesi" düzenlendi. Geceye, Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı Yunus Arıncı, AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, Kumru Belediye Başkanı Murat Hatipoğlu, Kumru Müftüsü Aykut İli, KUYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özay Dervişoğlu, Ordu Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Çelik, Kumrulular Derneği Başkanı Celal Zengince, AK Parti Kumru İlçe Başkanı Murat Yaylak, ünlü sanatçılar Sami Aksu, Coşkun Sabah ve Çiğdem Tunç ve çok sayıda Kumrulu katıldı.
Yaylak 29.4.2015
Kulp'ta Uçkun Tezgahlardaki Yerini Aldı
Baharın gelmesiyle birlikte Kulp ilçesine bağlı Yaylak, İslamköy, Akdoruk, Alaca, Ağaçkorur, Akçasır, Aygün ve Dolun mahallelerinin yüksek kesimlerinde doğal olarak yetişen ve A, E ve C vitaminleri bakımından zengin olan uçkunun pazarlardaki yerini alması ve halk tarafından rağbet görmesi satıcıların yüzünü güldürdü.
Yaylak 24.4.2015
Kulp'a Nisan Karı Yağdı
Hasanding Dağları ile Kulp'un Ağaçkorur, Baloğlu, Yaylak, Alaca, İslamköy mahallerinin üst tarafında bulunan tepeler akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle beyaza büründü.
Yaylak: Kulp Beyaza BüründüYaylak 24.4.2015
Yaylak 23.4.2015
Genel Seçime Doğru
Kumru Belediye Başkanı Günan Murat Hatipoğlu, İlçe Başkanı Murat Yaylak, 25.
Yaylak 21.4.2015
Meralarda Hayvan Otlatma Mevsimi Başladı
Kentte 43 bin 316 hektar mera alanının mevcut olduğunu vurgulayan Kırbaş, şunları kaydetti: "Kentteki mera alanlarının 42 bin 528 hektarında sınır çalışması bitti. Mera alanlarımızın daha verimli hale getirilerek üreticilerimizin daha karlı, sağlıklı ve sürdürülebilir bir hayvancılık yapabilmeleri konusunda örnek olması için Keskin ilçemizde 2 adet mera ıslah çalışması ve değişik ilçelerimizde 11 adet suluk yaptık. Kentte otlatma mevsimi, 15 Nisan-15 Ekim tarihleri arasında olacak. Mera, yaylak ve kışlaklarda otlatma yönetimi uygulama, genelge hükümlerine göre hayvan başına otlatma bedelleri, büyükbaş hayvanlarda 4 lira, küçükbaş hayvanlarda ise 60 kuruş olarak belirlendi.
Yaylak 10.4.2015
Arı Ölümlerinde Zirai İlaç Şüphesi
Arı ölümlerinin tek nedeninin narenciye ilaçları olmadığını vurgulayan Söğüt, "Bu arılar yaylak ve kışlaklar arasında seyahat ettiriliyor.
Yaylak 20.3.2015
Adana'da Mera Islah Projesi
Bu alanlarda son dönemde hükümetin, Bakanlığın ilde çeşitli faaliyetleri gerçekleştirdiğini ifade eden Büyük, şunları söyledi: "Daha geniş alanlarda çok daha fazla ürün elde ederek, toplumumuzun gelirini, refahını ve mutluluğunu arttırmaya yönelik çalışmalarını hep birlikte gerçekleştirmiş olacağız. Mera ıslah ve amenajman projesiyle, işbirliğinin, kurumlar arası birlikte hareket etmenin güzel sonuçlarını görmek oldu. Mahalle sakinlerinin katkıları, onun yanında Çukurova Üniversitesi'nin, çeşitli kuruluşların, araştırma ensitülerin bakanlığımızın öncülüğünde yapmış olduğu bu ıslah projesinde herkesin el birliği ile hareket etmesi ayrı bir mutluluk kaynağı oluşturdu. Bu işbirliğinin diğer projelere örnek olmasını diliyorum. " Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Söğüt ise projenin, yaylak ve kışlakların ıslah edilerek otlatma kapasitelerinin arttırılması, ot kalitelerinin iyileştirilmesi, toprak muhafaza tedbirinin uygulanarak erozyonun önlenmesinin amaçlandığını belirtti.
Yaylak 12.2.2015
Erzurum'da Meralar Kiraya Verilecek
Erzurum'da ihtiyaç fazlası 23 mera yaylak ve kışlak, açık ihale usulüyle kiraya verilecek.
Yaylak 30.12.2014
Kar Yolları Kapadı, Öğrenciler Köyde Misafir Edildi
Sakarya'nın Geyve ilçesinde 35 öğrencinin bulunduğu iki servis aracı, yoğun kar yağışının ardından yolların kapaması sebebiyle bir köye sığındı. Misafir edilen öğrenciler, yolların açılmasını bekliyor. Geyve ilçesindeki çeşitli liselerde öğrenim gören 35 öğrenciyi Sekeharman ve Halidiye köylerine götürmek için yola çıkan iki servis aracı, kar yağışının yolları kapaması nedeniyle Yaylak Köyü'ne sığındı.
Yaylak 9.12.2014
Türk Taş Heykellerinin Sırrı
Mimar Sinan Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Çoruhlu, eski Türk topluluklarında bir kişinin heykelini dikmenin önemli olduğunu, bunun hem bu dünyada hem de öteki dünyada kişiyi var etmek anlamına geldiğini belirtti.  Çoruhlu, Erciyes Üniversitesi Sanat Tarihi Kulübü tarafından Fen Fakültesi Salonunda düzenlenen "Türk Taş Heykellerine İkonografik ve Sembolik Bir Bakış" konulu konferansta, eski Türk topluluklarının tamamen göçebe olmadığını, ikili bir yaşam sürdüklerini söyledi.  Bu yaşam tarzının bugün de yaylak ve kışlak olarak devam ettiğini ifade eden Çoruhlu, kaya resimlerinin şehircilik konusunda da bilgiler verdiğini anlattı.
Yaylak 5.12.2014
ÖSYM'nin Soru ve Cevapları Öğrenilebilecek
Mera, yaylak ve kışlakların, tespiti, tescili, belediyelere, il özel idarelerine veya ilgili idarelere tahsisi, bu yerlerdeki yapıların alanlarına ilişkin  3194 sayılı Kanun'un ek 4.
Şu an buradasınız: Yaylak Haberleri | Yaylak Haber - Haberler - Sayfa 9 - Yaylak haberleri, son dakika yaylak haber ve gelişmeleri burada. Partilerin Diyarbakır Adayları Belli Oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.7.2020 09:24:06. #1.15#
title