Yaylak Haberleri

Yaylak haber, Yaylak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yaylak 26.6.2016
Kulp'ta 2017'ye Kadar Bazı Bölgeler Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi
Kulp Kaymakamlığı 3 bölgenin geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, "İlçemiz mülki idare sınırları içerisinde kalan bazı bölgelerde belirli sürelerle 'Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi' ilan edilmiştir. Halkın can ve mal güvenliğini korumak maksadıyla, ilçemiz mülki idare sınırları içerisinde kalan; Oberkan-Davderal bölgesi, Simetok-Gülhermi bölgesi, Yaylak-Durşin bölgesinde 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Kanunu'nun 32/A maddesi çerçevesinde ve 25 Mayıs 2016 tarih 2016/8853 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 16 Haziran 2016 – 31 Aralık 2016 tarihleri arasında Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi olarak ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi yasaklanmıştır.
Yaylak 24.6.2016
21 Bölgede Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi İlanı
Diyarbakır'da PKK'ya yönelik operasyonlar sürerken, 21 bölgede Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi ilan edildi.
Yaylak 24.6.2016
Diyarbakır'da Bazı Yerler 2017'ye Kadar Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi
Halkın can ve mal güvenlğini korumak maksadıyla, ilçemiz mülki idare sınırları içerisinde kalan; Oberkan-Davderal bölgesi, Simetok-Gülhermi bölgesi, Yaylak-Durşin bölgesinde 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Kanunu'nun 32/A maddesi çerçevesinde ve 25 Mayıs 2016 tarih 2016/8853 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 16 Haziran 2016 - 31 Aralık 2016 tarihleri arasında Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi olarak ilan edilmiş olup vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi yasaklanmıştır.
Yaylak 22.6.2016
Diyarbakır'da 21 Alan Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi
Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, toplumsal olay görünümlü terör eylemlerinin artış göstermesine ve bölücü terör örgütünün arazide üslenmesine mani olmak, halkın can ve mal güvenliğini korumak maksadıyla, 21 bölgede geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildiği belirtildi. Açıklamada, "Silvan ilçesi sınırlarında Taşköprü Vadisi, Toklar, Kazandağı-Demirkuyu, Hatuni Dere, Sarınç ve Fiğtarlası, Üçbasamak bölgeleri, Lice ilçesi sınırlarında Kayacık Kuzeyi, Balasi-Koca Tepe, Kuşlu Tepe, Toprak Tepe, Mizagüldağı Tepe, Dolapdere-Kerpiçören, Harabe Tepeleri, Horozivan Dağı, Kıllıboğan Tepe bölgeleri, Kulp ilçesi sınırlarında Oberkan-Davderal, Simetok-Gülhermi, Yaylak-Durşin bölgeleri, Dicle ilçesi sınırlarında Kurşunlu, Tir Sırtları bölgeleri, Hani ilçesi sınırlarında Gökçe-1, Gökçe-2 bölgeleri 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi çerçevesinde ve 25 Mayıs 2016 tarih ve 2016/8853 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 16 Haziran-31 Aralık 2016 tarihleri arasında Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi olarak ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi yasaklanmıştır.
Yaylak 22.6.2016
Diyarbakır'da 21 Bölgede Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi İlan Edildi
Konu ile ilgili Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi: "Toplumsal olay görünümlü terör eylemlerinin artış göstermesine ve bölücü terör örgütünün arazide üslenmesine mani olmak, halkın can ve mal güvenliğini korumak maksadıyla, Diyarbakır ili sınırları içerisinde kalan (21) bölgede (Silvan ilçesi sınırlarında; Taşköprü Vadisi Bölgesi, Toklar Bölgesi, Kazandağı-Demirkuyu Bölgesi, Hatuni Dere Bölgesi, Sarınç ve Fiğtarlası Bölgesi, Üçbasamak Bölgesi, Lice ilçesi sınırlarında; Kayacık Kuzeyi Bölgesi, Balasi-Koca Tepe Bölgesi, Kuşlu Tepe Bölgesi, Toprak Tepe Bölgesi, Mizagüldağı Tepe Bölgesi, Dolapdere-Kerpiçören Bölgesi, Harabe Tepeleri Bölgesi, Horozivan Dağı Bölgesi, Kıllıboğan Tepe Bölgesi, Kulp ilçesi sınırlarında; Oberkan-Davderal Bölgesi, Simetok-Gülhermi Bölgesi, Yaylak-Durşin Bölgesi, Dicle ilçesi sınırlarında; Kurşunlu Bölgesi, Tir Sırtları Bölgesi, Hani ilçesi sınırlarında; Gökçe-1 Bölgesi, Gökçe-2 Bölgesi) 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi çerçevesinde ve 25 Mayıs 2016 tarih ve 2016/8853 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 16 Haziran-31 Aralık 2016 tarihleri arasında Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi olarak ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi yasaklanmıştır.
Yaylak 22.6.2016
Diyarbakır'da Bazı Alanlar "Özel Güvenlik Bölgesi" İlan Edildi
Açıklamada, şöyle denildi: "Diyarbakır ili sınırları içerisinde kalan 21 bölgede; Silvan ilçesi sınırlarında, Taşköprü Vadisi Bölgesi, Toklar Bölgesi, Kazandağı-Demirkuyu Bölgesi, Hatuni Dere Bölgesi, Sarınç ve Fiğtarlası Bölgesi, Üçbasamak Bölgesi, Lice ilçesi sınırlarında, Kayacık Kuzeyi Bölgesi, Balasi-Koca Tepe Bölgesi, Kuşlu Tepe Bölgesi, Toprak Tepe Bölgesi, Mizagüldağı Tepe Bölgesi, Dolapdere - Kerpiçören Bölgesi, Harabe Tepeleri Bölgesi, Horozivan Dağı Bölgesi, Kıllıboğan Tepe Bölgesi, Kulp ilçesi sınırlarında; Oberkan - Davderal Bölgesi, Simetok-Gülhermi Bölgesi, Yaylak-Durşin Bölgesi, Dicle ilçesi sınırlarında; Kurşunlu Bölgesi, Tir Sırtları Bölgesi, Hani ilçesi sınırlarında; Gökçe-1 Bölgesi ve Gökçe-2 Bölgesi 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi çerçevesinde ve 25 Mayıs 2016 tarih ve 2016/8853 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 16 Haziran-31 Aralık 2016 tarihleri arasında Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi olarak ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi yasaklanmıştır.
Yaylak 16.6.2016
Bafra'da Meraları İşgal Edenler Men Edildi
İl Müdürvekili Nail Kırmacı, meralara yapılan işgal ve tecavüzlerin önlenmesinde tüm sorumlulukları üstlenip, tüm baskılara direnerek, kararlı tutumundan hiçbir suretle vazgeçmeyen Bafra Kaymakamı Halis Arslan'a teşekkür ederek, "Biz kanun koruyucular olarak üzerimize düşeni yapalım, mera, yaylak, kışlak ve otlak gibi kamu ortak mallarına sahip çıkalım ki kullanıcıları olan çiftçilerimiz bizden aldıkları güç ile meralarına, yaylarına, otlak ve çayırlarına sahip çıksın, değer versin, iyileştirmek için ıslah etsin.
Yaylak 30.5.2016
En Güzel Av Köpeği Seçildi
Eşme Yaylak Doğa ve Kültür Parkı merasındaki 40 köpeğin katılımının sağlandığı yarışma, 2 kategoride gerçekleştirildi.
Yaylak 11.5.2016
Asırlık Göç Başlayınca Yayla Yolları Şenlendi
Geçmişte hayvancılıkla uğraştıkları için konargöçer bir hayat tarzı benimseyen Türkler, tarihte yurt edindikleri 1000 ile 2000 rakım arasındaki Orta Asya'da, mayıs ayı sonu ile haziran ayı başında havalar ısınınca yünlü derisi ve yağlı vücudu sebebiyle küçükbaş hayvanlarının sıcaklardan bunalması ve alçak kesimlerde otlakların azalması yüzünden günümüzde yayla olarak adlandırılan "yaylak"lara göç ediyordu.
Yaylak 9.5.2016
Sarıkeçili Yörüklerinin Son "Develi" Konargöçerleri
Yaylak ve kışlak hayatı yaşayan, kıl çadırlarda teknolojik imkanlardan uzakta geleneksel yaşam tarzını sürdüren Gök ailesi, besledikleri keçilerden elde ettikleri süt, peynir ve eti satarak geçimini sağlıyor.
Yaylak 5.5.2016
Sivas Ziraat Odası Çiftçilere Tavuk Dağıttı
İlk etapta çiftçilere 10 bin tavuk dağıtımı yapıldığını ve talep doğrultusunda yeniden dağıtım yapacaklarını belirten Çetindağ, şunları kaydetti: "Artık köylerimize gidiyorsunuz ne yumurta ve ne de tavuk var. Herkes şehirden alışveriş yapıyor. Tavuk kampanyamızdan sonra inşallah köylerimizde organik yumurta ve tavuklarımız olacak. Sadece tavuk değil, çiftçilerimize hindi, et tavuğu ve pekin ördeği de dağıtacağız." Köylerde beslenen organik yaylak tavuklarının ekonomik getirisinin de yüksek olacağına değinen Çetindağ, "Dağıtım yapılan tavuklarımız, aşıları yapılmış ve sıkı denetim yapılmış hayvanlardır.
Yaylak 26.4.2016
Torba Kanun" Resmi Gazete'de
İstanbul'un Avrupa Yakası Proje Alanları içerisinde yer alan mera, yaylak ve kışlak gibi orta mallarının vasıfları, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca resen kaldırılacak ve bu taşınmazlar Hazine adına tescil edilecek.
Yaylak 25.4.2016
Meralar Mevsimlik Olarak Kiralanacak
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, geçimlerini hayvancılıkla sağlayan vatandaşların mili ekonomiye katkılarını sağlamak, mera, yaylak, otlak yerlerin ıslahı ve en verimli şekilde kullanılması ile salgın hastalıkların önlenmesi amacıyla, 2016 yılı "Valilik Genel Emri"nin yayımlandığı belirtildi.
Yaylak 25.4.2016
Bitlis'te "Mevsimlik Mera Kiralanması" Yapılacak
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, geçimlerini hayvancılıkla sağlayan vatandaşların mili ekonomiye katkılarını sağlamak, mera, yaylak, otlak yerlerin ıslahı ve en verimli şekilde kullanılması ile salgın hastalıkların önlenmesi amacıyla, 2016 yılı "Valilik Genel Emri"nin yayımlandığı belirtildi.
Yaylak 23.4.2016
Eşme'de Çekirge ile Mücadele
Keleş, gazetecilere, Eşme ilçesi Yaylak mevkisindeki Güllübağ köyü sınırı bölgesi ve Gökçukur köyü civarında 8 bin dekarı kapsayan meralarda, 20 Mayıs'a kadar ilaçlama yapılacağını söyledi.
Yaylak 15.4.2016
Topkapı Sarayı'nın Sümbülleri" Koruma Altında
Üçüncü Murad'ın sümbül fermanı Kahramanmaraş'taki kaya sümbüllerinin tarihsel serüveni hakkında da bilgi veren Kalınkütük, şöyle konuştu: "Sümbülün farklı bir özelliği de Üçüncü Murad döneminde sümbül için hazırlanan bir ferman var. Maraş'ın yaylak ve kışlaklarından 50 bin gök sümbülü ve 50 bin ak sümbülün toplanarak hasbahçenin yani Topkapı Sarayı'nın bahçesine dikilmesi' yönündeki ferman Osmanlı arşivlerinde var.
Yaylak 14.4.2016
Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi (1)
İstanbul Avrupa Yakası Proje Alanı içerisinde yer alan mera, yaylak ve kışlak gibi orta mallarının vasıfları, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca bu kanun hükümlerine bağlı kalınmaksızın resen kaldırılacak ve bu taşınmazlar Hazine adına tescil edilecek.
Yaylak 12.4.2016
Çubuk Doğa Tutkunlarının Akınına Uğruyor
Çubuk'a bağlı Karagöl Tabiat Parkı'nın da içinde olduğu Yeşlilkent, Yıldırımevci, Yaylak ve Kışlacık Mahalleleri ve yaylaları, güzellikleriyle doğa tutkunlarını ağırlıyor.
Yaylak 31.3.2016
Torba Kanun" Tasarısı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
İstanbul Avrupa yakası proje alanları içerisinde yer alan mera, yaylak ve kışlak gibi orta mallarının vasıfları, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca Mera Kanunu'nun hükümlerine bağlı kalmaksızın resen kaldırılacak ve bu taşınmazlar hazine adına tescil edilecek.
Yaylak 28.3.2016
Malatya'da Meralar Hayvan Yetiştiricilerine Kiralanacak
Malatya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, İl Mera Komisyonu'nda alınan karar gereği, yaylak ve mera arazilerinin 2016 yılı otlatma sezonunda göçer ve sürü sahiplerine kiralanacağı belirtildi.
Yaylak 23.3.2016
Torba Kanun" Tasarısı TBMM'ye Sevk Edildi (3)
TBMM Başkanlığına sunulan 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile İstanbul'un Avrupa Yakası Proje Alanları içerisinde yer alan mera, yaylak ve kışlak gibi orta mallarının vasıfları, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca resen kaldırılacak ve bu taşınmazlar Hazine adına tescil edilecek.
Yaylak 9.3.2016
Organları 3 Hastaya Umut Oldu
Özdemir'in bir böbreğinin Kütahya'daki bir böbrek hastasına nakledildiğini dile getiren Kabay, şunları kaydetti: "Özdemir'in diğer böbreği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesindeki bir hastaya, karaciğeri ise 9 Eylül Üniversitesi Hastanesindeki bir hastaya nakledildi. Kütahya'da, kendi hastanemizde gerçekleşen bir beyin ölümü sonucu kadavradan aldığımız bir organı ilk kez hastanemizde bir hastamıza naklettik. Dün de canlıdan canlıya nakil dediğimiz bir operasyonla bir annenin böbrek hastası olan oğluna böbreğini vermesiyle nakil işlemini hastanemizde gerçekleştirmiş olduk. Şu an için hastalarımızın genel durumları iyi, herhangi bir sıkıntıları yok. İnşallah önümüzdeki süreçlerde de hastalarımıza daha büyük hizmetler vermeye devam edeceğiz." Kamu Hastaneleri Birliği Kütahya Genel Sekreteri İsmail Zehir, Yrd. Doç. Dr. Faik Yaylak, Uzman Dr.
Yaylak 17.2.2016
Çubuk'ta Kaybolan Haritacıları Ormancılar Kurtardı
Alınan bilgiye göre, Çubuk'ta Yaylak yaylası civarında yüksek gerilim hatlarının tespitini yapan özel bir firmada görevli harita teknikerleri Bünyamin Kamışoğlu (22) ve Harun Avcı (19), kar nedeniyle araçların giremediği ormanlık alanda kayboldu.
Yaylak 12.2.2016
Denizli'deki Cinayet
Acar'ın, Kotalan Mahallesi Yaylak mevkisindeki su kuyusunda öldürülmüş halde bulunmasının ardından gözaltına alınan R.
Yaylak 11.2.2016
Denizli'deki Kadın Cinayet
Koyunlarını otlattığı Kotalan Mahallesi Yaylak mevkisindeki su kuyusunda, elleri ve ayakları bağlanıp başı taşla ezilerek öldürülmüş halde bulunan Kübra Acar'ın (52) cenazesi, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi morgundaki otopsinin ardından, yakınları tarafından alındı.
Şu an buradasınız: Yaylak Haberleri | Yaylak Haber - Haberler - Sayfa 7 - Yaylak haberleri, son dakika yaylak haber ve gelişmeleri burada. 500 Adet Beton Sıvat Dağıtılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.7.2020 10:25:12. #1.15#
title