Yaylak Haberleri

Yaylak haber, Yaylak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yaylak 19.3.2017
Azerbaycan Nevruzu Kutluyor
Bakü Büyükelçiliği tarafından organize edilen Türk standında, Türk mutfağından örnekler ikram edildi, ziyaretçilere Türkiye'yle ilgili bilgi verildi. Stantta, ziyaretçilere döner ve pamuk şekeri ücretsiz dağıtıldı. Bakülüler ve turistler, Türk kaligrafi sanatçısı Yıldırım Bayazıt Yaylak'ın yaptığı eserlere büyük ilgi gösterdi.
Yaylak 10.3.2017
Bitlis Valiliği'nin Genelgesi
Söz konusu Valilik Genel Emri'nde ilimize gelen göçer ve hayvan sürüleri ile başka illere transit geçiş yaparak gitmek isteyen göçer ve göçer sürülerine, Bitlis il sınırında yaya olarak hareket etme izni verilmeyecektir. İntikaller sadece karayolu ve demiryolu kullanılarak araçlarla ve veteriner sağlık raporuyla yapılacaktır." Ayrıca mera kiralaması yapmak isteyen göçer hayvan sürü sahiplerinin mart ayı içinde İl Mera Komisyonuna başvurmalarının gerektiği hatırlatılan açıklamada, devletin tasarrufundaki çayır, mera, yaylak ve kışlakların hiçbir şekilde köy muhtarları, belediye başkanları ve diğer şahıslar tarafından kiraya verilmeyeceği, böyle tutum ve davranışlarda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacağı bildirildi.
Yaylak 24.2.2017
Türkiye Uzay Ajansı Kuruluyor (4)
İhtisas bölgesi ilan edilen alanlarda yer alan Hazineye ait arazi ve diğer taşınmazlarla devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan araziler, Ajansın başvurusu üzerine Maliye Bakanlığınca bedelsiz olarak Ajansa tahsis edilecek. İhtisas bölgesi içerisinde yer alan mera, yaylak ve kışlak gibi orta mallarının vasıfları, Mera Kanunu hükümlerine bağlı kalmaksızın Başbakan onayıyla resen kaldırılacak ve bu taşınmazlar Hazine adına tescil edilecek.
Yaylak 22.2.2017
Eşme'de Tütün Alımları Başladı
Elvanlar Mahallesi Yaylak mevkisindeki eski TEKEL depolarında, 6 özel firma tarafından 2016 yılı mahsulü tütün alımlarına başlandı.
Yaylak 31.1.2017
Sakarya'da İçme Suyu Hattı Çalışmaları
Keleş, ilk etap için önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacaklarını belirterek, şunları kaydetti: "Bu kapsamda Geyve'ye bağlı Doğancıl, Poydalar, Sabırlar, Çayköy, Südalan, Ilıcaköy, Aydınlar, Çamlık, Şehren, Demirler, Çine, Günhoşlar, Akdoğan, Karacaören, Çukurköy, Yaylak, Hacılar, Taşoluk, Hisarlık, Halidiye, Sekiharman mahalleri ile Taraklı'ya bağlı Avdan, Esenyurt, Mahdumlar, Alballar, Kemaller, Uğurlu, İçdedeler, Dışdedeler, Tuzla, Aksu, Harkköy, Hacıyakuplar mahallelerinde ilk çalışmalarına başlayacağız.
Yaylak: Çubuk'ta KışYaylak 28.1.2017
Yaylak 30.11.2016
Kulp'ta Kar Yağışı
Yaylak, Alaca, Ağaçkorur, İslamköy, Kayacık, Yuvacık, Akçasır ve Karabulak ile Baloğlu mahallerinin yüksek kesimlerine, mevsimin ilk karı düştü.
Yaylak 21.11.2016
MHP Balıkesir Milletvekili Ok Açıklaması
MHP Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, üzerinde çalışmaların sürdüğü Üretim Paketi Kanun Taslağı'nın Meclise sevk edilmemesi gerektiğini belirterek, yasalaşması halinde mera, yaylak, kışlak ve zeytinliklerin yok olacağını savundu.
Yaylak 16.11.2016
Şanlıurfa'da Trafik Kazaları: 8 Yaralı
Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Yaylak Mahallesi'nde Ahmet Benek'in kullandığı 63 TN 0865 plakalı otomobille Selim Anlı yönetimindeki 63 MY 0218 plakalı otomobil çarpıştı.
Yaylak 3.11.2016
Çerkezköy Merkezli Fetö Operasyonunda 13 Tutuklama
Savcılık soruşturmaları sırasında 1 kişi serbest bırakılırken, diğer şüpheliler Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. Mahkemede, FETÖ'nün ilçe imamı olduğu belirtilen Efraim Özcan ve kapatılan Bank Asya eski müdürü Hakan Asbaşı ile Çerkezköy Ergene Havzası Sanayiciler ve İş Hayatı Derneği (ÇESİAD) Başkanı Muharrem Yaylak ile Seçkin Sezer, Ömer Omaç, Ömer Doğan, Mustafa Balıkçı, İsmail Tezcan, Engin Parlak, Cumhur Aydoğdu, Arif Yaman, Ahmet Avcı, Ali Arlı tutuklandı.
Yaylak 17.8.2016
Uşak'ta Kurtuluş Savaşı'ndan Kalan Top Mermisi İmha Edildi
Uşak'tan gelen uzmanlar, Kurtuluş Savaşı'ndan kaldığı belirlenen patlamamış top mermisini, Yaylak mevkisindeki boş araziye götürüp kontrollü şekilde imha etti.
Yaylak 11.8.2016
Eşme'de Haşhaş Kapsül Alımları Başladı
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO ) tarafından Yaylak mevkisinde gerçekleştirilen 2015-2016 haşhaş kapsülü alımlarının bir hafta süreceği belirtildi.
Yaylak 8.8.2016
Diyarbakır'ın 5 Köyünde Sokağa Çıkma Yasağı
Valilik tarafından yapılan yazılı açıkmada, Kulp İlçesi'nin kuzeyinde dağlık ve ormanlık alanda PKK'lıların etkisiz hale getirilmeleri için başlatılan operasyonlar kapsamında İslamköy, Dolun, Narlıca, Yaylak ve Ağaçkorur köylerinde 8 Ağustos 2016 saat 17.
Yaylak 4.8.2016
Karadeniz Yaylalarından Çayır Biçme Zamanı
Geçmişte hayvancılıkla uğraştıkları için konargöçer bir hayat tarzı benimseyen Türkler, tarihte yurt edindikleri 1000 ile 2000 rakım arasındaki Orta Asya'da, mayıs ayı sonu ile haziran ayı başında havalar ısınınca yünlü derisi ve yağlı vücudu sebebiyle küçükbaş hayvanlarının sıcaklardan bunalması ve alçak kesimlerde otlakların azalması yüzünden günümüzde yayla olarak adlandırılan 'yaylak'lara göç ediyordu.
Şu an buradasınız: Yaylak Haberleri | Yaylak Haber - Haberler - Sayfa 6 - Yaylak haberleri, son dakika yaylak haber ve gelişmeleri burada. Kulp'taki Operasyon Tamamlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.7.2020 10:10:39. #1.15#
title