Yaylak Haberleri

Yaylak haber, Yaylak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yaylak 15.7.2017
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Daha sonra Yaylak mevkinde öğrenci ve vatandaşların katılımıyla bisiklet ve kros yarışları yapıldı.
Yaylak 20.6.2017
Valiliğin Provokatör Olarak Suçladığı Şahıs Devlet Memuru Çıktı
Valilik provokatör açıklaması yapmıştı Bitlis Valiliği konu ile ilgili yayımladığı basın bildirisinde bu şahsı provokatör olarak duyurmuştu. Valilik tarafından basın ve kamuoyuna duyurulan resmi açıklamada, "Valiliğimiz tarafından yayınlanan Genel Emir ve Jandarma Genel Komutanlığının 13 Şubat 2017 tarihli "Mera, Yaylak, Otlak ve Kışlakların Kiralanması" konulu emri gereği; göçer hareketleri ile ilgili olarak İl Jandarma Komutanlığı personeli, Siirt ve Batman illerinde ikamet eden göçerlerle yüz yüze görüşmeler yapmış olup, uygun görülenlere otlatma izni verilmiştir.
Yaylak 17.6.2017
Kulp'ta 25 Köy ve Mezralarında Yasak Kaldırıldı
Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, ilimiz Kulp ilçesi mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon icra edildiği belirtildi. Açıklamada, "Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen Kulp ilçesine bağlı olan; Yaylak, Ağıllı, Akdoruk, İslamköy, Dolun, Narlıca, Kaynakköy, Ağaçlı, Aşağı Elmalı, Çağlayan, Karpuzlu, Zeyrek, Güllük, Özbek, Kurudere, Karaağaç, Kamışlı, Çukurca, Demirli, Akbulak, Düzce, Temren, Güleç, Barın ve Taşköprü köyü ile mezralarında 15 Haziran 2017 günü saat 05.
Yaylak: Dha Yurt Bülteni-7Yaylak 17.6.2017
Yaylak 17.6.2017
Kulp'ta 25 Köydeki Sokağa Çıkma Yasağı Sona Erdi
DİYARBAKIR'ın Kulp İlçesi'ne bağlı 25 köyde, devam eden operasyon nedeniyle 15 Haziran günü ilan edilen sokağa çıkma yasağı bugün sona erdi.  Kulp İlçesi'ne bağlı 25 köyde uygulanan sokağa çıkma yasağıyla ilgili Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz Kulp ilçesi mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon icra edilmiştir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde (Kulp İlçesine bağlı olan; Yaylak Köyü, Ağıllı Köyü, Akdoruk Köyü, İslamköy Köyü, Dolun Köyü, Narlıca Köyü, Kaynakköy Köyü, Ağaçlı Köyü, Aşağı Elmalı Köyü, Çağlayan Köyü, Karpuzlu Köyü, Zeyrek Köyü, Güllük Köyü, Özbek Köyü, Kurudere Köyü Karaağaç Köyü, Kamışlı Köyü, Çukurca Köyü, Demirli Köyü, Akbulak Köyü, Düzce Köyü, Temren Köyü, Güleç Köyü, Barın Köyü, ve Taşköprü Köyü ile Mezralarında) 15 Haziran 2017 günü saat 05.
Yaylak 15.6.2017
Arşiv Görüntü) Kulp İlçesi'ndeki 25 Köyde Sokağa Çıkma Yasağı
Diyarbakır Valiliği, Kulp ilçesi mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, bölücü terör örgütü üyeleri ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, kullanndıkları değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek amacıyla operasyon düzenleneceğini açıkladı. Valilik, şu açıklamayı yaptı: "Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde (Kulp İlçesine bağlı olan; Yaylak Köyü, Ağıllı Köyü, Akdoruk Köyü, İslamköy Köyü, Dolun Köyü, Narlıca Köyü, Kaynakköy Köyü, Ağaçlı Köyü, Aşağı Elmalı Köyü, Çağlayan Köyü, Karpuzlu Köyü, Zeyrek Köyü, Güllük Köyü, Özbek Köyü, Kurudere Köyü, Karaağaç Köyü, Kamışlı Köyü, Çukurca Köyü, Demirli Köyü, Akbulak Köyü, Düzce Köyü, Temren Köyü, Güleç Köyü, Barın Köyü, ve Taşköprü Köyü ile mezralarında) 15 Haziran 2017 günü saat 05.
Yaylak: Dha Yurt Bülteni-2Yaylak 15.6.2017
Yaylak 15.6.2017
Diyarbakır'da 25 Kırsal Mahallede Sokağa Çıkma Yasağı
Operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması, vatandaşların zarar görmemesi amacıyla İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince ilçeye bağlı Yaylak, Ağıllı, Akdoruk, İslamköy, Dolun, Narlıca, Kaynakköy, Ağaçlı, Aşağı Elmalı, Çağlayan, Karpuzlu, Zeyrek, Güllük, Özbek, Kurudere, Karaağaç, Kamışlı, Çukurca, Demirli, Akbulak, Düzce, Temren, Güleç, Barın ve Taşköprü Mahalleleri ile mezralarında saat 05.
Yaylak 12.6.2017
Sürüyü Özel Güvenlik Bölgesine Götürmeye Çalıştılar
Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, Genel Emir ve Jandarma Genel Komutanlığının 13 Şubat 2017 tarihli "Mera, Yaylak, Otlak ve Kışlakların Kiralanması" konulu emri gereği, göçer hareketleriyle ilgili olarak İl Jandarma Komutanlığı personelinin, Siirt ve Batman'da ikamet eden göçerlerle yüz yüze görüştüğü ve uygun görülenlere otlatma izni verildiği kaydedildi.
Yaylak 30.5.2017
Taraklı ve Geyve İlçelerine 165 Kilometrelik İçme Suyu Hattı
Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş ise Taraklı ve Geyve içme suyu projesinde hazırlıkların sürdüğünü, bölgedeki şantiyenin kurulduğunu anlattı. Hazırlıkların tamamlanmasıyla hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacaklarını aktaran Keleş, şunları kaydetti: "Taraklı ve Geyve ilçelerimizin yüksek kesimlerinde yer alan 33 mahallemize daha sağlıklı ve daha bol içme suyu ulaştıracağız. Projemizi iki etap halinde planladık. 1. etapta Taraklı'da 12 ve Geyve'de 21 mahallemizin tüm içme suyu altyapısını yenileyeceğiz. Şu anda söz konusu mahallelerimizde yaklaşık 6 bin nüfus yaşıyor. Geleceğe dönük olarak planladığımız proje ise 10 bin nüfusun içme suyu ihtiyacını karşılayabilecek şekilde hazırlandı. Projemiz için kullanacağımız yüksek kalitede, nitelikli borularla iki ilçemizde içme suyu anlamında en az 100 yıl hiçbir sorun yaşanmayacak. Doğal, arıtılmış ve el değmemiş yeraltı sularını vatandaşlarımızın musluklarına ulaştıracağız. Ayrıca projemizi Ballıkaya Barajı ve Akçay Barajı ile entegre olabilecek şekilde planladık. İlk etapta Taraklı'ya bağlı Avdan, Esenyurt, Mahdumlar, Alballar, Kemaller, Uğurlu, İçdedeler, Dışdedeler, Tuzla, Aksu, Harkköy, Hacıyakuplar mahalleleri ile Geyve'ye bağlı Doğancıl, Poydalar, Sabırlar, Çayköy, Südalan, Ilıcaköy, Aydınlar, Çamlık, Şehren, Demirler, Çine, Günhoşlar, Akdoğan, Karacaören, Çukurköy, Yaylak, Taşoluk, Hisarlık, Halidiye, Sekiharman ve Hacıosmanlar mahallelerinde çalışmalarımıza başlayacağız.
Yaylak 12.5.2017
Söğüt'te "Geleneksel Toy Yemeği"
Köseoğlu, kış aylarını geçirmek için Söğüt ilçesine gelen Ertuğrul Gazi'nin, burada her yıl "Toy Yemeği" verdiğini de ifade ederek, "Kışlak olarak kullandıkları Söğüt'ten, yaylak olarak kullandıkları Domaniç'e çıkış tarihi mayıs ayının ilk haftalarındadır.
Yaylak 9.5.2017
Beşiktaşlı Taraftarlar Organ Bağışında Bulundu
Uşak Beşiktaşlılar Derneği üyeleri Yaylak Doğa ve Kültür Parkı'nda düzenlenen piknikte bir araya geldi.
Yaylak 5.5.2017
Göçerler, Zorlu Yayla Yolculuğuna Hazırlanıyor
Çadırda doğdu, çadırda yaşlandı Siirt yaylalarında doğduğunu, yaylak ile kışlaklar arasında bir ömür geçirdiğini dile getiren Kaptan, çadırda dünyaya geldiğini, çadırlarda, mağaralarda, hayvanların arasında bugünlere geldiğini kaydetti.
Yaylak 28.4.2017
Anzer Balı Keçi ve Koyun Tehdidinden Bu Yıl Kurtuldu
Anzer Yaylası’nda otlayan keçi ve koyun sürülerinin çiçek florasına zarar vererek bal üretiminin düşmesine neden olduğu gerekçesiyle yıllardır mücadele veren yöredeki bal üreticilerinin çağrısı üzerine bu yıl Ballıköy sınırları içindeki yaylakların göçer ailelere kiralama yapılmaması yönünde...
Yaylak 24.4.2017
Dha Yurt Bülteni-5
Yaşar ANTER-MUĞLE/DHA ===================================================== 3)KULP'TAKİ OPERASYON TAMAMLANDI   DİYARBAKIR'ın Kulp İlçesi'nin kuzeyinde 20 Nisan tarihinde başlatılan 'Bayrak-49 Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Mustafa Gökçeli Operasyonu', bugün sabaha karşı saat 04.00'te tamamlandı. 2 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyon kapsamında 12 sığınak tespit edilerek kullanılmaz hale getirilirken, bu sığınaklar içerisinde çok sayıda silah, el yapımı patlayıcı, mühimmat, örgütsel döküman ve yaşam malzemesi ele geçirildi.  Kulp İlçesi'nde 20 Nisan Perşembe günü saat 20.00'da başlayan 'Bayrak-49 Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Mustafa Gökçeli Operasyonu'nun bilançosuyla ilgili Diyarbakır Valiliği yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:  "Kulp ilçesi kuzeyinde 20 Nisan 2017 Perşembe günü saat 20.00'den itibaren icrasına başlanılan Bayrak-49 Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Mustafa Gökçeli Operasyonu, 24 Nisan 2017 Pazartesi günü saat 04.00 da tamamlanmıştır. Söz konusu operasyon kapsamında; Kulp ilçesi Yaylak köyü Simetok mezrası mülki sınırları içerisinde 23 Nisan 2017 Pazar günü bir grup bölücü terör örgütü mensubuyla sağlanan temas neticesinde 2 terörist etkisiz hale getirilmiş, 1 AK-47 Kalaşnikof Piyade Tüfeği, 1 RPG-7 Roketatar, 2 antitank roketatar mühimmatı ve sevk fişeği, 2 antipersonel roketatar mühimmatı, 3 el bombası, 4 AK-47 Kalaşnikof Piyade Tüfeği şarjörü, 120 AK-47 Kalaşnikof Piyade Tüfeği fişeği, 1 YAESU marka el telsizi, 4 sırt çantası, 1 ilk yardım çantası, 1 M-16 piyade tüfeğine ait tutamak, 200 kilogram yiyecek malzemesi ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmiş, bölücü terör örgütü mensuplarına ait 12 sığınak tespit edilmeyi müteakip kullanılamaz hale getirilmiştir.
Yaylak 23.4.2017
Kulp'ta Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi
Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, "Kulp ilçesi kuzeyinde 20 Nisan 2017 Perşembe günü saat 20.00'den itibaren icrasına başlanılan Bayrak-49 Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Mustafa Gökçeli operasyonu devam etmektedir. Söz konusu operasyon kapsamında, Kulp ilçesi Yaylak köyü Simetok mezrası mülki sınırları içerisinde 23 Nisan 2017 Pazar günü bir grup bölücü terör örgütü mensubuyla sağlanan temas neticesinde 2 terörist etkisiz hale getirilmiştir.
Yaylak 23.4.2017
Kulp'taki Terör Operasyonu
Valilikten yapılan açıklamaya göre, Kulp ilçesi kuzeyinde 20 Nisan'da başlatılan Şehit Jandarma Asubay Çavuş Mustafa Gökçeli operasyonunda, Yaylak köyü Simetok mezrası sınırları içerisinde bir grup PKK'lı teröristle temas sağlandı.
Yaylak 23.4.2017
Kulp'ta 3 Terörist Öldürüldü
Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır Valiliğince önceki gün saat 05.00 itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin hemen ardından geniş kapsamlı operasyon başlatılan Kulp ilçesine bağlı Yeşilköy, Tepecik, İslamköy, Dolun, Yaylak, Ağaçkorur, Karabulak ve Alaca köyleri kırsalında güvenlik güçleri, bir grup PKK'lı terörist ile temas sağladı.
Yaylak 21.4.2017
Kulp'ta Işkın Otu Tezgahlardaki Yerini Aldı
Baharın gelmesiyle birlikte Yaylak, İslamköy, Akdoruk, Alaca, Ağaçkorur, Akçasır, Aygün ve Dolun mahallelerinin yüksek kesimlerinde doğal olarak yetişen ışkın tezgahlardaki yerini aldı.
Şu an buradasınız: Yaylak Haberleri | Yaylak Haber - Haberler - Sayfa 5 - Yaylak haberleri, son dakika yaylak haber ve gelişmeleri burada. Diyarbakır - Kulp ve Çermik'te PKK'nın Gıda Deposu ve Mühimmatı Bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.7.2020 09:32:04. #1.14#
title