Yaylak Haberleri

Yaylak haber, Yaylak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yaylak 14.12.2017
Diyarbakır'da Bir Köy ve Üç Mezrada Sokağa Çıkma Yasağı
Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Kulp ilçesi mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen teröristlere yönelik operasyon başlatılacağı belirtildi. Açıklamada, operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla Yaylak köyü ile Simetok, Derik ve Licikasimo mezralarında bugün 09.
Yaylak 14.12.2017
Kulp'un 4 Yerleşim Yerinde Sokağa Çıkma Yasağı
Diyarbakır Valiliği, Kulp ilçesi mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek amacıyla operasyon düzenleneceğini açıkladı. Valilik, bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemelerini de ele geçirmek maksadıyla düzenlenecek operasyon ile ilgili şu açıklamayı yaptıB "Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5 bin 442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen Kulp ilçesine bağlı olan Yaylak köyü ve Simetok, Derik ile Licikasim mezralarında 14 Aralık 2017 Perşembe günü saat 09.
Yaylak 21.11.2017
Muş Valisi Yıldırım, Operasyon Bölgesini İnceledi
Diyarbakır'ın Kulp ilçesinin kuzeyinde 16 Kasım'da başlatılan "Bayrak-68 Şehit Jandarma Er Fatih Yeniay Operasyonu" kapsamında, Alaca köyü Şenyayla mezrası mülki sınırlarındaki Varikamera Tepe ile Yaylak köyü Gühermi mevkisinde 2 ayrı terörist grupla sıcak temas sağlanmış, aralarında terör örgütünün sözde üst düzey sorumlularının da bulunduğu 16 terörist etkisiz hale getirilmişti.
Yaylak 20.11.2017
Hatay'da Kayı Boyu Damgalı Mezar Taşları Bulundu
Halk arasında "Toplu mezar" olarak bilinen yerde "Kayı Boyu" damgalı mezar taşlarına rastlanıldığını belirten Temiz, şunları kaydetti: "Hatay Arkeoloji Müzesi bu bölgedeki Türkmen mezarlıklarında tescil çalışmaları yürütüyor. Anlaşılıyor ki burayı belki yaylak, kışlak ya da geçiş güzergahı olarak kullanan eski Türk boyları ve bunlar arasında Kayılar da bu mezarlığı kullanmışlar ve burada gömü yapmışlar.
Yaylak 18.11.2017
Diyarbakır'da 16 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi
Valilikten yapılan açıklamada, Kulp'un kuzeyinde 16 Kasım Perşembe günü saat 13.00'ten itibaren başlatılan "Bayrak-68 Şehit Jandarma Er Fatih Yeniay Operasyonu" kapsamında, Alaca köyü Şenyayla mezrası mülki sınırlarındaki Varikamera Tepe ile Yaylak köyü Gühermi mevkisinde 2 ayrı terörist grupla sıcak temas sağlandığı belirtildi.
Yaylak 18.11.2017
Dha Yurt Bülteni 5
Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, Kulp İlçesi'nin kuzeyinde 16 Kasım'da başlatılan, 'Bayrak-68 Şehit Jandarma Er Fatih Yeniay Operasyonu'na ilişkin bilgi verildi. Açıklamada, Alaca Köyü Şenyayla Mezrası mülki sınırları içerisindeki Varikamera Tepe ile Yaylak Köyü Gühermi Mevkii'nde 2 ayrı grup teröristlerle sağlanan temas ve Haznaki Tepe güneyinde tespit edilen bir adet sığınak içerisinde bulunan teröristlerle çatışma çıktığı belirtildi.
Yaylak 18.11.2017
Dha Yurt - Diyarbakır Kulp'ta Büyük Operasyon: 16 PKK'lı Etkisiz Hale Getirildi
DİYARBAKIR'ın Kulp ilçesi Şenyayla bölgesinde güvenlik güçleri tarafından PKK terör örütü mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonda aralarında üst düzey yöneticilerinde bulunduğu 16 PKK'lı etkisiz hale getirildi.  Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Kulp İlçesi kuzeyinde 16 Kasım'da başlatılan, "Bayrak-68 Şehit J.Er Fatih Yeniay" operasyonu kapsamında, Alaca Köyü Şenyayla mezrası mülki sınırları içerisindeki Varikamera Tepe ile Yaylak Köyü Gühermi mevkiinde 2 ayrı grup teröristlerle sağlanan temas ve Haznaki Tepe güneyinde tespit edilen bir adet sığınak içerisinde bulunan teröristlerle çatışma yaşandığı belirtildi.
Yaylak 8.11.2017
İnişdibi Yaylaları Islah Ediliyor
Angın, yaptığı yazılı açıklamada, mera ve yaylak alanlarının ucuz, kaliteli kaba yem üretimi için ideal ortamlar olduğunu belirtti.
Yaylak 30.10.2017
Fatsa'da Trafik Kazası: 3 Yaralı
Alınan bilgiye göre, Uğur Yaylak idaresindeki 06 DM 9777 plakalı otomobil, Dolunay Mahallesinde plakası ve sürücüsü öğrenilemeyen bir otomobille çarpıştı.
Yaylak 27.10.2017
Kulp'ta 3 Terörist Etkisiz Hale Getirildi
Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Kulp'a bağlı Yaylak köyü mülki sınırları içerisinde dün saat 23.
Yaylak 27.10.2017
Dha Yurt Bülteni-3
GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ Mehmet CANDAN/İZMİR, -  =======================================================   2)DİYARBAKIR'DA ÇATIŞMA: 3 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ   DİYARBAKIR'ın Kulp ilçesi Yaylak köyü kırsalında, güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1'i kadın 3 PKK'lı terörist öldürüldü.
Yaylak 27.10.2017
Dha: Diyarbakır'da Çatışma: 3 PKK'lı Öldürüldü
DİYARBAKIR'ın Kulp ilçesi Yaylak köyü kırsalında, güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1'i kadın 3 PKK'lı terörist öldürüldü.
Yaylak 27.10.2017
Diyarbakır'da 3 Terörist Etkisiz Hale Getirildi
Valilikten yapılan açıklamaya göre, Kulp ilçesi Yaylak köyü sınırları içerisinde dün saat 23.
Yaylak 23.10.2017
Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi (3)
Mera, yaylak ve kışlak olarak tahsis edilen veya önceden beri bu amaçla kullanılan arazilerden OSB, endüstri bölgeleri, serbest bölgeler, teknoloji geliştirme bölgelerinin yerleşim yeri dışına çıkarılması için kuruluş ve genişleme aşamasında ihtiyaç duyulan yerlerin, ilgili müdürlüğün talebi, komisyonun ve defterdarlığın uygun görüşü üzerine valilikçe tahsis amacı değiştirilebilecek.
Yaylak 17.10.2017
Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonunda
Mera, yaylak ve kışlak olarak tahsis edilen veya önceden beri bu amaçla kullanılan arazilerden; OSB, endüstri bölgeleri, serbest bölgeler, teknoloji geliştirme bölgelerinin yerleşim yeri dışına çıkarılması için kuruluş ve genişleme aşamasında ihtiyaç duyulan yerlerin, ilgili müdürlüğün talebi, komisyonun ve defterdarlığın uygun görüşü üzerine, valilikçe tahsis amacı değiştirilebilecek.
Yaylak 10.10.2017
Ordu'da Meralarda Verim ve Kalite Arttırma Çalışmaları
Açıklamada, mera alanlarından maksimum fayda sağlamak için Mera Islahı ve Amenajmanı (Yönetimi) Projeleri'nin uygulandığına dikkat çekilerek, şöyle devam edildi: "Islah projelerinde, bitki vejetasyonu, toprak ve diğer doğal kaynakların korunması ve geliştirilmesi sağlanarak, meradaki ot verimi ve kalitesini artırmak suretiyle devamlılık arz eden maksimum hayvansal ürün elde etmek ve otlatmayı düzenli hale getirmek amaçlanmakta. Bu kapsamda ilimizde şu ana kadar yaklaşık 10 bin hektar alanda 28 proje hazırlanmıştır. Bu projelerden yaklaşık 7 bin hektar alanda uygulanan 19 proje tamamlanmış olup halen uygulaması devam eden yaklaşık 3 bin hektar alanda 9 projemiz bulunmakta." 2014, 2015 ve 2016 yıllarında Aybastı, Kabadüz, Korgan ve Kumru ilçelerindeki yaylak alanda 556 hektar alanda istilacı bitkilerle mücadele edildiği vurgulanan açıklamada, 2017 yılında ise Gölköy, Aybastı ve Korgan ilçelerindeki yaylaklarda gübre uygulaması yapıldığı aktarıldı.
Yaylak 23.8.2017
Diyarbakır'da Bir Terörist Yakalandı
Dün Yaylak köyü Simetok mezrası sınırları içerisinde bir terörist sağ olarak yakalandı.
Yaylak 22.8.2017
Dha Yurt Bülteni-2
Diyarbakır Valiliği, Kulp ile Çermik İlçesi'nin dağlık ve kırsal alanlarında faaliyet yürüten bölücü terör örgütü üyelerini etkisiz hale getirmek, işbirlikçilerini yakalamak, terör örgütünce kullanılan sığınak ve barınakları tespit etmek üzere 20-21 Ağustos 2017 tarihlerinde yapılan operasyona ilgili açıklama yaptı. Kulp İlçesi'nin kırsal kesiminde düzenlenen operasyonda, 2 terörist ölü ele geçirildi, 1 terörist yakalandı ve 1 güvenlik korucusu hafif yaralandı. Diyarbakır Valiliği'nin açıklamasında şu bilgilere yer verildi: Bu bağlamda; Diyarbakır ili Kulp ilçesi Yaylak Köyü Simetok Mezrası'nda  20 Ağustos 2017 Pazar günü saat 11.
Yaylak 22.8.2017
Dha Yurt - Kulp ve Çermik'te PKK'nın Gıda Deposu ve Mühimmatı Bulundu
Diyarbakır Valiliği, Kulp ile Çermik İlçesi'nin dağlık ve kırsal alanlarında faaliyet yürüten bölücü terör örgütü üyelerini etkisiz hale getirmek, işbirlikçilerini yakalamak, terör örgütünce kullanılan sığınak ve barınakları tespit etmek üzere 20-21 Ağustos 2017 tarihlerinde yapılan operasyona ilgili açıklama yaptı. Kulp İlçesi'nin kırsal kesiminde düzenlenen operasyonda, 2 terörist ölü ele geçirildi, 1 terörist yakalandı ve 1 güvenlik korucusu hafif yaralandı. Diyarbakır Valiliği'nin açıklamasında şu bilgilere yer verildi: Bu bağlamda; Diyarbakır ili Kulp ilçesi Yaylak Köyü Simetok Mezrası'nda  20 Ağustos 2017 Pazar günü saat 11.
Yaylak 10.8.2017
Sakarya'da İçme Suyu Projesi Çalışmaları
Hızlı bir şekilde hattı devreye alarak vatandaşlara doğal, arıtılmış ve el değmemiş yeraltı sularını vatandaşların musluklarına ulaştıracaklarını kaydeden Keleş, "İleriki yıllarda hattımız Ballıkaya Barajı ve Akçay Barajı ile entegre olabilecek. Taraklı'ya bağlı Avdan, Esenyurt, Mahdumlar, Alballar, Kemaller, Uğurlu, İçdedeler, Dışdedeler, Tuzla, Aksu, Harkköy, Hacıyakuplar mahalleleri ile Geyve'ye bağlı Doğancıl, Poydalar, Sabırlar, Çayköy, Südalan, Ilıcaköy, Aydınlar, Çamlık, Şehren, Demirler, Çine, Günhoşlar, Akdoğan, Karacaören, Çukurköy, Yaylak, Taşoluk, Hisarlık, Halidiye, Sekiharman ve Hacıosmanlar mahallelerimize dünya standartlarında temiz, sağlıklı ve bol içme suyu ulaştıracağız.
Yaylak 24.7.2017
Uluslararası Altay Toplulukları Sempozyumu" Başladı
Reşideddin'in Oğuznamesi'nde de ilk Türklerle ilgili birçok bilginin yer aldığını vurgulayan Ercilasun, şunları kaydetti: "Türklerin ilk atası Olcay Han'dır. Göçebe olarak yaşıyordu. Yaylak ve kışlağı Türkistan'dadır.
Yaylak 16.7.2017
Kore Gazisi Son Yolculuğuna Uğurlandı
Törene, Çevik'in yakınlarının yanı sıra Korgan Kaymakamı ve Kumru Kaymakam Vekili Faruk Doğru, Kumru Belediye Başkanı Günan Murat Hatipoğlu, Ordu Askerlik Şube Başkanı Binbaşı Ahmet Meydan, Kumru İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Şaban Özilik, AK Parti İlçe Başkanı Murat Yaylak ve vatandaşlar katıldı.
Şu an buradasınız: Yaylak Haberleri | Yaylak Haber - Haberler - Sayfa 4 - Yaylak haberleri, son dakika yaylak haber ve gelişmeleri burada. Diyarbakır'da PKK Operasyonu Bitti, Asker Dağdan Böyle İndi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.7.2020 10:40:56. #1.14#
title