Yaylak Haberleri

Yaylak haber, Yaylak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yaylak 10.6.2018
Amaç Esnaf ile Rekabet Değil Dar Gelirliye Yardım Etmek"
Gittiği bölgelerde marketlerde et fiyatlarını kontrol ettiğini belirten Fakıbaba, şunları kaydetti: "Bozova ilçesinde de acaba etin durumu nasıldır diye markete uğruyorum, etleri kontrol ediyorum, bakıyorum. Emin olun pırıl pırıl etler... Yarım kiloluk kıyma 14.5 lira, yarım kiloluk kuşbaşı 15.5 lira. Yani hiç farkı olmayan pırıl pırıl etler. Gerçekten biz bunu 15 binin üzerinde noktalarda satışa sunmuşuz. Amaç hiçbir zaman esnaf ile rekabet etmek değil dar gelirli vatandaşlarımıza şu aziz günde yardım etmek. Ben göreve geldikten 2 ay sonra başladı bu proje inşallah hep devam edecektir." Bakan Fakıbaba, daha sonra Yaslıca ve Yaylak mahallelerinde ziyaretlerini sürdürdü.
Yaylak 3.5.2018
Teröristlerin Katlettiği Anne ve 4 Evladının Acısı Dinmiyor
Yaylak köyünün Kelesor mezrasında 3 Mayıs 1990'da aralarında anne Sariye (29) ile çocukları Zelihan (12), Rahime (10), Abdülcebbar (7) ve Emrullah'ın (3) bulunduğu 7 kişinin teröristlerce katledildiği saldırıdan sağ kurtulan Neytullah Çelik'in yaşadığı üzüntü dinmiyor.
Yaylak 3.5.2018
Keşan'dan Kısa Kısa
Keşan YÇUBYO Konferans Salonu'nda başlayan konferansta, İpsala Gümrük Müdürü Ali İhsan Bilgetürk ile beraberindeki Müdür Yardımcısı Ömer Yaşar, Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Saadet Kuru, Kaçakçılık ve İstihbarat Müdür Vekili Mustafa Göçmen, Bölge Amiri Mehmet Köse, XRay Sorumlusu Kısım Amir Vekili Murat Emre Tiryakioğlu, Kısım Amiri Vekili Hasan Yaylak, Dedektör Köpek İdarecisi Fatih Balta tarafından, Gümrük İşletme Bölümü öğrencilerine "Gümrükte Kaçakçılıkla Mücadele ve Uyuşturucu Madde Kaçakçılığı" konularında bazı bilgiler verildi.
Yaylak 19.4.2018
DSİ Tasarısı TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi (2)
Mera, yaylak ve kışlakların tespit, tahdit ve tahsisi konusunda karar vermek üzere, vali yardımcısı başkanlığında toplanacak komisyonda, DSİ Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü yetkilileri ile köy veya mahalle muhtarı da asli üye olarak yer alacak.
Yaylak 19.4.2018
Diyarbakır'da 4 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi
DİYARBAKIR'da, jandarma ve polis özel harekat timleri ile güvenlik korucularının, Lice, Kulp ile Hani ilçeleri kırsalında düzenlediği ortak operasyonda, 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.
Yaylak 19.4.2018
Dha Yurt Bülteni-2
1)DİYARBAKIR'DA 4 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ DİYARBAKIR'da, Jandarma ve Polis özel harekat timleri ile güvenlik korucularının, Lice, Kulp ile Hani ilçeleri kırsalında düzenlediği ortak operasyonda, 4 terörist etkisiz hale getirildi. Aynı bölgede, daha önce şehit olan güvenlik korucusu Yaseddin Opçin'in silahı ile birlikte 3 adet kaleşnikof, 1 adet M-16, 1 adet RPG-7 roketatar, 2 adet el bombası, bol miktarda mühimmat, gıda, ve yaşam ile tıbbi malzemeler ele geçirildi.  Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca, Lice, Hani ve Kulp ilçeleri mülki sınırları içerisinde, 17 Nisan'da Jandarma komando timleri, güvenlik korucuları ve Polis Özel Harekat timleriyle, "Bayrak-82 Şehit J.Uzm.Çvş. Sergen Çakmlak" adı ile özel birlik operasyonu başlatıldığı belirtildi. Operasyonlar kapsamında dün saat 19.10 itibariyle Kulp ilçesi Yaylak mezrası mülki sınırları içerisinde, jandarma komando timleri ve güvenlik korucu timleriyle bir grup teröristle sağlanan temas neticesinde 4 terörist ölü olarak etkisiz hale getirildiği belirtilen açıklamada şöyle denildi.
Yaylak 19.4.2018
Diyarbakır'da 4 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi
DİYARBAKIR'da, jandarma ve polis özel harekat timleri ile güvenlik korucularının, Lice, Kulp ile Hani ilçeleri kırsalında düzenlediği ortak operasyonda, 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.
Yaylak 19.4.2018
Diyarbakır'da 4 Terörist Etkisiz Hale Getirildi
Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 4 terörist etkisiz hale getirildi.
Yaylak 19.4.2018
Diyarbakır'ın Kulp İlçesi Yaylak Mezrası Mülki Sınırları İçerisinde, Jandarma Komando Timleri ve...
IHAAW071805-ASA/19-04-2018 - Diyarbakır’ın Kulp ilçesi Yaylak mezrası mülki sınırları içerisinde, Jandarma Komando Timleri ve Güvenlik Korucu Timleriyle bir grup teröristle sağlanan temas neticesinde 4 terörist ölü olarak etkisiz hale getirilmiştir.
Yaylak 17.4.2018
DSİ Kanunu Tasarısı TBMM Genel Kurulunda
Mera, yaylak ve kışlakların tespit, tahdit ve tahsisi konusunda karar vermek üzere, vali yardımcısı başkanlığında toplanacak komisyonda, DSİ Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü yetkilileri ile köy veya mahalle muhtarı da asli üye olarak yer alacak.
Yaylak 4.4.2018
DSİ Kanunu Tasarısı Tarım Komisyonunda Kabul Edildi (4)
Yeni eklenen maddelere göre ise mera, yaylak ve kışlakların tespit, tahdit ve tahsisi konusunda karar vermek üzere, vali yardımcısı başkanlığında toplanacak komisyonda, DSİ Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü yetkilileri ile köy veya mahalle muhtarı da asli üye olarak yer alacak.
Yaylak 27.3.2018
Şehidin Mezarı Olsun İstiyorlar
Kulp ilçesine bağlı Yaylak Köyü Kelesor Mezrasına 3 Mayıs 1990'da gelen bir grup terörist, önce aynı aileden 3'ü çocuk 6 kişiyi vahşice katletti ardından kaçırdığı güvenlik korucusu Hasan Yazıcı'yı dağlık alanda öldürdü.
Yaylak 24.3.2018
AK Parti Ordu 6. Olağan İl Kongresi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı Durugöl Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kongrede 421 delege oy kullandı. Uğur Çelenk, 421 delegenin tamamının oyunu alarak AK Parti Ordu İl Başkanlığına yeniden seçildi. Buna göre Uğur Çelenk başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Ahmet Yavuz, Ahmet Can Bacaksız, Akın Şahin, Ali Yekta Poyraz, Binnur Fatma Enginyurt, Betül Serdaroğlu, Bilal Azaklı, Buse Sağlam, Celal Avcı, Damla Akçiçek Özer, Didem Önsoy, Durmuş Emre Tepe, Ekrem Ata Baş, Erkan Özmen, Ergün Çakmak, Eyüp Bülür, Fahri Samsunluoğlu, Faruk Zavalsız, Fatih Temur, Fatih Titiz, Fatih Türkyılmaz, Fatma Dursun, Gamze Güler, Gülsen Işık, Halil Öz, Hüseyin Hakkı Serdar, İbrahim Hekim, İsmail Kaan Köksal, İsmail Kırca, Kenan Selim Argan, Mehmet Aslan, Mehmet Kürşad Güler, Merve Zengin, Muhammed Akdemir, Murat Yaylak, Mustafa Kemal Kaymak, Onur Yurt, Orhan Gündoğdu, Sedat Cesur, Sefahi Duran, Selman Altaş, Şeniz Eyigün Sun, Şeyma Kurucu, Tuba Evli, Tuncay Uzunçakmak, Vehbi Yüksel, Yüksel Aydın.
Yaylak 16.3.2018
Çudosd Başkanı Uluğ Açıklaması
"Başkent Ankara'nın her şeyiyle örnek bir hayvanat bahçesine ihtiyacı var" diyen Uluğ, şunları kaydetti: "Türk Veteriner Hekimler Birliği güzel bir konuya değindi. 5 milyon insanın yaşadığı başkente mutlak surette bir hayvanat bahçesi gerekiyor. Yapılacak hayvanat bahçesi de hayvanlar için tamamen doğal yaşam alanları oluşturularak yapılmalıdır. İlçemiz bu anlamda çok uygun. İklim şartları, ormanlık ve tarım alanları, yaban hayvanları için doğal yaşam alanlarına sahip bir yerleşim yeri. Zaten Mustafa Kemal Atatürk zamanında ve ondan sonra da yakın bir zamana kadar Atatürk Orman Çiftliği'ne ait büyük ve küçükbaş hayvanlar yaylak olarak ilçemizi kullanıyordu.
Yaylak 9.3.2018
Van'da Mera, Yaylak ve Otlaklar Kullanıma Açıldı
Van Valiliği; mera, yaylak ve otlakları kullanıma açtı.
Yaylak 9.3.2018
Van'da 103 Mera ve Yayla Kullanılmayacak
Van Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 2018 yılı için yaylak ve meralarının kullanılmasıyla ilgili esaslar ile yerli ve gezginci arıcıların uyması gereken kurallar duyuruldu.
Yaylak 21.2.2018
Kaymakam Kılıç Muhtar ve Vatandaşlarla Buluştu
İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Ekrem Doğan ise, terörle mücadeleye vurgu yaparak, "Göçerler konusunda henüz net bir bilgi yok. Sizden ricamız yaylak ve otlaklarınızı başkasına vermeyin.
Yaylak 10.2.2018
Çalınan Lastikler Kiralık Otomobilin 'Gps' Kayıtlarından Bulundu
Tarsus'ta, park halindeki 33 NIM 93 plakalı kamyoneti ile 34 PK 686 plakalı otomobilinin lastiklerinin çalındığını fark eden Aydın Yaylak, polise haber verdi.
Yaylak 10.2.2018
Dha Yurt Bülteni-2
Olay, Mersin'nin Tarsus ilçesinde meydana geldi. 33 NIM 93 plakalı kamyoneti ile 34 PK 686 plakalı otomobilinin lastiklerinin çalındığını fark eden Aydın Yaylak polisi aradı.
Yaylak 8.2.2018
Bozova'da Toplu Spor Tesisi Açılışı Yapıldı
Bu kapsamda Spor Toto Teşkilatı ile işbirliği yapan belediye, ilçenin Yaylak, Dutluca, Yaslıca, Kabacık ve Şanlıavşar mahallelerine yaklaşık 1 milyon liraya mal olan basketbol ve futbol sahaları kazandırıldı.
Yaylak 7.2.2018
Maliye Bakanlığından Mera Açıklaması Açıklaması
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı internet siteleri ve gazetelerde, Bakanlıkça, "mera, yaylak ve kışlaklarda yapılaşmayı artıracak düzenleme yapıldığı"nı iddia eden haberlere yer verildiği belirtildi.
Yaylak 6.2.2018
Milli Emlak Genel Tebliğinde Değişiklik
Amacına uygun kullanımı mümkün olmayan mera, yaylak ve kışlaklardan, yerleşim yerleri içinde kalan ancak üzerinde yapılaşma olmayan parsellerin hak sahiplerine devir imkanı getirildi.
Yaylak 22.1.2018
Çubuk'ta Kar
Özellikle ilçeye bağlı Yukarı Çavundur, Uluağaç, Yıldırım Elveren, Yıldırım Aydoğan, Kızılören, Avcıova, Yeşilkent, Kışlacık, Yaylak, Hacılar, Okuçular, Dalyasan, Dağkalfat ve Çat Okçular mahalleleri ile Karagöl'de kar yağışı etkili oluyor.
Yaylak 18.1.2018
Çubuk'ta Karla Kaplı Yollar Açılıyor
Çubuk ilçesine bağlı Yukarı Çavundur, Uluağaç, Yıldırım Elveren, Yıldırım Aydoğan, Kızılören, Avcıova, Yeşilkent, Kışlacık, Yaylak, Hacılar, Okuçular, Dalyasan, Dağkalfat, Çat Okçular Mahalleleri ile Karagöl'de kar yağışı etkili oldu.
Yaylak 16.12.2017
Kulp'taki Sokağa Çıkma Yasağı
Valilikten yapılan açıklamada, ilçede terör örgütü PKK'ya yönelik Yaylak köyü ile Simetok, Derik ve Licikasimo mezralarında faaliyet yürüten, aralarında örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi, bölgede teröristlerce kullanılan sığınak, barınak, depo alanları ve uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi, malzemelerinin ele geçirilmesi amacıyla operasyon düzenlendiği bildirildi.
Yaylak: Terör OperasyonlarıYaylak 16.12.2017
Yaylak 16.12.2017
Diyarbakır'da Terör Operasyonları
Valilikten yapılan açıklamaya göre, Kulp'un Yaylak ve Simetok, Silvan'ın Çiğdemli, Dönenkaya, Kazandağı, Kalemli, Darıseven ve Demirkuyu, Lice'nin Dibekköy ve Yolçatı meskun mahallerinde 13 Aralık'ta başlatılan "Bayrak-71 Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Sabri Acem-2" ve "Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Kızılca-2" operasyonları dün tamamlandı.
Yaylak 16.12.2017
Dha Yurt Bülteni-2
1)LİCE, KULP VE SİLVAN'A BAĞLI 10 KÖYDE OPERASYON TAMAMLANDI DİYARBAKIR'ın Kulp, Lice ve Silvan ilçelerine bağlı 10 köy kırsalında başlatılan operasyon tamamlandı. Operasyonda, 6 sığınak, 1 doğal mağara ve 2 avcı boy çukurunda el yapımı patlayı, tıbbi, giyim ve yaşam ile gıda maddeleri ele geçirildi.  Tamamlanan operasyonla ilgili Diyarbakır Valiliği'nce yapılan yazılı açıklamada, "Diyarbakır ili Kulp İlçesi Yaylak ve Simetok, Silvan İlçesi Çiğdemli, Dönenkaya, Kazandağı, Kalemli,  Darıseven  ve  Demirkuyu  ile  Lice ilçesi  Dibekköy ve Yolçatı  meskun  mahallerinde, 13 Aralık 2017 Çarşamba gününden itibaren  icrasına  başlanılan  Bayrak-71 Şehit J.
Yaylak 16.12.2017
Kulp'a Bağlı 4 Köy ve Mezradaki Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı
DİYARBAKIR'ın Kulp ilçesine bağlı Yaylak, Simetok, Derik ve Licikasımo köy ve mezralarında 14 Aralık tarihinde ilan edilen sokağa çıkma yasğı 15 Arlık günü saat 23.30 itibariyle kaldırıldı.
Yaylak 16.12.2017
Kulp'a Bağlı 4 Köy ve Mezradaki Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı
DİYARBAKIR'ın Kulp ilçesine bağlı Yaylak, Simetok, Derik ve Licikasımo köy ve mezralarında 14 Aralık tarihinde ilan edilen sokağa çıkma yasğı 15 Arlık günü saat 23.30 itibariyle kaldırıldı.
Yaylak 16.12.2017
Dha Yurt: Kulp'a Bağlı 4 Köy ve Mezradaki Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı
DİYARBAKIR'ın Kulp ilçesine bağlı Yaylak, Simetok, Derik ve Licikasımo köy ve mezralarında 14 Aralık tarihinde ilan edilen sokağa çıkma yasğı 15 Arlık günü saat 23.30 itibariyle kaldırıldı.
Yaylak 14.12.2017
Kulp'ta Kırsal Bölgelerde Sokağa Çıkma Yasağı
Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, ilçeye bağlı Yaylak köyü ve Simetok, Derik ve Licikasimo mezralarında bugün saat 09.
Yaylak 14.12.2017
Dha Yurt Bülteni-3
Diyarbakır Valiliği, Kulp ilçesi mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek amacıyla operasyon düzenleneceğini açıkladı. Valilik, bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemelerini de ele geçirmek maksadıyla düzenlenecek operasyon ile ilgili şu açıklamayı yaptı. "Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5 bin 442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen Kulp ilçesine bağlı olan Yaylak köyü ve Simetok, Derik ile Licikasim mezralarında 14 Aralık 2017 Perşembe günü saat 09.
Şu an buradasınız: Yaylak Haberleri | Yaylak Haber - Haberler - Sayfa 3 - Yaylak haberleri, son dakika yaylak haber ve gelişmeleri burada. Dha Yurt Bülteni 8.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.7.2020 10:27:49. #1.15#
title