Yaylak Haberleri

Yaylak haber, Yaylak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yaylak - 04.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Kemalpaşa Yörük ve Türkmen Yerel Tohum Takas Şenliği'ne Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden 52 Yörük ve Türkmen Derneği katıldı. Rekreasyon alanında kortej yürüyüşü ile başlayan şenlik, Kemalpaşa Atatürk Anıtı önünde kurulan kıl çadırda, Türkmen geleneklerine göre gerçekleştirilen kız isteme merasimi ile devam etti. Deve üzerinde Kemalpaşa caddelerini davul zurna eşliğinde turlayan gelin alayı, Sevgi Yolu güzergahını takip ederek tekrar şenliklerin yapılacağı Rekreasyon Alanı'na geldi. Burada, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı ve şehitler için Kuran-ı Kerim okundu. Şenliğin açılışında konuşan Kemalpaşa Yörükler Derneği Başkanı Özcan Bulut, Yörükler'in göçebe yaşam tarzını seçmiş, Türkmenler olduğunu belirtip, "Anadolu'da yaylak ve kışlak hayatı yaşayan Türkmen aşiretleri için kullanılır.
Yaylak - 30.09.2019
Batı Karadeniz yaylalarında sonbaharın izleri
Düzce'de yaz aylarında değişen doğası ve açan çiçekleriyle nesillerdir yaylak-kışlak kültürünü sürdürenlere ev sahipliği yapan yaylalarda, sonbaharın gelişiyle kahverengi ve sarı renkler hüküm sürmeye başladı.
Yaylak - 22.09.2019
"Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" etkinliği
Grup adına gazetecilere açıklama yapan Deniz Yaylak, 2013 yılından beri düzenledikleri etkinliğin bu yıl 7'ncisinin gerçekleştirildiğini söyledi.
Yaylak - 18.09.2019
Antalya'da "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" düzenlenecek
Açıklamada, görüşmelerine yer verilen organizasyon sorumlusu Deniz Yaylak, yolların sadece motorlu taşıtlara ait olmadığını, bisikletlilere de saygı duyulması gerektiğini ifade etti.
Yaylak - 06.09.2019
Şanlıurfa'da devrilen motosikletin sürücüsü öldü
İbrahim Halil Özgül (18) idaresindeki plakasız motosiklet, ilçeye bağlı Hacılar ve Yaylak mahalleleri arasındaki yolda devrildi.
Yaylak - 01.09.2019
738. Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri
Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin babaannesi, Ertuğrul Gazi'nin annesi olan ve "Devlet ana" olarak anılan "Hayme Ana" için Kütahya'nın Domaniç ilçesine bağlı Çarşamba köyündeki kabri başında 738. kez anma töreni düzenlendi. 738. Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri kapsamındaki tören, Kütahya Valisi Ömer Toraman ve diğer protokol mensuplarının Hayme Ana'nın türbesini ziyaret edip dua okumasıyla başladı. Toraman, törende yaptığı konuşmada, Türk milletinin tarihin her döneminde önemli roller oynadığını vurgulayarak, şöyle konuştu: "Hepimizin üzerinde hakkı bulunan Hayme Ana'mızın manevi huzurundayız. Domaniç'ten tarihe yön veren, Türklüğe ve İslam'a yol açan, aynı zamanda bu topraklarda güneş gibi parlayan, mübarek yüzlü, dualı dili ve hikmetli sözleriyle Hayme Ana'mız vardı. Sultan Alparslan'ın Malazgirt'e açtığı kapıdan akın akın Anadolu'ya giren, Kızıl Elmasını arayan ecdadımız, Ertuğrul Gazi ile kendisine yeni bir istikamet belirlemiştir. Kayı boyunun Hayme Ana'nın önderliğinde Söğüt'ü kışlak, Domaniç'i yaylak olarak tutmasıyla küçük bir beylikten bir cihan imparatorluğuna uzanan sürecin köklü bir medeniyetin ilk adımları atılmıştır.
Yaylak - 24.08.2019
Kulp'ta trafik kazası: 1 ölü, 6 yaralı
Yaylak köyünde Burhan Gündüz'ün kullandığı plakası öğrenilemeyen pikap şarampole yuvarlandı.
Yaylak - 23.06.2019
Ecdadın göç yolunda pedal çeviriyorlar
Şentürk, "Atalarımızın yaylak ve kışlak olarak Söğüt ile Domaniç arasında izledikleri güzergahı takip ederek son olarak Domaniç'e ulaşacaklar.
Yaylak - 10.06.2019
Ordu'da tarım ve hayvancılık destekleniyor
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile ortaklaşa sürdürecekleri proje kapsamında kurulacak örnek sürülerle hem Ordu'daki koyun varlığının hızla artırılacağını hem de koyun yetiştiriciliğinin çok daha karlı bir meslek haline dönüşeceğini vurgulayan Güler, projenin özellikle ilin sahil kesimi başta olmak üzere koyunculuğun yaygın yapıldığı mera ve yaylak alanlara sahip ilçelerde uygulanacağını kaydetti.
Yaylak - 18.04.2019
Kazada Yaralanan Belediye Meclis Üyesinin Eşi Öldü
-Olay Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin'in eşi Huriye Çetin'in kullandığı 64 EJ 333 plakalı otomobil 29 Mart günü ilçe merkezinden Yaylak mevkisindeki Eşme Devlet Hastanesi'ne giderken çevre yolu üzerinde karşı yönden gelen Ceyhun Şimşek'in kullandığı 64 BA 091 plakalı minibüsle çarpışmış, kazada otomobil sürücüsü Huriye Çetin ile yanında bulunan eski Eşme İl Genel Meclisi üyesi, yeni Belediye Meclisi Üyesi Alaattin Furtana'nın eşi Nazike Furtana yaralanmıştı.
Yaylak - 11.04.2019
Köylü Kızlar" Gol Yemeden Namağlup Şampiyon Oldu
Beden eğitimi öğretmeni İbrahim Yapıcı koordinesinde derslerinin yanı sıra antrenmanlarını da aksatmayan kızlar, haftada 3 gün köylerine 10 kilometre mesafede bulunan Yaylak İmam Hatip Lisesi sahasında idmanlarını sürdürüyor.
Yaylak - 29.03.2019
Eşme Belediye Başkanının Karısı Trafik Kazasında Yaralandı
Eşme Belediye Başkanının karısı trafik kazasında yaralandı UŞAK - Uşak Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin'in eşi Huriye Çetin kullandığı araçla yaptığı trafik kazası sonrası yaralandı. Edinilen bilgilere göre, kaza Huriye Çetin idaresindeki 64 EJ 333 plakalı otomobil ilçe merkezinden Yaylak mevkiinde karşı yönden gelen Ceyhun Şimşek'in yönetimindeki 64 BA 091 plakalı minibüsle çarpıştı.
Yaylak - 28.03.2019
Bingöl'de 41 Mera Göçerlere Kiralık Verilecek
Belediye başkanlıklarının ve muhtarlıkların kiralama yetkisinin bulunmadığı belirtilen açıklamada,." 4342 Sayılı Mera Kanunu ve Mera Yönetmeliği hükümleri uyarınca mera, yaylak ve kışlaklarda her türlü kiralama işlemleri ve otlatma planlarının uygulanması İl Mera Komisyonunca yürütülmektedir.
Yaylak - 28.03.2019
Bingöl'de 41 Yayla Kiraya Verilecek
Mera, yaylak ve kışlaklarda her türlü kiralama işlemleri ve otlatma planlarının uygulanması İl Mera Komisyonunca yürütüldüğü, belediye başkanlıkları ve muhtarlıkların kiralama yetkisi bulunmadığı kaydedilen açıklamada, "Göçerler kiraladıkları mera, yaylak ve otlağa İl Mera Komisyonundan alınan kiralama belgesinde belirtilen cins ve miktardan farklı nitelik ve sayıda hayvan getirmeyecekler, kiraladıkları yeri ücret karşılığında başkalarına kiraya vermeyeceklerdir.
Yaylak - 22.01.2019
Kaybolan Köpeklerini Dedektif Gibi Arıyorlar (2)
Babaeski ilçesinin Atatürk Mahallesi'nde bulunan bir sitede oturan hayvanseverlerin baktığı 6 sokak köpeği yaklaşık bir ay önce aniden ortadan kayboldu. Site sakinleri her yerde aradıkları köpekleri bulamayınca, ilgili tüm birimlere başvurdu. Site sakinlerinden Nazan Yaylak, hayvanların izini sürerken, birini 30 kilometre mesafede bulunan Lüleburgaz ilçesinde ölü olarak buldu.
Yaylak - 29.11.2018
AK Parti Ordu İl Yönetimi Belli Oldu
50 kişiden oluşan İl Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu: Halit Tomakin (İl Başkanı), Abdurrahman Karagöz, Ali Yekta Poyraz, Aziz Özdemir, Beyhan Çetinkaya, Damla Akçiçek Özel, Hanife Minnet, Dursun Arslan, Dursun Ali Kara, Eyüp Çalış, Fatih Aktaş, Fatma Çalık, Funda Yılmaz, Güler Altuntaş, Hamdi Şensoy, Hasan Emre Demirkol, Hasan Fahri Alparslan, A.Hasan Yurdakul, Hüseyin Hakkı Serdar, İsmail Kaan Köksal, Kemal Cebeci, Kübra Kahveci Kaytaz, Mehmet Ergün, Mevlüdiye Töngel, Muhammed Gültaş, Muhittin Konca, Murat Teyyare, Murat Gürsoy, Murat Yaylak, Musa İşler, Mustafa Kurucu, Mustafa Kaya, Naime Bektaş, Osman Vural, Ömer Bilgin, Ömer Arslan, Özlem Yıldırım Ercan, Selahittin Aydın, Selman Aktaş, Sibel Yıldırım, Semih Özkaya, Serkan Danış, Şeniz Eyigün Sun, Talat Yıldız, Tevfik Sayılır, Tolga Hüsem, Tuncay Uzunçakmak, Turgut Yücedağ, Yasin Şahin, Yücel Binici.
Yaylak - 22.10.2018
Batı Karadeniz Yaylalarında "Hüzünlü Güz" Vedası
Düzce'de yaz aylarında değişen doğası ve açan çiçekleriyle nesillerdir yaylak-kışlak kültürünü sürdüren misafirlerini ağırlayan yaylalar, sonbaharın gelişi ve kış aylarının yaklaşmasıyla hüzünlü güz vedası yaşıyor.
Yaylak - 13.10.2018
Yaylalarda Kaçak Yapılaşmaya Sıkı Takip
Turizm, tarım ve hayvancılık sektörü için önem arz eden ve yayla olarak kullanılan alanların korunmasının önem taşıdığına işaret eden Memiş, bakanlığın talimatlarının valilikçe de aktarıldığını ancak il sınırları dahilinde mera, yaylak ve kışlaklarda izinsiz yapılaşmalarda son zamanlarda artış gözlemlendiğini anlattı.
Yaylak - 23.09.2018
Antalya'nın 'Süslü Kadınları' Bisiklet Turunda
2013 yılından beri süslü Kadınlar Bisiklet Turu Etkinliği'nin düzenlendiğini belirten Süslü Kadınlar Bisiklet Grubu Sözcüsü Deniz Yaylak, 'süslü kadın' kelimesinin tamamen dikkat çekmek için kullanıldığını, asıl amaçlarının eğlenmekten çok seslerini duyurmak olduğunu belirtti.
Yaylak - 23.09.2018
Antalya'nın 'Süslü Kadınları' Bisiklet Turunda
2013 yılından beri süslü Kadınlar Bisiklet Turu Etkinliği'nin düzenlendiğini belirten Süslü Kadınlar Bisiklet Grubu Sözcüsü Deniz Yaylak, 'süslü kadın' kelimesinin tamamen dikkat çekmek için kullanıldığını, asıl amaçlarının eğlenmekten çok seslerini duyurmak olduğunu belirtti.
Yaylak - 23.09.2018
Antalya ve Isparta'da "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" Etkinliği
Grup adına konuşan Deniz Yaylak, 2013 yılından beri düzenledikleri etkinliğin bu yıl 6'ncısının gerçekleştirildiğini kaydetti.
Yaylak - 17.09.2018
Pasinler Savaşı, Anadolu'nun Türkleşmesine Zemin Hazırladı"
Kürkçüoğlu, Tuğrul Bey'e verilen raporda Anadolu'nun yaylak ve kışlak hayatı açısından uygun bir coğrafya olduğunun yer aldığını aktardı.
Yaylak - 03.09.2018
İhh'dan "Diriliş Yolu Yürüyüşü"
Yürüyüş güzergahında Kayı Boyu'nun yaylak-kışlak arasında tercih ettiği yol takip edilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yaylak Haber, Yaylak Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 2 - Yaylak haber sayfamızda Yaylak haberleri okuyabilir, Yaylak son dakika haberleri ve güncel Yaylak gelişmelerini görebilirsiniz. Bakan Pakdemirli, Kıl Çadırlar Aydınlanıyor Projesi sertifika törenine k
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 08:57:01. #1.14#

title