Yayla Şenliğine Güvenlik Tedbirleri Damgasını Vurdu

Yayla Şenliğine Güvenlik Tedbirleri Damgasını Vurdu

Düzce'nin Kaynaşlı İlçesine Bağlı Bıçkı Yanı Köyü Sınırları İçinde Bulunan 10. Topuk Yaylası Şenliği'ne Güvenlik Tedbirleri Damgasını Vurdu.

Yayla Şenliğine Güvenlik Tedbirleri Damgasını Vurdu

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesine bağlı Bıçkı Yanı köyü sınırları içinde bulunan 10. Topuk Yaylası Şenliği'ne güvenlik tedbirleri damgasını vurdu.

Şenliğe Kaynaşlı Kaymakamı Mustafa Yavuz, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Üsteğmen Murat Acar katıldı. Sabahın erken saatlerinde yaylaya doğru yola çıkan vatandaşları yayla göleti girişinde önce yaylaya giriş için ücret talep eden görevli, ardından jandarma görevlisi ve jandarma trafik timi ile asayiş timi karşıladı. Yaklaşık 60 kadar jandarmanın konuşlandırıldığı yaylada jandarma robocop, trafik timleri ve öandarma asayiş timleri sıkı güvenlik tedbirleri uyguladı. Topuk Yaylası göledine olan iki girişte de aynı güvenlik önlemleri alındı.

Jandarmanın sıkı güvenlik tedbirleri altında başlayan yayla şenliğinde Karadenizli sanatçı Meryem Akyüz sevenlerini coşturdu. Kemençe eşliğinde horon tepen vatandaşlar daha sonra mangallarını yakarak piknik yaptı. Olta balıkçıları için mükemmel bir alan ve eşsiz manzarası ile ziyaretçileri büyüleyen Topuk Yayla göletinde erkeklerin yanı sıra bayanlar da olta ile balık tutmaya çalıştı. Öğleden sonra hafiften esen rüzgarla birlikte kemençeler çalmaya başlayınca vatandaşlar el ele tutuşarak horon tepti. Önceki yıllara nazaran katılımın az olmasına rağmen yayla şenliğine katılan vatandaşlar doğanın ve eğlencenin zevkini çıkardı.

Topuk Yaylası şenliğini düzenleyen Bıçkı Yanı Köyü Muhtarı Osman Gümüş, bu yıl katılımın az olmasını kendilerinden kaynaklanan bir organizasyon bozukluğuna bağlayarak, "Şenlik organizasyonunda aradığımız desteği bulamadık. Bir de halkımızı çok sıktık, emniyet açısından çok sıktık. Ben bir anlam verdiğimi söyleyemem. Neden böyle bir güvenlik tedbiri alındı, buna bir anlam veremedik. Neden böyle oldu, ben de bilmiyorum. Biz 10 yıldır burada şenlik yapıyoruz, tek bir mermi atılmadan, hiçbir olumsuzluk yaşanmadan bu zamana kadar getirdik. Bundan sonra da daha ileriye götüreceğiz, ama bu tür engeller önümüze çıkmazsa. Ümit ediyorum önümüzdeki yıllarda yetkililer biraz daha duyarlı davranırlar." dedi.

Kaynak: CHA