Yayınevi Katliamına Terörle Mücadele Yasası Uygulandı

Yayınevi Katliamına Terörle Mücadele Yasası Uygulandı

Malatya'daki Yayınevi Baskınında 3 Kişinin Öldürülmesiyle İlgili Olarak Bugün Adliyeye Sevk Edilen 11 Zanlıdan 5'i Hakkında Tutuklama Kararı Verildi.

Yayınevi Katliamına Terörle Mücadele Yasası Uygulandı

Malatya'daki yayınevi baskınında 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili olarak bugün adliyeye sevk edilen 11 zanlıdan 5'i hakkında tutuklama kararı verildi.

Edinilen bilgiye göre, yayınevi baskını olayıyla ilgili olarak bugün adliyeye sevk edilen Hamit Ç, Abuzer Y, Cuma Ö, Salih G, Turna I, Mesut T, Abdullah K, Mehmet U, Kürşat K, Mehmet G. ve Muammer Ö. isimli 11 zanlı, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 3110 sayılı Terörle Mücadele Yasası'nın 1. maddesindeki "cebir ve şiddet kullanarak anayasal düzeni ve hukuk düzenini yok etme" ve 3113 sayılı sayılı Terörle Mücadele Yasası'nın "terör örgütü kurmak, yönetmek ve bu örgüte üye olarak adam öldürme, adam

öldürmeye iştirak etme" suçlarını işledikleri iddiasıyla tutuklanmaları talebiyle Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. 13 saat süren yargılama sonucunda Hamit Ç, Abuzer Y, Cuma Ö, Salih G. ile tek bayan zanlı Turna I. hakkında tutuklama kararı verildi.

(BK-SN-SN-Y)