Yayınevi Cinayeti Davasında Erteleme

Yayınevi Cinayeti Davasında Erteleme

Malatya'daki Bir Yayınevinde 3 Kişinin Öldürülmesiyle İlgili Görülen Davanın Duruşması, 12 Mayıs 2008 Tarihine Ertelendi.

Yayınevi Cinayeti Davasında Erteleme

Malatya'daki bir yayınevinde 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili görülen davanın duruşması, 12 Mayıs 2008 tarihine ertelendi.

Sanık Salih Gürler'in ifadesi sırasında, diğer sanıklar mahkeme salonu dışına çıkartıldı. Olay günü kimseyi öldürmediğini ve kimseyi yaralamadığını iddia eden Gürler, ''Emre Günaydın zaman zaman zor kullanan biriydi. Abisinin, Sedat Peker'in yanında olduğunu, dayılarının Türkiye'de sözü geçen mafyalar olduklarını ve kendisi ceza evine girse bile Cumhurbaşkanlığından özel af bile çıkartabileceklerini söylerdi. Bu nedenle Emre'den çekiniyordum'' dedi.

Sanık avukatları, Emre Günaydın'ın kemik yaşının tespit edilmesini talep etti.

Yaklaşık 12 saat süren duruşmanın ardından mahkeme heyeti, duruşmayı 12 Mayıs 2008 tarihine erteledi.

Mahkeme heyeti, sanık Emre Günaydın'ın doğum tutanağı ile anne, babası ve kardeşlerini bir arada gösterir aile nüfus kayıt tablosunun, varsa dayanak belgesi ile birlikte istenmesine karar verdi.

Mahkeme, müdahil avukatlarının, sanıkların kullandıkları telefonların olaydan geriye dönük bir yıllık kayıtlarının çıkarılması talebini ise şu aşamada reddetti.

İçişleri Bakanlığının olayla ilgili idari soruşturma sürecinde emniyet görevlilerinin disiplin suçuna ilişkin eylemleri bulunup bulunmadığı yönündeki raporun istenmesi talebini de değerlendiren mahkeme heyeti, yargılama konusu eylemler ya da sanıklarla ilgisi kurulamadığından bu talebin reddine karar verdi.

Kaynak: AA