Yayalar Haberleri

Yayalar haber, Yayalar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yayalar - 09.01.2020
Babaanneyle torununun öldüğü trafik kazasında sürücüye aynı ceza verildi
Mahkeme başkanı dava dosyasının Adli Tıp Kurumu'ndan döndüğünü, hazırlanan raporda sürücü Emrah Bozdemir'in asli kusurlu, yayalar Fatma Kalender ile torunu Ahmet Yiğit Kalender'in ise kusursuz olduğu yönünde görüş bildirildiğini tutanağa geçirdi.
Yayalar - 08.01.2020
Şoförler Odası Başkanı Yılmaz'dan ışık tepkisi
Yeni uygulamayla bir çok sürücünün mağdur olduğunu belirten Yavuz Yılmaz "Karayolları Genel Müdürlüğü bununla ilgili bir araştırma yapıyor. Bu uygulamayla trafik ışıkları direkt kırmızıdan yeşile geçiyor. Şöyle bir örnek vereyim, dorseli bir tırımızın yarısı yeşilde yarısı kırmızıda kalıyor. Zaten lambalara yaklaştığımızda 70'ten süratimizi 50'ye düşürmemiz lazım. Ancak 50'ye düşürdüğümüz halde büyük araçlarda sıkıntı yaşıyoruz ve arkadaşlar mağdur oluyorlar. Bunun düzelmesini istiyoruz. Bu durum sürücüler için de yayalar için de tehlike oluşturuyor.
Yayalar - 07.01.2020
Toyota, geleceğin şehrinin prototipini inşa etmeyi planlıyor
Geleceğin şehrinin ana planında cadde kullanımları üç farklı tipe ayrıldı. Burada; sadece daha hızlı araçlar, farklı hızlara sahip araçlar, kişisel mobilite araçları ve sadece park benzeri yayalar için ayrılan yollar bulunacak.
Yayalar - 05.01.2020
Savaştepe'de yapımı tamamlanan Soğucak-Karacaören Köprüsü hizmete açıldı
Kullanım ömrünü tamamlayan, yapısal bütünlüğünde meydana gelen bozulmalar neticesinde ve tek yönlü kullanımından dolayı trafik akışını engelleyen, tehlike arz eden köprü, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmalarıyla tamamlanarak trafiğe açıldı. Soğucak ve Karacaören mahalleleri arasındaki ulaşımın daha konforlu hale gelmesi için yapılan köprü 90 metre uzunluğunda ve 11 metre genişliğinde. İki orta ayak, iki kenar ayak olmak üzere; 4 ayaklı, 3 açıklıklı, prefabrike kirişli olarak betonarme inşa edilen Soğucak-Karacaören Köprüsü, hızlı ve güvenli trafik akışını sağlamak amacıyla çift şeritli hale getirildi. Yolu kullanan yayalar için ise iki yaya platformu yapıldı.
Yayalar - 02.01.2020
Yayalar için tehlike oluşturan dallar budanacak
Dingiloğlu Parkı içerisinde bulunan Anıt Ağacın, yaya yoluna tehlike oluşturan dallarına budama işlemi gerçekleştirilecek.
Yayalar - 31.12.2019
İçişleri Bakanlığı 2019 bilançosunu açıkladı Açıklaması
Yayalara öncelik vermeyenlere ceza yağdı 2019, trafikte yaya öncelikli yıl ilan edildi.
Yayalar - 31.12.2019
İçişleri Bakanlığı 2019 bilançosunu açıkladı Açıklaması
Yayalara öncelik vermeyenlere ceza yağdı 2019, trafikte yaya öncelikli yıl ilan edildi.
Yayalar - 31.12.2019
80. Yıl bulvarına sinyalizasyon sistemi kuruldu
Belediye Başkanı Rasim Arı'nın şehrin çeşitli mahallelerinde sinyalizasyon sistemine ihtiyaç duyulan kavşaklara ışıklı sinyal sistemi kurulması talimatının ardından kontrolsüz kavşaklara yeni sinyalizasyon sistemleri kurulmaya başlandı. Nevşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Elektrik Elektronik Servisi tarafından, Güzelyurt Mahallesi'nde yoğun trafik akışının olduğu, Göktürk Caddesi, 210. Cadde ve 80. Yıl Bulvarı'nın kesiştiği kavşağa sinyalizasyon sistemi kurulumu gerçekleştirildi. Kurulan sistem ile birlikte Güzelyurt Turgut Akdevelioğlu İlkokulu'nda bulunduğu bölgede hem yayalar hem de araç sürücüleri bundan böyle güvenli bir şekilde seyahat edebilecekler.
Yayalar - 30.12.2019
Kilis'te sağanak etkili oluyor
Sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri dolayısıyla ulaşımda aksamalar yaşandı, sürücüler ve yayalar zor anlar yaşadı.
Yayalar - 30.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 10
Torbalı dehşet gecesi; İlçe Sağlık Müdürü ile bir doktorun eşi öldürüldü, polis ağır yaralı (6) YAKINININ EVİNDE ÖZEL HAREKATIN OPERASYONUYLA YAKALANDI İzmir'in Torbalı ilçesinde, İlçe Sağlık Müdürü Fuat Mehmet Park'ı (53) evinin önünde, 20 dakika sonra da Torbalı Devlet Hastanesi'nde görevli Dr. Harun Gülcemal'in evine giderek, eşi Hatice Gülcemal'i aynı tabancayla öldürdüğü ileri sürülen, çıkan çatışmada da polis memurunu ağır yaralayan Enver Yıldız'ın (30), Atatürk Mahallesi, 1591 Sokak'taki bir evde saklandığı belirlendi. Harekete geçen polisler, Yıldız'ın saklandığı zeminle birlikte 3 katlı binanın bulunduğu sokağın çevresindeki 10 sokağı boşaltıp, bu sokakların giriş ve çıkışlarını otomobillerle kapattı. Sokaktaki yayalar da uzaklaştırıldı.
title