Yavuz; "Gönülden Gönüle İnsanların Umutlarının Yeşerdiği Bir Projedir"

Yavuz; "Gönülden Gönüle İnsanların Umutlarının Yeşerdiği Bir Projedir"

Yavuz; 'Gönülden Gönüle İnsanların Umutlarının Yeşerdiği Bir Projedir'
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Uşak Valisi Seddar Yavuz’un çalışması olarak başlatılan Gönülden Gönüle Projesi’nde güzel sonuçlar alınmaya devam ediyor.

Uşak Valisi Seddar Yavuz'un çalışması olarak başlatılan Gönülden Gönüle Projesi'nde güzel sonuçlar alınmaya devam ediyor.

Vali Seddar Yavuz'un daha önce kaymakam olarak görev yaptığı İstanbul Gaziosmanpaşa'da 2009 yılında başlattığı ve 2014 yılında Vali olarak atandığı Uşak ilinde de sürdürdüğü "Gönülden Gönüle Projesi" merkezle birlikte toplam 6 ilçe ve bağlı köylerin tamamını kapsayacak şekilde sürdürülüyor. 2014 yılı mayıs ayında başlatılan proje kapsamında; toplumun dezavantajlı gruplarını oluşturan kimsesiz, yaşlı, engelli, fakir ve yardıma muhtaç aileler ile dul, yetim, şehit ve gazi aileleriyle görüşmeler yapılarak sağlanabilecek katkılar belirlendi.

Proje kapsamında sık sık ilçe ve köy ziyaretleri yapan ve son olarak Uşak merkezde yaşayan 3 aileyi, tamirat ve tadilatı yapılan, tüm eşyalarıyla birlikte yenilenerek kendilerine tahsis edilen evlerinde ziyaret eden Vali Seddar Yavuz projenin başarıyla uygulanmasından, insanların yüzlerindeki memnuniyeti görmekten ve hayır dualarını işitmekten daha güzel bir şey olmadığını ifade etti.

Gönülden Gönüle Projesinin Uşak'ta bir plan dahilinde muhtaçlık işareti görülen tüm haneleri kapsayacak şekilde sürdürüldüğünü belirten Vali Yavuz "Kaymakamlarımızın, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızın, muhtarlarımızın konuya bizim gibi hassasiyet göstermelerini sağladık. Mülki idare amirleri olarak biz ömrümüzü ve zamanımızı milletimize vakfetmişiz. Bizler toplumun nabzını tutuyor, devletimizin sosyal adalet anlayışına güvenen vatandaşımızın insanlık onuruna yakışacak şekilde yaşamasını temin için gayret ediyoruz." dedi.

Projenin kamuoyunda duyulması ve Vali Seddar Yavuz'un Uşak ilinde göreve başlamasıyla Uşaklı vatandaşların bir duyarlılık örneği sergileyerek hayırda ve yardımlaşmada büyük bir yarış içine girdiklerini görmekten büyük onur duyduğunu ifade eden Vali Yavuz "Devletimizin gücü, hükümetimizin imkanları tüm muhtaçların ihtiyaçlarını gidermeye elbette yeterlidir. Bununla birlikte kıymetli vatandaşlarımızın gönüllü olarak bu projeye destek vermelerinin başka bir anlamı vardır. Bu da aziz milletimizin hayırseverliğe gösterdiği ilgidir. Uşaklı vatandaşlarımızın bu güzel destekleri projemizin kapsamının genişlemesine, daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşarak toplumda birlik ve beraberliğin ortaya çıkmasına imkan sağlamaktadır" dedi.

Vali Yavuz'un eşi Selda Yavuz ile birlikte Uşak'ta 11 aydır sürdürülen proje kapsamında, Uşak Merkez mahalleler ve 65 merkez köyde, 4 ilçe ve 20 ilçe köyünde; 28 şehit ailesi, 39 gazi ve gazi eşi, 31 yetim, 109 engelli, 97 dul, 66 yaşlı, 124 muhtaç aile 1 afet (yangın) mağduru, 3 trafik kazası mağduru, 3 hasta olmak üzere 508 aile hanesinde ziyaret edildi. Hane ziyaretleri sırasında şimdiye kadar tespit edilen ve çok kötü şartlarda yaşamaya çalışan toplam 7 ailenin 5'inin yaşadığı ev yeni baştan tamir edildi. 2 aile için de kirası SYDV tarafından ödenmek üzere 2 ayrı ev tutularak, evlerin tüm eşyaları da yenilendi. Ziyaretler sırasında, bugüne kadar 498 gıda paketi ve 387 adet çeşitli giyim eşyası verildi. İhtiyaca göre battaniye, nevresim takımı ve yorgan dağıtıldı. Ayrıca, yapılan ziyaretler sırasında tespit edilen kişilerden; 11 kişinin huzurevine yerleştirilmesi, 42 kişinin İŞKUR'a yönlendirilerek istihdamları sağlanmış, sağlık ve psikolojik destek için hastaneye, 7 kişi malulen emekliliği için SGK'ya yönlendirilmiş, ziyaret edilen hanelerde ailelerin çocuklarının eğitimdeki devamlılıkları sağlanmıştır.

Ziyaret edilen hanelerde eksikliği tespit edilen ve günlük zaruri ihtiyaçlar arasında yer alan çok sayıda yeni eşya ailelere teslim edildi. Bu kapsamda; 12 çamaşır makinesi, 33 aileye 56 çekyat, 16 setüstü ocak, 26 buzdolabı, 12 fırın, 14 televizyon, 6 bazalı yatak, 1 bulaşık makinesi, 9 soba, çeşitli ebatlarda 25 adet halı verildi. Bunlarla birlikte ailelerin durumuna göre, mutfak eşyaları, perde, ev tekstili gibi akla gelebilecek tüm ihtiyaçların karşılanması yoluna gidilmiştir. - UŞAK

Yavuz; 'Gönülden Gönüle İnsanların Umutlarının Yeşerdiği Bir Projedir'
Yavuz; 'Gönülden Gönüle İnsanların Umutlarının Yeşerdiği Bir Projedir'
Yavuz; 'Gönülden Gönüle İnsanların Umutlarının Yeşerdiği Bir Projedir'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title