Yavuz Bingöl: Ödül Gurur Verici

Yavuz Bingöl: Ödül Gurur Verici

61. Cannes Film Festivali'nde, Nuri Bilge Ceylan'ın En İyi Yönetmen Ödülü Kazandığı "Üç Maymun" Filmde Baş Rolü Oynayan Yavuz Bingöl, "Dünyanın En İyi Yönetmeniyle Çalışmaktan Büyük Mutluluk Duyduğunu" Söyledi.

Yavuz Bingöl: Ödül Gurur Verici

61. Cannes Film Festivali'nde, Nuri Bilge Ceylan'ın en iyi yönetmen ödülü kazandığı "Üç Maymun" filmde baş rolü oynayan Yavuz Bingöl, "dünyanın en iyi yönetmeniyle çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu" söyledi.

Bingöl, "Ben Ceylan'a en iyi yönetmen ödülünü kazanacağını söylemiştim. Ceylan ile bu konuda iddiaya girdik. Bu sonuçla ben de iddiamı kazandım" dedi.

Filmin ödül almasının gurur verici olduğunu belirten Bingöl, bu filmin diğer festivallerde de ödül alacağına inandığını sözlerine ekledi.

Filmin yapımcısı Zeynep Özbatur da filmin ödül kazanmasından çok mutlu olduğunu söyledi. Özbatur, "Bu filmin en iyi yönetmen ödülü alması belki de Altın Palmiye'yi almasından bile bizim için daha mutlu edici" dedi.

Filmin Altın Palmiye için yarışan 22 filmin içinde yer aldığını kaydeden Özbatur, "Film yarışma bölümünde olduğu için zaten bir ödül bekliyorduk. Ceylan'ın, en iyi yönetmen ödülünü kazanması bizim için gerçekten mutluluk verici" ifadesini kullandı.

Kaynak: AA